Stiahnut.sk

Herný Zaklínač dostane remake! Prvá časť bude prerobená v Unreal Engine 5

V seriálovom aj hernom svete Zaklínača sa dejú veľké veci. Len pred pár dňami sa fanúšikovia hitu od Netflixu dočkali nepríjemnej správy, že Henry Cavill čoby predstaviteľ Geralta z Rivie po 3. sérii končí v úlohe, aby vzápätí mohli jasať fanúšikovia hier. Prvý The Witcher, alebo teda Zaklínač, z roku 2007, dostane plnohodnotný remake postavený na novom Unreal Engine 5.

Podobne, ako sa seriálového Geralta zhostí iný herec Liam Hemsworth, aj herný Zaklínač zmení svojho vývojára. O remake sa postará poľské štúdio Fool's Factory, na ktoré ale bude dohliadať CD PROJEKT RED – vývojári, ktorí celú hernú franšízu odštartovali.

"Sme nadšení, že môžeme oznámiť práce na remaku hry The Witcher! Hra, ktorá to všetko začala, prejde zmenami od základov a to v Unreal Engine 5," píše sa v stanovisku na oficiálnom webe vývojárov. "Hra je aktuálne v rannom štádiu vývoja v poľskom štúdiu Fool's Theory, kde sú prítomní aj veteráni z Witcher série. My, CD PROJEKT RED, poskytujeme plný kreatívny dohľad".

Na hru si pravdepodobne ešte niekoľko desiatok mesiacov počkáme, keďže je len v rannom štádiu vývoja, no už teraz si môžeme priblížiť, ako by mohla vyzerať. O prevedenie pôvodnej hry z roku 2007 do Unreal Enginu 5 sa postaral YouTuber TeaserPlay a je nutné dodať, že ide o mimoriadne vydarené dielo.

Pohľady na scenérie, krásna, moderná grafika a fantasy svet, aký sme ešte v sérii nevideli. Ak by oficiálny remake vyzeral aspoň sčasti tak, ako video od TeaserPlaya, máme sa na čo tešiť.

Poľskí vývojári budú pracovať s Unreal Enginom 5, ray-tracingom, aj technológiami Nanite a Lumen, aby dosiahli čo najlepší výsledok. Remake bude čisto grafický a hráči tak dostanú všetko tak, ako si pamätajú, len v krajšom prevedení.

Zároveň s tým máme aj informácie o nových chystaných projektoch z dielne CD PROJEKT RED, takisto zo sveta Zaklínača. Jeden z nich by sa mal viac zamerať aj na fanúšikov seriálového hitu od Netflixu, ale na bližšie informácie si budeme musieť ešte počkať.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.11.2022   |   Zobrazené: 277x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 f d 4 6 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia