Stiahnut.sk

Top 10 najlepších, ale menej známych módov pre Minecraft

V posledných rokoch hráči trochu odvracajú zrak od klasického starého dobrého Minecraftu, na ktorom vyrastalo naozaj veľa ľudí. Minecraft už nezaujíma také množstvo ľudí ako kedysi, za čo môžu aj priehrštia skvelých nových titulov a nie úplne všetkým prístupný multiplayer. Aj napriek tomu si udržuje stálu hráčsku základňu, ktorá na hru jednoducho nedá dopustiť.

Väčšina hráčov si tento herný titul bez multiplayeru nevie ani predstaviť, avšak v Minecrafte nenájdeme oficiálny multiplayer od vývojárov. S kamarátmi si preto Minecraft zahráme na rôznych komunitných severoch, medzi ktorými sú mnohé veľmi naplnené alebo si vytvoríme vlastný server bezplatne cez stránku ako Aternos alebo podobne. Ale pre úplnú istotu plynulého priebehu hry na našom servery je najlepšie si za server priplatiť napríklad na stránke Hicoria.

Aj keď do Minecraftu stále prichádzajú nové updaty plné veľkých aj malých zmien, je to stále rovnaká kockovaná hra, ktorá už mnohých omrzela. Niektorí hráči sa preto rozhodli do Minecraftu pridať módy, aby hra nabrala na rozmanitosti a mohla si tak udržať zábavnosť a nostalgickosť. Komunita za roky vytvorila mnohé doplnky – Minecraft mods –, z ktorých sme vybrali tie najlepšie a najhranejšie Minecraft módy.

Pam´s HarvestCraft Mod

Pam´s HarvestCraft mód nám odomyká bránu do potravinových a farmárskych mechaník. Tento Modpack ponúka veľmi zásadnú aktualizáciu, po ktorej v Minecrafte túžime už roky a stále sme sa jej nedočkali. Bez Pam´s Harvest sme v Minecrafte odsúdení len na bravčové či kuracie mäso, poprípade na chlieb alebo zemiaky. Systém varenia a vyrábania má v Minecrafte medzery a miestami to vyzerá tak, že tvorcovia si s tým nedali veľa námahy.

Mód ponúka stále narastajúci pôžitok rozširujúci našu kulinársku kreativitu a vynaliezavosť. V najnovšej verzii Minecraftu sme sa konečne dočkali aj pridania 80 nových plodín, 6 záhradných kríkov,  50 ovocných stromov a 19 nových rýb.

K tomuto všetkému nepočítame všetkých viac ako 1 400 položiek, ktoré tu vieme po aktualizácii nájsť. Patria sem napríklad novo vyvážené základné potraviny, predstavenie nových koláčov a toriet. Možný je aj nákup trhových surovín ako semená, sadenice, vajcia na množenie hospodárskych zvierat a pod. Pridané boli aj bloky na prepravu a predaj plodín, rýb, mäsa a včelárskych predmetov.

Pam´s HarvestCraft je určite správny mód pre milovníkov varenia a v kombinácii s inými módmi si vďaka nemu vieme Minecraft určite aspoň trochu okoreniť.

Biomes o´ Plenty

Na začiatok je tu otázka: ako vám znie 75 úplne nových Minecraft biómov? Príliš zaujímavá veru nie je, lebo každý by takéto vylepšenie určite vrelo uvítal. Biomes o' Plenty vyzerá naozaj zaujímavo a pre tých, ktorým nestačí niekoľko originálnych Minecraft biómov, je mód dobrým riešením.

Biomes o' Plenty, ako už napovedá samotný názov, obsahuje úplne nové biómy, ktoré môžeme preskúmavať a aj plieniť keď potrebujeme. Nové lokality dostupné v Overworld ale aj v Nethere prichádzajú s vlastnými jedinečnými rastlinami, blokmi, stromami a ďalším interaktívnym obsahom.

Minecraft: FastCraft Mod

Pre Minecraft hráčov, ktorí majú problém Minecraft spustiť na normálnej rýchlosti a počítač mu jednoducho nestíha, je dobré zvážiť stiahnutie vylepšenia v podobe Minecraft: FastCraft módu. Ide o mimoriadne sofistikovaný mód, ktorý výrazne zlepšuje výkon Minecraft klienta a servera bez toho, aby sa zmenila hrateľnosť v akejkoľvek forme. To znamená, že sa môžeme rozlúčiť s jemnými ale aj s výraznými oneskoreniami hry, ktoré výrazne zhoršujú zážitok z hrania.

Môžeme tiež zabudnúť na klesanie FPS a pomalé spustenie alebo nahrávanie hry. Minecraft: FastCraft mód optimalizuje hru vyladením v  určitých oblastiach nastavení a odstránením zbytočných filtrov alebo podobných „retardérov“, ktoré by Minecraft spomaľovali.

Mód funguje v podstate na neustálom defragmenotavní disku. Minecraft: FastCraft vie zlepšiť FPS a simuláciu pomocou čistejších kódov a rýchlejších algoritmov, vďaka čomu je možné ušetriť až 200 MB RAM, čo nie je obrovské číslo, ale pre tých so slabšími PC môže byť rozhodujúcim faktorom.

JourneyMap Minecraft Mod

Minecraft mapy niekedy z času na čas potrebujú aktualizovať. Presne na takéto aktualizácie vznikol JorneyMap Minecraft Mod. Mód sa nám pohrá s Minecraft klientom a s voliteľným serverovým módom umožňuje mapovanie v reálnom čase v hre alebo vo webovom prehliadači pri objavovaní Minecraft sveta. JourneyMap Minecraft mod pomôže tým, ktorí sa stále strácajú alebo nevedia v akom smere sa otáčali.

Pomôže aj baníkom neustále ťažiacim v kruhoch, keď nevedia nájsť diamanty. Mapa sa tak po novom bude automaticky aktualizovať keď sa pohybujeme, čo nám umožní presne vidieť, kde sa nachádzame a ako ďaleko sme cestovali.

JourneyMap Minecraft mod tiež predstavuje plne prispôsobenú minimapu s dvoma predvoľbami, úplne nový systém dávania waypointov, možnosť Auto-Follow Player a praktický radar s výskytom monštier na mape. Ak máte radšej prieskumnú a objaviteľskú stránku Minecraftu než tvorenie alebo boj, toto určite obohatí váš štýl hrania.

Roguelike Adventures and Dragons

Roguelike Adventures and Dragons je veľmi zjednodušene neuveriteľne rozsiahli modpack generujúci obrovské podzemné štruktúry dungeonov, ktoré patria medzi našu korisť pri ťažení a kopaní. Nájsť tu môžeme veci veľmi podobné hre Dungeons & Dragons. Dungeony tiež vedia vygenerovať silné kúzla, príšery a iné formy života.

Roguelike Adventures and Dragons vdýchne do Minecraft dobrodružstva aj trochu fantastického života a atmosféry, kde zažijeme klasické RPG levelovanie pri nájdení lootu, peňazí, vzducholodí alebo kúziel. A možno sa vám podarí nájsť aj niektoré doteraz neobjavené alternatívne dimenzie a tajných bossov.

Aether 2: Genesis of the Void

Aether 2: Genesis of the Void pokračuje v dedičstve pôvodného modu Aether, ktorý bol celkovo jedným z najpopulárnejších Minecraft módov vo svojej dobe. Navštívime nebeský Nether svet pomocou 4x5 glowstone portálu a trošky vody. Áno, iba tak málo nám stačí na to, aby sme sa dostali do neba.

Preskúmať tu vieme jedinečné dungeony, z ďalších zážitkov vyberieme napríklad úplne nový systém Minecraft večierkov. Medzitým, ako budeme bojovať s originálnymi príšerami a premýšľať nad novým brnením, si môžeme naťažiť nejaké Ambrosiom alebo Gravitate.

Here´s What You´re Looking At Mod

Vedomosť spoznať každý jeden Minecraft blok bude od nás vyžadovať trochu viac skúseností a nahratých hodín. Tieto informácie však samozrejme nie sú jednoduchá na naučenie a faktom je, že Minecraft obsahuje strašne veľa rôznych blokov.

Preto sa niekedy čudujeme, čo sme to práve našli za blok. Mód Here's What You're Looking At ponúka presne to, čo má v názve – povie nám presne na čo sa pozeráme. Here’s What You’re Looking At rozpozná bloky zo všetkých rôznych módov a vie byť naozaj užitočný aj v klasickom Minecrafte bez módov alebo podobne.

The Lost Cities

Pre tých, ktorí majú radi apokalyptické alebo postapokalyptické prostredie prežitia, je tu mód The Lost Cities. Spája ponorenie a dobrodružstvo s sci-fi prvkami, aby nám poskytol jeden z najlepších prieskumných módov.

V Podstate sa vieme preniesť do starého zabudnutého mesta v Overworlde, o ktorého lokalite nikto nevie a nevie sa ani to, čo sa s ním stalo. Nájdeme tu diaľnice, tunely aj rozbité mosty, a poruke je aj systém metra, opustené stavby a množstvo spawnov, aby boli veci zaujímavé.

Crafting Dead Minecraft Mod

Minecraft je hra na prežitie, čo nie je vždy najjednoduchšie.  Crafting Dead Minecraft Mod nám toto prežitie dokáže premeniť na niečo ešte ťažšie. Kto by povedal, že sa z Minecraftu takto jednoducho s pomocou Crafting Dead Minecraft Mod dokáže stať apokalyptická multiplayer FPS hra na konci sveta?

Teraz zistíte, či dokážete prežiť s vašimi kamarátmi naozajstnú zombie apokalypsu, kde si budete musieť vyrábať kvantá zbraní a kopať si úkryt pred zombie. Zbrane sú tu na naozaj vysokom leveli, čo určite ocení každý aj s pomocou možných modifikácií.

AppleSkin

AppleSkin tvorí dokonalý pár s Pam's HarvestCraft mod, pretože obidva pridávajú do našej kockovanej hry praktickú aktualizáciu mechaniky jedla a jeho tvorby v hre. Appleskin poskytuje informácie o všetkých mechanizmoch súvisiacich s jedlom, dokonca aj o takých, ktoré štandardne nevidíme alebo sú skryté. Tento mód však nijak nemení mechaniku hry a okrem Pam's HarvestCraft sa dá výborne využiť aj s náročnejšími a zaujímavejšími módmi.

 

A čo najznámejšie Minecraft módy?

Práve sme si ukázali niekoľko veľmi zaujímavých, nápomocných a originálnych módov, ktoré vieme jednoducho stiahnuť a pridať do Minecraftu. Zámerne sme sa vyhýbali asi najznámejším módom ako FutureCraft, Hexxit, Pokecraft, alebo Optifine, ktoré pravdepodobne väčšina hráčov Minecraftu pozná, alebo aspoň o nich počula. Ak teda hľadáte inšpiráciu a niečo nové, stačí si vybrať a premeniť Minecraft svet nový, ale stále kockovaný

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.4.2022   |   Zobrazené: 1651x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f e c a c 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia