Stiahnut.sk

Votrelec sa dočká nových herných spracovaní. Príde aj s podporou pre VR

Alien. Nielen na poli hororov je táto značka z dielne kultového H. R. Gigera známou. Votrelec, ako sme kreatúru nazvali, najskôr zahviezdil vo filmoch, aby sa stal zosobňením vesmírnej temnoty, strachu a skľúčenosti v úzkych priestoroch lode Nostromo. Herný priemysel na značku nedlho potom nadviazal a za tie roky sme tu už mali viacero skvelých (Alien: Isolation), aj menej vydarených hier. A teraz sa po dlhšej odmlke opäť môžeme tešiť na novú, plnohodnotne veľkú hru s Votrelcami.

Majstri virtuálnej reality zo štúdia Survios sa spojili s 20th Century Games, aby, pravdepodobne za pár rokov, priniesli novú akčne-hororovú pecku z tohto nehostinného vesmíru. To znamená, že hra určite vyjde s podporou VR headsetov (na tie bude primárne cielená), ale ochudobnení nezostanú ani klasický PC a konzoloví hráči. Podľa dostupných informácií pôjde o intenzívny singleplayerový zážitok a je dosť možné, že sa tentokrát xenomorfom postaví veterán hľadajúci odplatu.

Celý Alien vesmír je obrovskou, zväčša nepopísanou knihou, kde si každý môže prihodiť svoj vlastný príbeh a dať mu tie správne kontúry, ktoré môžu, ale nemusia zapadať do odvyprávaných častí, ktoré sme už mohli vidieť/čítať/hrať vo filmoch, komiksoch či hrách. Tvorcovia zdôrazňujú lásku k predlohe, ale pravdepodobne sa dočkáme úplne nového príbehu zasadeného medzi prvý a druhý film.

Pri príležitosti oznámenia tejto hry ale treba podotknúť, že štúdio sa nachádza len v ranej fáze prípravy a stále tak napríklad zháňa vývojárov do tímu. Zároveň je ešte príliš skoro na závery, o čom hra bude, kde sa bude odohrávať a akým smerom sa uberie. Ako vieme, scenár aj smerovanie sa v priebehu vývoja neustále menia a to pravdepodobne postihne aj nového herného Votrelca.

Čo teraz ale s určitosťou vieme, je použitý engine. Novovznikajúci Alien bude poháňaní Unreal Enginom 5 od Epic Games. A ako sa bude hra volať? Momentálne vieme len o označení Aliens, k čomu ale v budúcnosti určite pribudne dodatok, aby sa odlíšila od iných diel s rovnakým označením (napríklad film).

Hra Aliens bola nateraz predstavená len v krátkosti na blogu Survios aj spolu s jednou tematickou fotkou. Žiadny screenshot ale nečakajte, na to je ešte príliš skoro. Oveľa viac podrobností by sme sa mali dozvedieť už 21. júla na Comic-Cone konajúcom sa v San Diegu. Radosť fanúšikom môže robiť to, že štúdio Survios nie je na poli herných adaptácií filmov žiadnym nováčikom. V minulosti už napríklad priniesli hry ako Creed: Rise to Glory alebo The Walking Dead Onslaught.

Čo môžu hrať fanúšikovia Aliena teraz?

Je pravdou, že mnoho titulov tu aktuálne nie je. Minimálne nie takých, ktoré by boli úplne najvydarenejšími počinmi. Výnimkou sú ale už spomínaná a vynikajúca survival-horor hra Alien: Isolation od Creative Assembley, alebo do istej miery aj ešte čerstvá Aliens: Fireteam Elite. Mobilná verzia Alien: Blackout ešte z roku 2019 veľa vody nenamútila, aj keď ide o výborné spracovanie s optimalizáciou pre mobilné zariadenia.

Budúcnosť ale vyzerá sľubne, pretože okrem Aliens od štúdia Survios by mala v najbližších rokoch doraziť aj nedávno oznámená hra Aliens: Dark Descent od štúdia Tindalos Interactive a spoločnosti Focus Entertainment. Ako obidva tituly dopadnú je nateraz vo hviezdach, ale aspoň sa priblížiť Alien: Isolation bude poriadne náročnou úlohou. Zvlášť, keď pravdepodobne pôjde o akčné tituly, ktoré to majú v tomto hernom vesmíre zatiaľ ťažšie.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.8.2022   |   Zobrazené: 1125x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 0 d 0 d b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia