Stiahnut.sk

Ubisoft predstavuje Assassin’s Creed Valhalla

Ubisoft oficiálne oznámil novú hru zo série Assassin’s Creed s podtitulom Valhalla. Ten už jasne dáva najavo, že pôjde o severských Vikingov a obdobie stredoveku. Tematika sa dotkne aj Británie, kam Vikingovia podnikali rad nájazdov a zakladali tam osady.

Eivar - Valhalla

Valhalla je zatiaľ najnovším titulom od roku 2018, kedy bola vydaná veľmi úspešná Odyssey. Tá pridala viacero nových RPG prvkov úplne po prvýkrát a vyzerá to tak, že tohto smeru sa bude Ubisoft držať. Zaujímavosťou je, že na hre pracuje spoločnými silami až 15 štúdií z celého sveta.

Hra dorazí na všetky možné platformy, a teda PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X. Svoj rukopis na hre bude mať kreatívny riaditeľ Ashraf Ismail, ktorý je hráčom známy svojím prínosom v hrách Black FlagOrigins.

Hlavnou postavou hry bude Eivor – vodca Vikingov, ktorý sa so svojimi spolubojovníkmi pozrie do Anglicka 9. storočia. Tešiť sa môžete na plienenie, drancovanie, vraždenie a objavovanie doposiaľ neznámeho sveta. Nebudú chýbať veľké historické mená, ako napríklad Alfréd Veľký z Wessexu. Vaše rozhodnutia budú mať vplyv na to, ako sa bude príbeh ďalej vyvíjať. Keďže budete v novom svete nevítanými hosťami, budete si musieť dávať pozor na zradu, uzatvárať spojenectvá a pod.

Vybrať si môžete mužskú aj ženskú postavu s možnosťou plne prispôsobiteľných detailov – tetovania, vlasy, bojové pomaľovania... V ruke budete môcť držať dlhé meče, kratšie meče so štítmi, kopije alebo aj dvojručné zbrane, ako napríklad sekery. K Vikingom neodmysliteľne patria aj lode, ktoré vás dostanú na želané lokality a odnesiete si na nich cennú korisť.

Už spomínané RPG mechaniky dostanú viacero vylepšení tak, aby ste mohli svoju postavu neustále posúvať vpred ako bojovníka aj ako náčelníka. Za súboje získavate nové schopnosti aj vybavenie. Ako vodca musíte viesť svoju dedinu, rozširovať družinu najbližších aj vylepšovať budovy.

Už teraz vieme, že hra nebude disponovať multiplayerom ani kooperáciou medzi hráčmi. Jediné online vyžitie bude zdieľanie vzhľadu svojej postavy a používanie vzhľadu iných bojovníkov. Samozrejmosťou v hre bude vtáčí spoločník, tentokrát havran (ahoj Ragnar Lothbrok) a vráti sa aj hra v prítomnosti. Už 7. mája sa môžeme tešiť na gameplay, ktorý toho prezradí ďaleko viac.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 1.5.2020   |   Zobrazené: 1813x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 2 4 3 c 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia