Stiahnut.sk

Online antivírus – ako na skenovanie počítača?

Čo robiť, keď sa váš počítač správa inak, než normálne? Keď je PC spomalené, nepomáhajú opakované reštarty a voľného miesta na disku máte dostatok? S najväčšou pravdepodobnosťou ide o nákazu niektorým z bohatej rodiny škodlivých druhov softvéru. Nemusí ísť hneď o vírus, ale môže ísť o malware, spyware a pod. Pokiaľ navyše nemáte inštalovaný antivírus, môžete sa dostať do zložitej situácie. Pomôcť môžu tzv. Online scannery, ktoré PC prehliadnu buď úplne bez nutnosti čokoľvek sťahovať a inštalovať, alebo vyžadujú stiahnutie iba vírusovej databázy a užívateľského rozhrania. V článku sa môžete pozrieť na ich porovnanie a hlavne v ňom nájdete odkazy na rad z nich.

Prečo využiť online scanner?

Nie všetci PC užívatelia majú nainštalovaný antivírusový program. Ide síce o pomerne základné bezpečnostné zásady, ale je to tak. Odporúčam vybrať niektorý zo širokej škály antivírusov zadarmo. Pokiaľ sa ale stane, že dôjde k napadnutiu PC, často nie je možné stiahnuť a inštalovať plnohodnotný antivírus. Alebo k tomu používatelia ani nemusia mať dostatočné oprávnenia. Ako najschodnejšie riešenie sa preto ponúka využitie webového scannera - online antivírusového testu. Online skenovanie ponúka väčšina zo zavedených antivírusových spoločností.

Upozornenie: ak máte nainštalovaný plnohodnotný antivírus, online scan sa buď vôbec nevykoná, prípadne jeho výsledky nemusia byť relevantné.

ESET Online Scanner

ESET patrí medzi zavedené spoločnosti s veľkou obľúbenosťou. ESET Online Scanner, resp. jeho stránky sú plne v češtine s dostatočnou prehľadnosťou a užívateľskou prívetivosťou. Pre online kontrolu stačí stlačiť tlačidlo Skontrolovať PC (nepliesť s vedľajším Vyskúšať zadarmo, ktoré ponúka skúšobnú verziu plnohodnotnej ochrany PC ESET Smart Security). Súbor po stiahnutí spustite a postupujte podľa pokynov inštalácie.

Eset Online Scanner web

 • v češtine
 • prehľadné
 • stiahnutie 6.4 MB

ESET Online Scanner

 

F-Secure Online Scanner

F-Secure Online Scanner je ďalším zástupcom veľkej antivírusovej rodiny. Web online scannera patrí medzi tie najprehľadnejšie a zamrzí snáď len absencia lokalizácie. Užívatelia si tak budú musieť poradiť s angličtinou, ale to nebude problém. Stačí totiž stlačiť tlačidlo Run now a dôjde k automatickému stiahnutiu malého súboru.

F-Secure Online Scanner

 • web v angličtine
 • prehľadné rozhranie
 • stiahnutie 0.5 MB

F-Secure Online Scanner

 

Bitdefender Quick Scan

Web nástroje Quick Scan od spoločnosti BitDefender opäť patria medzi tie prehľadnejšie. Aj keď ide opäť o stránky v angličtine, stačí kliknúť na zelené tlačidlo start scanner a používateľ dostane na stiahnutie malý súbor. Po jeho spustení sa však prekvapivo začne sťahovať 250MB súbor s plnohodnotnou inštaláciou Bitdefender Antivírusu vo Free edícii.

Bitdefender Quick Scan

 • prehľadný web
 • angličtina
 • plnohodnotná verzia antivírusu

Bitdefender Quick Scan

 

Kaspersky Security Scan

Minimalistické stránky Kaspersky Security Scan opäť skvele poslúžia pri orientácii. Pozornosť používateľa sa tak okamžite sústredí na tlačidlo Download Now, ktoré vedie k stiahnutiu malého súboru inštalátora. Ten potom spustí stiahnutie 125 MB inštalačného balíčka. Poteší podpora češtiny a radu iných jazykov (program sám rozpozná, aký zvoliť).

Kaspersky Security Scan

 • minimalistické stránky
 • inštalácia v češtine, web anglicky
 • preverený autor

Kaspersky Security Scan

 

Norton Security Scan

Ďalšia z instantných možností pre kontrolu vášho PC. Norton Security Scan dokonca nevyžaduje ani stiahnutie iniciačného súboru a rovno spúšťa kontrolu kompatibility PC a sťahuje vírusovú databázu. Následne sa aj sám pustí do preverovania a používateľom ponúkne výsledky kontroly s návrhom možných riešení.

Security Scan od Nortonu sa snaží o čo najmenší zásah do systému a užívateľského prostredia. Zbytočne tak nevyťažuje pamäť a pod.

Norton Security Scan

 • skvelé prostredie
 • automatické spustenie
 • návrh riešenia

Norton Security Scan

 

Trend Micro HouseCall

Komplexný web od spoločnosti Trend Micro môže používateľa mierne prekvapiť, pretože obsahuje odkazy pre 32 i 64-bit verziu a navyše ponúka aj verziu pre majiteľov Macov. Stačí však kliknúť na tlačidlo 32-bit/64-bit (podľa vášho PC) a dôjde k stiahnutiu iniciačného súboru. Trend Micro HouseCall ako aj všetky predchádzajúce programy najprv stiahne aktuálne antivírusovú databázu a užívateľské prostredie a následne spustí kontrolu PC. Samotná práca s nástrojom je potom viac ako jednoduchá.

U Trend Micro HouseCall je však nutné dodať, že prakticky ide o klasický antivírus. Oproti niektorým sa však líši cloudovou kontrolou, ktorá v mnohých ohľadoch pripomína klasické online skenovanie.

Trend Micro HouseCall

 • web v angličtine
 • verzie pre PC aj Mac
 • skôr cloudový antivírus než online scanner

Trend Micro House

 

Comodo Cloud Antivirus

Opäť ide skôr o klasický antivírus, ktorý si označenie "online scanner" zaslúži primárne vďaka cloudovému základu. Aj tak si užívateľ musia stiahnuť a nainštalovať pracovné prostredie programu Comodo Cloud Antivirus. Treba však uznať, že veľkosť programu zodpovedá možnostiam, ktoré sa po inštalácii otvoria. Užívatelia tak môžu spustiť ako rýchly, tak klasický plný sken PC. Preverovať možno aj jednotlivé súbory a priečinky.

Comodo Cloud Antivirus

 • prehľadné prostredie programu
 • viac-menej plnohodnotný antivírus
 • web v angličtine

Comodo Cloud Antivirus

 

Microsoft Safety Scanner

Webové stránky Microsoft Safety Scannera vyzerajú síce trochu obstarožne, ale ide iba o zdanie. Používateľovi totiž ponúkajú skvelý a dobre využiteľný nástroj na boj s vírusmi. Web je totiž kompletne v češtine a nie je treba si tak lámať hlavu s angličtinou. Ani tlačidlo Stiahnuť si nemožno pomýliť alebo zameniť s ničím iným.

Online scanner má platnosť iba 10 dní. Ide o zabezpečenie aktuálnosti vírusovej databázy a hlavne správneho rozpoznania prípadných hrozieb. Navyše, online scannery sú svojím charakterom instantné nástroje, ktoré by nikto nemal používať na pravidelnej báze. V prvej chvíli tak dôjde k stiahnutiu samotného nástroja spoločne s pomerne veľkou vírusovou databázou. Po inštalácii potom už môže prebehnúť samotné prehľadávanie a kontrola PC.

Microsoft Safety Scanner

 • klasický produkt
 • web v češtine
 • nekonfliktný s antivírusom

Microsoft Safety Scanner

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.4.2017   |   Zobrazené: 4901x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 9 d 9 9 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia