Stiahnut.sk

Nový diel série Total War – čo už vieme o pripravovanej Thrones of Britannia

Čas fantasy skončil. Čas histórie nastal. Ako sľúbili, tak plnia a po dvoch tituloch Warhammer sa vývojári z Creative Assembley opäť pustili do hry založenej na historických udalostiach, konkrétne do boja o britské ostrovy. Total War Saga: Thrones of Britannia sa zameria na krátky časový úsek a hráči sa môžu tešiť na doposiaľ najdetailnejšie spracovanú mapu v sérii a skĺbenie prvkov z viacerých dielov za účelom čo najlepšieho zážitku. Navyše už bol zverejnený aj dátum vydania, ako aj systémové požiadavky, takže do seba všetko pomaličky začína zapadať.

Kde a kedy sa bude Thrones of Britannia odohrávať

Fanúšikovia série TW už sú určite oboznámení s predošlými dielmi, kde sa nemalá časť bojov odohrávala takisto na britských ostrovoch. V Medieval ll: Total War vyšiel datadisk Kingdoms, ktorý dokonca ponúkal rozšírenie týkajúce sa čisto Británie a už vtedy išlo o výrazné polepšenie si, čo sa rozlohy a členenia mapy týkalo, oproti pôvodnej hre. Thrones of Britannia ale prekonáva akékoľvek latky z minulosti a aj napriek tomu, že ide o pomerne malé územie, je spracované najpodrobnejšie. Zahrnutý je každý kus zeme ostrovov aj s okolitými moriami.

Dej sa bude odohrávať na sklonku 9. storočia, konkrétne od roku 878, kedy prebiehal boj o smerovanie krajiny medzi viacerými frakciami a kultúrami (Anglosasi, Dáni, Kelti, gaelické, germánske či vikingské kmene).

Ako je to s historickou presnosťou

Kedy, ak nie teraz, je ten správny čas vypustiť hru pojednávajúcu o britských ostrovoch. Na televíznych obrazovkách práve prežívajú svoj rozmach a zaslúžený úspech seriály ako Vikings, Knightfall či The Last Kingdom (možno dať slovensky). Čo sa týka historických udalostí a ich dodržiavania, tam už to nie je také ružové. V TWS: ToB zvolili tvorcovia mix, ktorý už čoskoro budú môcť preveriť všetci nedočkavci. Ako základ poslúžili rôzne staré pramene a historické dokumenty, ako aj rady odborníkov na danú problematiku a je zrejmé, že prím bude hrať práve reálna história.

V hre by sa tak mali objaviť všetky známe ríše či územia a to dokonca v pôvodných názvoch, čo určite pridáva plusové bodíky do vierohodnosti atmosféry. Wessex tak bude West Seaxe, Mercia sa zmení na Mierce, Northumbria na Northymbre atď. Čo sa týka historických postáv, tých tu opäť nájdeme požehnane a hráči sa môžu tešiť na Alfréda Veľkého, Guthruma, Ceowulfa, synov Ragnara Lothbroka a mnohých ďalších.

Z hľadiska historických udalostí sa hra síce uberá podľa základných rysov, ale v tomto ohľade prišlo výrazné posunutie vpred a hráči si sami určia celkové smerovanie vývoja! Vo svojich rukách tak majú moc ovplyvniť chod celej hry. Okrem nich ale robí iné rozhodnutia aj umelá inteligencia, čo zaručí, že žiadna kampaň nebude rovnaká.

Frakcie, verbovanie a správa miest

Už teraz sa vie, že v hre bude obsiahnutých celkovo 10 frakcií a 5 rozdielnych kultúr. Každá z frakcií má odlišné úvodné intro (dopísať z videa niečo o ňom), nehovoriac potom o nevyhnutnosti odlíšiť ich vojensky, hospodársky a kultúrne. To môže byť problém, keď vezmeme do úvahy fakt, že väčšina frakcií žila v tesnej blízkosti, výrazne sa ovplyvňovali a zmenšovali rozdiely. Ako sme už ale v sérii zvyknutí, rozdiely budú určite badateľné, o čom svedčia aj prvé gameplay videá.

Inštruktážne video s novinkami

Každá frakcia sa skladá z menších provincií s jednou hlavnou usadlosťou a ďalšími menšími dedinkami a osadami. Všetky majú jedno spoločné, a to vzájomné odlišovanie sa. Líšia sa posádkou, intenzitou viery alebo napríklad celkovým fungovaním. Dediny sa navyše špecializujú na produkciu surovín a jedla, aby mohla ríša prosperovať, no zároveň sú veľmi zraniteľné, pretože sú väčšinou bez vojenskej posádky, ako aj opevnení.

Verbovanie jednotiek závisí na finančných prostriedkoch a jedle. Ak je všetkého dostatok, nábor nových jednotiek bude plynulý, no so znižujúcimi počtami prídu problémy a jednotky sa za jeden ťah nestihnú naverbovať celé. Počet jednotiek potom závisí od vylepšovania hlavnej budovy v každom meste.

Novinka sa objavila aj na poli charakterov, kde má každá postava svoje špecifické základné črty. Hráči si potom sami určia, ktoré z nich budú vylepšovať tak, aby si vytvorili generála, veliteľa či guvernéra podľa predstáv. Jednej jednotke tak môže veliť schopný útočník disponujúci obrovským rozpätím, kam sa môže na jeden ťah vydať, inej zase šikovný obranca so zmyslom pre nájdenie strategickej pozície. Každá z vlastností sa dá vylepšiť až päťkrát.

Možnosti ukončenia hry

Total War Saga: Thrones of Britannia sa zameria na historickejšie a presnejšie zobrazenie doby, čo má za následok aj vylepšenie podmienok víťazstva hry. Kampaň tak nekončí len v prípade, že hráči obsadili určitý počet miest, ale najnovšie sa môže rozhodnúť aj na základe vyspelosti celej frakcie či už stavebnej, alebo technologickej. Každá frakcia má navyše vlastný systém menších úloh, po ktorých splnení dôjde takisto k ukončeniu kampane.

Strom vylepšení a posúvanie hry

V inštruktážnom videu tvorcovia pekne popisujú, čo nové prinesie vylepšovanie jednotlivých technológií. Hráči si môžu zvoliť vojenský alebo mestský oddiel a každá z položiek sa dá odomknúť splnením určených podmienok. Vzniknú tak nové možnosti ako zvýšený počet jednotiek k náboru v jednej usadlosti, zväčšenie bonusov pri správe miest a pod.

Predobjednať Total War Saga: Thrones of Britannia

Aby sa dej neustále posúval dopredu a frakcie nestagnovali, obyvatelia budú chcieť vždy to, čo nemajú. To znamená, že príliš dlhý mier bude viesť k čoraz väčšiemu odhodlaniu bojovať a naopak. Tento aspekt hry riadi farebný ukazovateľ a je dobré ho dodržiavať, inak môžu nastať nepokoje, prídu pokuty alebo sa zníži reputácia veliteľov.

Dátum vydania a minimálne požiadavky

Boj o Britániu začne na počítačoch presne 19. apríla a dovtedy sa toho ešte veľmi veľa udeje a zmení. Všetko podstatné o hre je možné sledovať aj na oficiálnom blogu vývojárov tu. Do vydania zostáva ešte pár týždňov, no už teraz vieme minimálne požiadavky na spustenie zobrazené nižšie. Po oficiálnom vydání bude cena 39,99 €, v predstihu je možné kúpiť hru za 35,99 €. Do vydania zostáva ešte pár týždňov, ale už teraz vieme minimálne požiadavky na spustenie zobrazené nižšie.

Minimálne požiadavky:

  • CPU: Intel® Core™ 2 Duo 3.0Ghz
  • RAM:  5 GB
  • GPU: NVIDIA GTX 460 1GB | AMD Radeon HD 5770 1GB | Intel HD4000 @720p
  • HDD: 30 GB voľného miesta
  • OS: Windows 7 (64-bit)
Autor: Michal M.  |   Publikované: 15.2.2018   |   Zobrazené: 3362x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 8 4 d 0 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia