Stiahnut.sk

Nebaví vás už Minecraft? Toto je 7 skvelých alternatív na odreagovanie

Chcete nájsť podobné hry ako Minecraft, ktoré je možné hrať s kamarátmi a sú aspoň trochu podobné najhranejšiemu sandboxu? Potom ste tu správne. Tieto hry nemusia obsahovať rovnaké kreatívne režimy a režimy prežitia, ktorými je Minecraft známy, no určite si pri nich užijete kopec zábavy. Herné tituly, ktoré nájdete v liste sú ako stvorené pre ľudí, ktorí majú radi stavanie, tvorenie, dobrodružstvo, prežívanie alebo iba samostatnú Minecraft estetiku. Takže poďme na to.

Trove

Trove je jedna z najlepších stavebných hier so spracovaním veľmi podobným s Minecraftom. Hra prikladá dôraz na RPG aspekt hlavne čo sa týka zvyšovania úrovne a  lovenia koristi. Trove začína výberom ľubovoľnej hernej triedy. Začínate od archetypov RPG ako Knight a Barbarian a dostávate sa až na extravagantnejšie zostavy ako Dino Tamer a Tomb Raiser. Každá postava ponúka súbor útočných schopností a remeselných špecialít, ktoré sa dajú využiť pri túlaní po šírom svete plnom biómov v tejto dobrodružnej hre.

Trove má rovnako ako Minecraft množstvo stavebných a remeselných mechanizmov, vďaka ktorým si svet prispôsobíte, keďže v Trove začínate s malou základňou, ktorá je známa ako základný kameň. Jednou z najlepších funkcií Trove je nespočetné množstvo hráčmi vytvorených svetov nazývaných kluby, ktoré môžete preskúmať spoločne s kamarátmi, keď budete likvidovať herné stvorenia a vyrábať si nové zbrane na prežitie.

Roblox

V Robloxovom stavaní a v kreativite uvidíte veľapodobností, pretože Roblox je jedna veľká platforma na generáciu hier, ktorá poskytuje nekonečné možnosti tvorby. Ak je vašou obľúbenou súčasťou Minecraftu hranie sa s mapami a vyhrabávanie najlepších serverov, potom sa v Robloxe budete cítiť ako doma. Avšak rozdiel je v tom, že namiesto vytvárania máp budete vytvárať samotné minihry.

Tieto hráčske skúsenosti môžu predstavovať všetko od stavania zábavného parku až po prácu v kuchyni či vo väzení. Roblox sa stal platformou hlavne pre mladších hráčov a s viac ako 120 miliónmi aktívnych hráčov v Robloxe pribúdajú stále nové a originálne hry.

Unturned

Unturned je survival hra na štýl Day-Z s jasnou hranatou Minecraftovou estetikou. Hráči sú ponorení do obrovskej mapy, kde môžete vytvárať a stavať pomocou zhromaždených zdrojov, pričom si budete vždy vedomí číhajúcich zombie a iných hráčov, ktorí hľadajú vašu korisť. Byť krvavý a zároveň očarujúci – na tom nie je nič zlé, ale Unturned hladko spája pochmúrnu realitu zombie apokalypsy s voxelovým umením. Ľahké je zomrieť a ľahké je aj nájsť korisť, takže pozor na to!

Unturned vyžaduje vyhýbanie sa zombie a tichý pohyb po mape bez toho, aby vás ktokoľvek odhalil. Toto všetko v kombinácii so zachovaním dostatku jedla, vody a odpočinku vie byť výzva. Unturned je stále aj po rokoch úplne zadarmo a nová mapa Kuwait zavedie váš zombie svet do sveta plného oáz, ropných rafinérií a podivných plávajúcich monolitov.

Terasology

Pravdepodobne tá najviac Minecraftu podobajúca sa hra na tomto zozname – Terasology. V budovaní sveta Terasology si svoje Minecraft milovníci určite bez pochýb nájdu. Existujú tu rôzne terény, mestá, dediny a dokonca aj veľa podivných a úžasných tvorov, ako napríklad Gooey, čo sú malé slizové bloky, ktoré môžete rozmnožovať.

Terasology je momentálne v otvorenom vývoji, takže ktokoľvek môže prejsť na github a pohrať sa s herným pokrokom. Alebo keď ste trochu lenivejší, tak si jednoducho viete stiahnuť výtvory od iných hráčov.

Robocraft

Robocraft je snom každého sci-fi inžiniera vďaka stavaniu robotov, ktoré dokážu lietať, strieľať, brániť a hlavne ničiť. Robocraft sa nepodobá Minecraftovému dobrodružstvu v otvorenom svete ale predstavuje skôr arénovú strieľačku s PVP zameraním, kde máte možnosť predstaviť váš výtvor v boji proti iným hráčom na rôznych planétach.

Robocraft má pôsobivú remeselnú a stavebnú mechaniku, ktorá je veľmi intuitívna a umožňuje obrovské množstvo prispôsobení. Keď si vytvoríte vozidlo, je k dispozícii cvičný režim, aby ste si mohli vyskúšať jeho riadenie. Robotický T-Rex síce môže vyzerať skvelo, ale keď ho nebude možné ovládať, tak to je už trošku problém.

Creativerse

Creativerse je voxelová hra s množstvom stavebných mechanizmov, hráčmi vytvorenými svetmi na preskúmanie a možnosťou hrať oboje online s kamarátmi alebo osamote. Creativerse je úplne zadarmo a s podporou Steam Workshop si môžete váš svet upravovať podľa svojich predstáv.

V hre začínate najprv s palicou, ale svoju mapu môžete rýchlo premeniť zbieraním zdrojov, vysávaním blokov a vytváraním nových predmetov a nástrojov pomocou receptov. Nájdeme tu aj niekoľko stvorení, ktoré v spojení s kresleným štýlom Creativerse dotvárajú hru.

Terraria

Stále platí to najlepšie nakoniec? Minimálne v tomto zozname to tak je. Terraria ponúka pixelový svet, kde z používania rúk prejdete na rôzne fantasy či sci-fi zbrane. Počas hry sa stretávate s naozaj veľkým počtom bossov, pričom niektorí vám otvárajú nové vrstvy hry a veľa z nich musíte vlastnými rukami pomocou rôznych surovín aj vyvolať.

Klasické ťaženie surovín je tu na dennom poriadku, rovnako ako aj získavanie zaujímavých predmetov a elixírov počas vašej podzemnej výpravy, pri ktorej vás niečo dokáže zabiť bez toho, aby ste to vôbec videli. Terraria sa so 4 rôznymi bojovými triedami. Ktorou sa vyberiete je len na vás a každá z nich vyžaduje iné suroviny a možnosti na vylepšovanie schopností alebo brnenia.

Tak čo, vybrali ste si svojho favorita?

Toto sú tie najlepšie Minecraft hry, kde v každej nájdete trošku toho kockovaného alebo open-worldového kúzla. Aj keď pravý Minecraft hráč svoju obľúbenú hru asi nevymení za nič, ale odreagovanie ešte nikomu neuškodilo, no nie? Dajte nám vedieť v komentároch, aké Minecraft alternatívy preferujete vy!

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.6.2022   |   Zobrazené: 1507x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 7 6 a 5 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia