Stiahnut.sk

Návod na pridanie najlepších textúr do Minecraftu

V tomto článku sa pozrieme na problematiku vkladania nových balíčkov textúr do Minecraftu. Je to veľmi jednoduché, takže sa toho nemusíte báť, navyše keď odmenou sú obrovské zmeny vo vizuály našej obľúbenej hry. Po samotnom návode vám odporučíme pár skvelých texture packov, s ktorými váš Minecraft zmeníme na realistický (ako nám kocôčky dovolia), šialený alebo supermoderný.

Zlomová verzia 1.6

Na začiatku musíme spomenúť ešte fakt, že od verzie 1.6 sa texture packy menia na resource packy. S tým súvisí zmena zložky, do ktorej sa nahrávajú, ale aj možnosti. Tieto packy totiž už nemusia obsahovať iba textúry, ale po novom aj zvuky a fonty. Vďaka tomu môže jediný stiahnutý archív zmeniť Minecraft na nepoznanie po vizuálnej aj zvukovej stránke. V zásade ale stále prevažujú texture packy, ktoré sa najnovšie len nahrávajú do inak pomenovanej zložky, aj keď pár naozaj komplexných prerábok existuje.

Ako nahrať texture packy?

Toto bude dlhý návod, ale len kvôli obrázkom, inak ide o pár jednoduchých krokov, ku ktorým nepotrebujete vôbec žiadne špeciálne nástroje, ani znalosti.

1. Stiahnite si texture pack

Môžete si vybrať z ponuky dole, alebo sa porozhliadnite po internete, existujú ich mraky. Pôjde o jeden súbor v. Zip. Zatiaľ s ním nič nerobte a rozhodne ho nerozbaľujte, to vôbec nie je potrebné.

2. Spusťte Minecratf

Predpokladáme, že máte najnovšiu verziu Minecraftu, ale ak nie, postup je viac-menej stále rovnaký. Texture/resource packy môžete aplikovať aj na demoverzii.

3. Kliknite na Možnosti

Ak máte Minecraft v angličtine, tak samozrejme Options.

4. Vyberte voľbu Balíčky zdrojov

5. Vyberte Otvoriť zložku zdrojových balíkov

V tomto okne už vidíte, že jeden resource pack máte a to ten pôvodný (Default). S kliknutím na Otvoriť priečinok zdrojových balíkov sa vám, prekvapivo, otvorila zložka, ktorá je v zložke, kde máte nainštalovaný Minecraft.

6. Prekopírujte do Zložky zdrojových balíkov .zip s texture packom

Ako vidíte na obrázku, jednoducho do zložky resourcepacks nahráte vami vybraný resource/texturepack alebo pokojne viac.

7. Hocikedy si v Minecrafte vyberte resource pack, ktorý sa vám páči a kliknite na OK

Skopírovaný .zip s resource packmi sa vám okamžite v Minecrafte objavili, takže si ich môžete hneď zaktivovať. Po kliknutí na texture pack sa možno na chvíľu Minecraft "sekne", pretože musí v reálnom čase všetko novo otextúrovať a to vrátane samotného menu. Kliknutím na OK všetko končí. Kedykoľvek si môžete vybrať iný resource pack, alebo sa vrátiť k Defaultnému. Tak primitívny a užívateľsky príjemný celý proces je.

LB PhotoRealismPack

Tento pack je pripravený pre verziu 1.6.2, ale nebudete mať samozrejme problémy ani s verziou novšou alebo o niečo staršou. Jeho devízou je vysoké rozlíšenie 256x256 (stále si ho ale môžete stiahnuť aj v nižšom rozlíšení) a veľmi realistické textúry. Ide o najsťahovanejší a najobľúbenejší texture pack na stránke planetminecraft.com a to už niečo znamená. Pozor, na slabších počítačoch ho pravdepodobne plynule nerozbehnete, takisto ako každý pack vo vysokom rozlíšení (Default má iba 16x16).

LB PhotoRealismPack sťahujte TU

PureBDCraft

Najkrajší mód? Podľa nás zďaleka a s prehľadom. Váš Minecraft v ňom vyzerá ako kreslený seriál. Jediný obrázok nedokáže jeho vydarenosť vystihnúť, ale snáď vás aspoň trochu naláka. Ide o číslo 2 na planetminecraft, ale pre nás jasná jednotka.

PureBDCraft sťahujte TU

Mine Wars

Máte radi Minecraft a Star Wars? Vaše obľúbené svety sa vďaka tomuto packu spoja do jedného ešte lepšieho.

Mine Wars sťahujte TU

Modern HD Pack

Máte radšej modernú vilku namiesto zatuchnutých drevo stavieb, alebo tých chladných kamenných? S Modern HD Packom dostanete také textúry, ktoré vám to umožnia, ale prerobené sú kompletne všetky, ktoré v hre sú.

Modern HD Pack sťahujte TU

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.2.2014   |   Zobrazené: 14010x

Značky

Podobné články

Diskusia

MRcrush
MRcrush

prosim potrebujem to takze bum bum

12.03 14:14 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f d 7 b c e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia