Stiahnut.sk

Ako aktivovať tmavý mód na Instagrame

Väčšina aplikácií sociálnych sietí doteraz bežala čisto vo svetlých témach. Čoraz väčší dopyt po tmavých farbách ale zapríčinil, že si väčšina služieb pridala do možností zobrazenia aj tmavý mód. Nie len, že týmto spôsobom šetríte výdrž batérie (podľa Googlu), ale zároveň sa vám stránky lepšie prehliadajú v noci. Navyše, čierne aplikácie vyzerajú fakt štýlovo.

Nové a ponuré farebné schémy pribudli na mnohých službách – YouTube, Google Chrome, Android – a najnovšie aj na Instagrame. Na rozdiel od ostatných služieb ale spustenie tmavého módu nie je na Instagrame také jednoduché. Preto vám prinášame jednoduchý návod, ako si zmeniť svetlú farbu obľúbenej sociálnej siete na tmavú.

Tmavý Instagram ale nie je pre každého. Podmienkou na jeho spustenie je mať nainštalovaný operačný systém Android 10 alebo iOS 13. V prípade, že tieto OS máte, Instagram sa vám na tieto farby zmení automaticky po aktivovaní systémových nastavení v mobile – wide dark mode. Je teda jasné, že momentálne je tmavý režim prepojený s nastaveniami celého mobilného zariadenia.

 

Povolenie Dark Módu na Instagrame pre zariadenia s Androidom:

  1. Otvorte nastavenia v mobilnom zariadení
  2. Prejdite do sekcie Displej
  3. Aktivujte Tmavú tému
  4. Spustite Instagram
  5. Profit

Povolenie Dark Módu na Instagrame pre zariadenia s iOS 13:

  1. Otvorte nastavenia telefónu
  2. Zvoľte Displej a jas
  3. Ťuknite na „Tmavý“ pre zmenu témy
  4. Spustite Instagram
  5. Profit

V aplikácii zatiaľ nie je možné ľubovoľne prepínať tmavý a svetlý režim. Pre opätovnú zmenu je potrebné vykonať rovnaký postup, aký je popísaný vyššie.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 4.11.2019   |   Zobrazené: 3665x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 7 7 7 1 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia