Stiahnut.sk

Overwatch – Rok kohúta novinky

​Oslavy čínskeho nového roku sa stávajú oficiálnym updatom  populárnej hry Overwatch. Hráči sa tak dočkajú hneď niekoľkých veľkých noviniek a grafických úprav. Aký máte názor na prevádzané zmeny, ktoré do hry prináša oslava Roku kohúta?

Čínsky nový rok

Čínsky nový rok pripadá na 28. január 2017. Blizzard novinky sprístupní už o štyri dni skôr a hráči sa tak môžu pozrieť na nové skiny, vyskúšať si upravené schopnosti hrdinov apod. ešte pred skutočným štartom čínskeho nového roku.

 

Grafické zmeny

Každá mapa dostáva množstvo drobností, ktoré majú pripomenúť divoké oslavy čínskeho nového roku.  K nim patrí nielen množstvo tradičných grafických prvkov,  ale hlavne obrovské množstvo pyrotechniky.  S tou sa hráči stretávajú pri otváraní lootboxov (bedne s novými skinmi, emotes apod. – hráči ich získavajú za dokončenie levelu). Vlastne samotné lootboxy zmenili vzhľad na drevenú debnu plnú delobuchov.

Mei Overwatch

S lootboxmi potom súvisí aj nová vlna skinov pre všetkých Overwatch hrdinov. Všetko sa pochopiteľne nesie na vlne tradičných farieb a vzorov. Hráči tak môžu získať nové skiny, emotes,  hlášky a iné. Všetko sa nejakým spôsobom týka čínskeho nového roku, ktorý je zasvätený kohútovi.

 

Úplne nový herní mód

Blizzard prekvapuje aj skutočne veľkým updatom v podobe nového herného módu. Nejde o nič menšieho než o Capture the Flag – mód, ktorý moc dobre poznajú všetci milovníci hier ako Quake 3 Arena, Unreal Tournament apod.

Vývojári iba mierne upravili súčasnú mapu Lijiang Tower a hráči tak môžu zvádzať urputné bitky o vlajky. Cieľom je nielen ukradnúť a dopraviť protivníkovu vlajku do svojej základne, ale rovnako tak aj ubrániť vlajku vlastnú. Obidva tými majú dopredu vymedzený čas, ale vyhrať sa dá aj omnoho skôr, pokiaľ sa podarí získať tri body.

Malé upozornenie – Tracer zďaleka nie je tak skvelá voľba pre rýchlu krádež vlajky.  Aby ju hráč vzal, potrebuje zostať na danom mieste asi 5 sekúnd. Tracer a jej 150 životov preto nepredstavuje práve ideálnu voľbu.

 

Hook 2.0, Ana nerf a ďalší

O oprave Roadhogovho háku sa hovorí už pomerne dlho. Hráči sa dokonca dočkali aj niekoľkých menších úprav, ktoré ale nikam neviedli. S čínskym novým rokom preto prichádza tzv. Hook 2.0. Ide o komplexnú zmenu fungovania Readhogovho háku.  Po novom tak nie je možné zachytiť hráčov, ktoré nemá Roadhog na očiach (skôr sa bral pohľad hákov, po novom ide o pohľad hráča). Rovnako tak je omnoho jednoduchšie háku uniknúť. Podobne už nefunguje ani klasická Radhogova otočka, ktorá protivníka dostala bližšie k hráčovi a dovolila tak jeho ľahšiu likvidáciu.

Priamo obrovského nerfu sa dočkala Ana (veľmi obľúbený range healer s pomerne unikátnou kombináciou obrany a útoku. Pro teamy sa bez nej prakticky neobídu.). Nano boots už hráčovi rýchlosť nezvýši. Účinok Biotic granátu vývojári znížili z 5 na 4 sekundy a jeho instaheal z 100 HP na 50 HP.

Úprav sa dočkala aj Sombra, D.Va a Lúcio. Tu ide skôr o pozitívne,  prípadne čisto kozmetické úpravy. Po novom potom hráči nemôžu zneužívať skrčenie, aby sa vyhli zásahom – autori hry pridali krátky časový interval, ktorý okamžite opakované použitie znemožní.

Dojmy

Pokiaľ Overwatch hráme, podeľte sa s ostatnými čitateľmi o vaše dojmy.  Ja osobne hranie za Anu  zbožňujem a som zvedavý, ako veľmi sa jej nerf na hre podpíše. Je dosť možné, že sa budú musieť hráči omnoho viac chrániť a výlety do prvých línií tak prestanú byť krásnym spestrením hry.

Overwatch hrdinové

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.2.2017   |   Zobrazené: 2577x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 1 5 0 7 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia