Stiahnut.sk

Defend Your Life! – Česi tower defense hry jednoducho vedia

Stratégie ako také sú skôr upadajúcim žánrom, ale pre pár subžánrov to rozhodne neplatí. Jedným z nich je Tower Defense, na ovládanie jednoduchý strategický zážitok, ktorému sa darí hlavne (ale nielen) na mobilných zariadeniach. Medzi TD klasiky patrí hlavne fantasy sága Kingdom Rush, ale v zásade možno povedať, že tento model už bol naštepený na kadečo. Svojou troškou, veľmi kvalitnou a zábavnou troškou, prispeli do tohto rozmanitého žánru aj českí vývojári. Donedávna išlo hlavne o podarenú neónovú Radiant Defense od štúdia Hexage, ale 21. januára konečne vyšla aj dlho očakávaná TD hra od Alda Games s názvom Defend Your Life!.

V ľudskom tele

Nepopierateľnou a nepopieranou inšpiráciou sa brnianskemu štúdiu stala kreslená náučná séria francúzskej televízie Bol raz jeden život. Asi ho poznáte, ale ak nie, vedzte, že išlo vo svojej dobe o neuveriteľné dobrodružstvo, v ktorom animované postavy "hrali" role v ľudskom tele - tie dobré, imunitu a ostatné funkcie ľudského tela, no a tie zlé hlavne choroby. V každom diele bolo ľudské telo vystavené negatívnym vplyvom a riešenie bolo len na tele samotnom, ktoré bolo prezentované práve jednotlivými postavami, ktoré simulovali fungovanie ľudských útrob. Okrem samotného nápadu a zapamätateľných postáv bol seriál obľúbený hlavne pre svoju animáciu, ktorá síce nebola ktovieako plynulá, ale vnútro tela sa podarilo vykresliť tak vierohodne a lákavo, že jednotlivé príbehy bez problémov pohltili každého diváka, nie len deti. Vtiahnutie do deja bolo jednoducho dokonalé. Poďte si s nami zaspomínať napríklad pri nasledujúcom videu.

 

Herné mechaniky bez kompromisov

Samotná hra Defend Your Life! sa personifikácie jednotlivých častí tela vzdáva, ale o to viac sa sústredí na hrateľnosť, ktorá je u hier najdôležitejšia. Každá úroveň sa odohráva v inej časti tela a útoky nepriateľov sú reprezentované škodlivými látkami a hlavne chorobami. Hráč má k dispozícii celý rad obranných mechanizmov, samozrejme reprezentovaných budovami a jednotkami (krvinky FTW!). A ako sú nepriatelia čím ďalej silnejší a početnejší a časti ľudského tela stále zraniteľnejšie, tak sa hráčovi odomykajú aj nové možnosti obrany. Vylepšovanie budov, nadobúdanie upgradov a špeciálnych schopností, alebo dokonca hrdinovia, ktorí sa svojou silou a odolnosťou vyrovnajú celej armáde (hlavne na vyšších úrovniach, pretože levelujú a môžete ich vylepšovať podľa svojej úvahy).

Veľa nepriateľských jednotiek, budovy vylepšiteľné v až (v dobrom slova zmysle) smiešnom počte krokov od slabučkých vežičiek po smrť a špeciálne útoky chrliace pevnosti ľudskej imunity, upgrady za dosiahnuté "vitamíny", rozmanití veľmi silní hrdinovia, ťažké, ale lákavé prechádzanie solídneho počtu levelov na rôznych náročnostiach... Táto hra má všetko a to všetko šikovne položené na príťažlivom a neopozeranom prostredí ľudského tela a odvekého boja medzi obranyschopnosťou a zákernými chorobami a parazitmi.

Hra je dostupná úplne zadarmo na Android, iOS a Windows Phone. Podporuje mikrotransakciie, za ktoré si môžete kúpiť diamanty použiteľné napríklad k nákupu lepších hrdinov alebo špeciálnych consumable bonusov. Na rozdiel od mnohých hier, kde sa prémiová mena nedá získať inak ako nákupom za peniaze, sa v Defend Your Life! diamanty získavajú v priebehu hry, takže vás rozhodne nič nenúti do hry investovať peniaze. A perlička na záver - hra je úplne bez reklamy.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.7.2015   |   Zobrazené: 2509x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 b d d a 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia