Stiahnut.sk

Top programy pre zálohovanie dát

Zálohovanie stále patrí medzi toľko premieľané IT pravdy, ktoré však len malá časť z užívateľov skutočne dodržiava. Ak už svoje dáta naozaj zálohujú, potom je to vďaka predchádzajúcej zlej skúsenosti (nechcené zmazanie, chyba hardvéru, strata USB disku a pod.).

Pravidelné zálohovanie môže byť nielen poslednou spásou pri strate dát, ale v mnohom dokáže zefektívniť bežnú prácu a pod. Navyše so vzrastajúcou popularitou tzv. Ransomware (škodlivý softvér, ktorý užívateľovi zašifruje osobné dáta na disku a výmenou za ich odblokovanie požaduje zaslanie určitej sumy formou Bitcoin), je zálohovanie zatiaľ jediným stopercentným riešením po napadnutí.

V článku užívatelia nájdu rad overených programov pre zálohovanie. Môžu si tak vybrať ten, ktorý bude najlepšie zodpovedať ich potrebám.

EaseUS Todo Backup

Komplexný zálohovací softvér od spoločnosti Easeus užívateľom servíruje program Todo Backup, ktorý si poradí s mnohými formami a metódami zálohovania. Program je schopný zálohovať vybrané súbory, priečinky alebo rovno celé oddiely a disky. Samozrejmosťou je plánované zálohovanie, pri ktorom si užívateľ nastaví nielen cieľ zálohovania, ale aj konkrétne položky a termíny pre opakovanie. Nechýba ani Recovery sekcia, ktorá sa stará o obnovenie stratených alebo poškodených dát práve z vytvorenej zálohy.

FBackup

Program FBackup nemá s populárnou sociálnou sieťou nič spoločné. Ide totiž o ďalší z radu chytrých zálohovacích programov, ktoré dokážu zabezpečiť používateľské dáta proti ich strate a poškodeniu. Oproti predchádzajúcemu nástroju od Easeus disponuje FBackup odlišným používateľským prostredím, ktoré všetko integruje do jedného jediného pracovného okna. Používatelia tu môžu pracovať s konkrétnymi zariadeniami, nastavením pravidelných záloh a pod. Program tak v mnohom pripomína tradičné produkty z kancelárskeho radu MS Office. Výhodou programu je okrem iného aj fakt, že dokáže zálohovať aj práve spracovávané súbory.

Acronis True Image

Zálohovací softvér Acronis True Image sa špecializuje na zálohovanie celých diskov alebo diskových oddielov. Program si poradí nielen s bežnými dátami, ale aj so systémom. Vďaka tejto zálohe tak možno obnoviť celý disk vrátane operačného systému do pôvodného stavu. Zálohovanie je možné vykonávať buď na vlastné médium, alebo je možné použiť cloudové prostredie. Samozrejmosťou je AES-256 šifrovanie, história záloh a rýchly systém obnovenia.

Macrium Reflect

Zálohovací program Macrium Reflect opäť disponuje jednoduchým užívateľským rozhraním, ktoré všetko dôležité integruje do hlavnej obrazovky. Pri samotnom zálohovaní dokáže pracovať ako s jednotlivými záznamami, tak aj s XML súbormi. Výsledky potom dokáže pre kontrolu exportovať ako html súbory, v ktorých si užívateľ overí, že všetko prebehlo tak, ako malo. Užitočnou funkciou programu je aj možnosť vytvorené zálohy okamžite napáliť na CD/DVD/BD médium.

Everyday Auto Backup

Nástroj Everyday Auto Backup patrí medzi to najjednoduchšie, čo možno v oblasti zálohovania nájsť. Ide o veľmi prostý program, ktorý disponuje iba niekoľkými základnými funkciami. Tie však skvele pokryjú všetko potrebné a užívatelia sa potom nemusia trápiť s veľkými programami alebo komplexnými prostrediami. Strohé grafické spracovanie navyše skvele vyzdvihne jednotlivé ovládacie prvky. Tie program rozdeľuje pomocou záložiek - Projekty, Dnešné úlohy, Logy, Možnosti a sekcia O programe.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.3.2016   |   Zobrazené: 10707x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 3 a 1 f 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia