Stiahnut.sk

Odstránenie spyware

Čo je to spyware?

Spyware je program, ktorý pomocou internetu odosiela z počítača dáta bez vedomia užívateľa. Tie môžu byť rôzneho druhu. Môže ísť o históriu navštívených stránok, zoznam nainštalovaných programov a v najhoršom prípade o citlivé informácie, ako sú napríklad heslá k bankovým účtom či iné osobné údaje. Spyware sa môže do počítača dostať aj bez vedomia užívateľa ako súčasť iného programu alebo pomocou skriptu pri surfovaní na internete. To že je počítač napadnutý, nemusí byť na prvý pohľad vôbec zrejmé, pretože antivírusy tieto programy často neobjavia. Ich prítomnosť je však možné vytušiť z čudného správania sa počítača, pomalého načítavania systému či internetových stránok. Pre detekciu a účinné odstránenie spywaru existujú špecializované aplikácie tzv. anti-spyware. Niektoré z nich vám v priblížime v nasledujúcich riadkoch.


Spybot Search and Destroy

Veľmi populárny program na ochranu počítača pred všemožnou internetovou špinou. Spoľahlivo odhalí každý spyware, adware, keylogger i malware. Užitočnou funkciou je možnosť imunizácie, kedy Spybot preventívne zaceľuje slabé miesta v internetových prehliadačoch, ktorými by mohol škodlivý softvér do počítača preniknúť. Užitočnou funkciou je aj zahladzovania stôp po práci užívateľa v počítači a na internete. Spybot dokáže kompletne vyčistiť históriu prehliadania internetových stránok, cookies a dočasné súbory stiahnuté z internetu. Spybot je vhodný aj pre úplných začiatočníkov, pretože ovládanie programu je veľmi prehľadné a jednoduché. K jeho popularite tiež prispieva lokalizácia do mnohých svetových jazykov, vrátane češtiny.

  • Licencia: Freeware
  • Ochráni pred: malware, spyware, rootkitmi

Spyware Terminator

Účinný nástroj na vyhľadávanie a odstráňovanie škodlivého softvéru z počítača. Jeho veľkou výhodou je ochrana v reálnom čase, vďaka čomu je tento program schopný zastaviť väčšinu spyware, adware i malware skôr, než sa vôbec do počítača dostane. Všetky zaznamenané hrozby sú odoslané do karantény, kde si ich používateľ môže prezrieť alebo zmazať. Samozrejmosťou sú automatické aktualizácie, rovnako ako možnosť kedykoľvek spustiť kompletný scan počítača.

  • Licencia: Freeware
  • Ochráni pred: spyware, podozrivými stránkami a skriptmi

Ad-Aware Free Internet Security

Bezplatná verzia celosvetovo obľúbeného antispyware. Počítač spoľahlivo ochráni pred akýmkoľvek škodlivým softvérom, vďaka čomu užívateľ môže byť bez obáv o stratu súkromia alebo cenných osobných údajov. Pravidelné aktualizácie pomáhajú udržiavať program účinný aj proti najnovším druhom spywaru. Na rozdiel od platenej verzie nie je k dispozícii ochrana v reálnom čase, rovnako ako niektoré rozšírené nastavenia.

 

  • Licencia: Freeware
  • Ochráni pred: spyware, adware, rootkitmi, trójskymi koňmi

Spy Emergency

Ďalší veľmi obľúbený anti-spyware, ktorý hravo nájde a vymaže každý vírus, adware, spyware, červa, trójskeho koňa či keylogger. Obsahuje rezidentný štít pre ochranu proti spywaru a malwaru v reálnom čase. Vie toho však oveľa viac. Na rozdiel od iných aplikácií podobného typu, dokáže Spy Emergency tiež kontrolovať emailovú poštu, vrátane príloh, ktoré scanuje na prítomnosť škodlivého softvéru. Škodlivé súbory je schopný rovno zmazať alebo ich umiestniť do karantény, kde si ich môžete prezrieť a rozhodnúť, čo má program s nimi ďalej vykonať. 

  • Licencia: Shareware
  • Ochráni pred: spyware, vírusmi, trójskymi koňmi, spyware v e-mailoch

Windows Defender

Bezplatný antispyware od spoločnosti Microsoft. Na jeho inštaláciu musíte mať v počítači nainštalovaný originálny operačný systém Windows. Program slúži na vyhľadávanie a zneškodnenie akéhokoľvek škodlivého softvéru, ktorý by sa mohol v počítači vyskytnúť. Okrem toho tiež bráni nainštalovaní rizikových aplikácií, pri ktorých užívateľa varuje pred prípadným nebezpečenstvom. Kontroly počítača je možné spúšťať ručne alebo automaticky, vždy v konkrétny deň a hodinu.

  • Licencia: Freeware (súčasť systému Windows)
  • Ochráni pred: spyware, pop-up oknami
Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.1.2012   |   Zobrazené: 14845x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 9 f c b 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia