Stiahnut.sk

Toto je 15 najlepších Minecraft máp

Minecraft je dnes už ikonickou hrou, ktorá si získala milióny hráčov po celom svete. Roky ale bežia a hra sa viac-menej mení len vďaka komunite, ktorá neustále prináša nové mapy. Chcete si spríjemniť a ozvláštniť hru? Potom si neváhajte nainštalovať jednu z 15 nami vybraných máp, ktoré vás zavedú do úplne nového, aj keď stále kockovaného sveta.

Dobrodružné mapy

Dobrodružné mapy v Minecrafte nie sú o stavaní alebo prežívaní a úplne sa líšia štýlom hrania od klasického survivalu alebo creativu. Hráča tu čaká veľa zážitkov hlavne z  preskúmavania a boja. Čakať tu môžeme rôzne pasce, hádanky a všetky druhy tajomstiev

Všetky návody pre Minecraft nájdete TU

Väčšinu si hráč v pohode vychutná sám, ale u niektorých je predsa len lepšie pozvať kamarátov. Pri týchto mapách vieme vidieť kreativitu a pracovitosť Minecraftovej komunity, vďaka ktorej existujú tisíce skvelých dobrodružných máp. Treba mať však na pamäti, že každá mapa má svoje nastavenia a pravidlá, ktoré bude nutné dodržiavať, aby všetko správne fungovalo.

ASLEEP

Sny a nočné mory po stáročia fascinujú psychológov a ľudí, ktorých úlohou je o podobných veciach premýšľať. V poslednej dobe tvorcovia Minecraftových máp zintenzívnili vývoj tvorby máp s riešením na otázky “ČO SA STANE, KEĎ IDEME SPAŤ?”. V prípade tejto dobrodružnej mapy Asleep to znamená vtipné a zábavné preskúmavanie bláznivého sveta snov a nočných môr.

Na ceste narazíme aj na vesmír, Nether a niekoľko horiacich budov. Mapu tvorí niekoľko komplexných príkazových blokov, ktoré vytvorili Ninjanoah5 a Razlight789. Výtvor od týchto vývojárov si už užili aj mnohí populárni Minecraft YouTuberi.

ASLEEP na stiahnutie TU

Biomebox

Tvorca tejto dobrodružnej parkour mapy Cheezbergur11 si myslí, že na svete sa všetky problémy vyriešia parkúrom. Aspoň na to tak poukazuje v jeho mape. Táto mapa nám ponúka desať vizuálne odlišných úrovní, kde hráči môžu zažiariť.

Každá úroveň je založená a spravená podľa jedného z Minecrafových biómov. Čaká tu na nás napríklad skok z Netheru na koláč a potom skok rovno do súmraku snov plného vizuálnych efektov.

Biomebox na stiahnutie TU

Herobrine’s Mansion

Herobrine´s Mansion je dielom jedného z najzaujímavejších tvorcov Minecraft komunity  Hypixela. Mapa je nabitá množstvom zaujímavých vecí na objavenie. Obsahuje jedinečných nepriateľov vytvorených autorom, šesť bossov, špeciálne predmety na zbieranie a pozoruhodné elixíry. Právom je považovaná za jednu z najlepších dobrodružných máp. Je navrhnutá na spoločnú spoluprácu s kamarátmi, ale samozrejme je možné si mapu zahrať aj osamote.

Herobrine's Mansion na stiahnutie TU

The Tourist

The Tourist obsahuje niektoré z najpôsobivejších budov zo všetkých postavených diel celého Minecraftového sveta. Môže sa tiež pochváliť minihrami a vlastným soundtrackom. Je to tiež jedna z najdlhších dobrodružných máp akú momentálne nájdeme. Na prejdenie celej mapy si budeme musieť vyhradiť približne štyri hodiny. Záleží aj na čase strávenom obdivovaním perfektnej architektúry vývojárov.

The Tourist na stiahnutie TU

KINGDOM OF THE SKY

KINGDOM OF THE SKY obsahuje pomerne nový koncept rozhovorov, ktorý poskytuje séria videí od tvorcov, ktorú nájdeme na YouTube. V hre je táto séria hráčovi poskytnutá v kľúčových bodoch. Pripomína trochu počúvanie zvukových záznamov v systéme Shock alebo BioShock.

Celá vec je zaujímavá v tom, že môžete pokračovať v hraní, zatiaľ čo si vypočujete rozprávanie postáv. Aj keď sa hráč rozhodne túto video nahrávku počas hrania ignorovať, stále bude mať z mapy dobrý zážitok vďaka zaujímavej a rozsiahlej mape, ktorú je zábavné preskúmavať.

KINGDOM OF THE SKY na stiahnutie TU

Deep Space Turtle Chase

Vytvorenie tejto sci-fi Minecraft mapy trvalo tvorcom približne 3 mesiace a je krásne vidieť, ako dokázali premeniť hranatý svet Minecraftu na niečo pozoruhodne odlišné. Deep Space Turtle Chase ponúka hráčom pátranie po zločincovi Dr. Earl S. Testudine, ktorý sa skrýva niekde na baníckej stanici Taurus 3. Na jeho dolapenie bude hráč musieť použiť všetku vynaliezavosť, a miestami bude potrebovať aj poriadnu dávku trpezlivosti.

Táto mapa bude vyžadovať veľké pozmenenie v nastaveniach Minecraftu, takže je dobré si pred inštaláciou pre istotu zálohovať originálnu kópiu hry. Vymazanie alebo iný problém s Minecraftom by však nemal nastať, ale je lepšie počítať so všetkým. Každopádne mapu sa aj napriek zložitej inštalácii oplatí aspoň vyskúšať.

Deep Space Turtle Chase na stiahnutie TU

STAR WARS

Pre milovníkov STAR WARS si už spomínaný vývojár Hypixel pripravil perfektnú Star Wars mapu. Táto mapa spĺňa všetky požiadavky STAR WARS. Dá sa tu nájsť diamantový laserový meč, blasterové pušky, AT-AT aj samotní rytieri Jedi.

Textúrový balíček Mine Wars vytvorený vývojárom vám umožní sa týmto epickým dobrodružstvom presekať cez celkom veľký počet  stormtrooperov. Ako oblasti bitiek nám sú ponúknuté hviezdne lode, zasnežené pustiny či hlboký vesmír. Veľmi pozoruhodne sú spravené a vytextúrované imperiálne chodidlá, ktoré vyzerajú naozaj neskutočne dobre.

STAR WARS Minecraft mapa na stiahnutie TU

Pokémon Johto

Keď ste si mysleli, že na počítače už nikdy nedostaneme poriadne 3D POKÉMON dobrodružstvo, tak ste sa jednoducho mýlili. Táto Minecraft mapa je založená na Gold a Silver´s Johto regióne. Johto ponúka sériu úloh plnú bossov, NPC obchodníkov a plne funkčné super elixíry.

Tento svet tiež dosahuje autentický Pokémon pocit a vlastný soundtrack. Blokové vizuály naozaj vyzerajú skôr ako z GameBoya. Samozrejme sa neobídeme bez boja. Aj keď mapa neponúka výhody známeho módu Pixelmon, tak súboj vyzerá byť na dobrej úrovni. Mapa tiež ponúka vlastný textúrový balíček, ktorý obsahuje Pokémon monštrá, s ktorými sa dá bojovať. Táto mapa sa fanúšikom Pokémon bude určite páčiť a pre ešte lepší Pokémon zážitok odporúčame vyskúšať módy Pixelmon alebo Pokecraft.

Pokémon Johto Minecraft mapa na stiahnutie TU

Hororové mapy

Minecraftové bloky nie sú až tak strašidelné. Ale pre hráčov, ktorý si chcú Minecraft trochu okoreniť, sú hororové mapy správnou voľbou.

The Asylum

Opustené azylové domy sú vždy skvelým miestom pre strašidlá a vzrušujúcu atmosféru. The Asylum okrem odvádzaní dobrej práce pri kockatých ľakačkách vie osloviť aj strašidelnou atmosférou plnou teroru a zimomriavok. Ak ste premýšľali nad kúpou normálnej hororovky, tak by ste najprv mohli vyskúšať túto skvelú Minecraft horor mapu.

The Asylum na stiahnutie TU

Survival horror

Strašidelný dom na kopci a tvorca Hypixel. Aj takto sa dá opísať Survival Horror. Táto mapa vás núti prežiť 25 stupňujúcich sa vĺn čoraz odolnejších monštier a beštií. Na prežitie sú možné iba obmedzené zdroje, ktoré sa nachádzajú v okolí diania. Nahnať strach vie zlyhávajúci elektrický prúd alebo nebezpečne blížiace sa hlasy monštier.

Survival Horror na stiahnutie TU

Ruins of the Dead

Mapa Ruins of the Dead obsahuje nebezpečný staroveký chrám, kde vlna za vlnou prichádzajú mäsožravé zombie. Proti nim vedia pomôcť skryté truhlice plné zbraní a brnenia. Ruins of the Dead je naozaj vynikajúca zombie mapa vďaka progresívnemu lootu a zvyšujúcej sa náročnosti. Každý, kto sa dostane cez 16 stále náročnejších vĺn, môže čakať finálneho a poriadne náročného bossa.

Ruins of the Dead na stiahnutie TU

Survival mapy

Survival je jednou z najpopulárnejších možností hrania Minecraftu, v ktorom je vašou jedinou úlohou zostať na žive čo najdlhšie. Obyčajný Minecraft survival už po rokoch hrania prestal byť výzvou, preto sa tvorcovia Minecraft máp rozhodli trochu obohatiť tento svet o ich výtvory.

Najlepšie Minecraft mapy posúvajú vaše inštinkty prežitia až na hranice a nútia vás robiť naozaj dobré a rozumné rozhodnutia pri ťažbe obmedzených zdrojov. Tieto mapy testujú vaše možné medzery pri zbieraní životne potrebných surovín a predmetov. Otestujú aj vašu schopnosť prežitia a boja proti monštrám.

World in a Jar

Vo World in a Jar musíte prežiť sériu malých svetov uzavretých v pohároch. Každé vytvorené väzenie zo skla obsahuje jedinečný bióm, ktorý obsahuje kombináciu čistého prežitia a dobrodružnej mapy. Tieto tiché prostredia mapy ju robia veľmi záživnou a je určite dobré ju vyskúšať.

World in a Jar na stiahnutie TU

Deadly Orbit

Ak patríte k hráčom, ktorí snívajú, že sa stanú Sandrou Bullock alebo Georgeom Clooneym, je táto Minecraft mapa Deadly Orbit pre vás ako stvorená a nemusíte už hľadať nič iné. Je to survival mapa s vesmírnou tematikou, ktorá sa odohráva na palube medzinárodnej vesmírnej stanice. Je očividné, že táto mapa je inšpirovaná úspešným filmom Gravitácia. Mapa je spravená naozaj pútavo a hráčovi vie ponúknuť síce nie až tak dlhý, ale zato kvalitný herný zážitok.

Deadly Orbit na stiahnutie TU

Planet Impossible

Jedným z cieľov Planet Impossible je skrotiť dinosaura, čo je vlastne naozaj všetko, čo hráč potrebuje vedieť. Je ale treba vedieť, že Planet Impossible sa odohráva na pustine pripomínajúcej Mad Maxa. Nachádzame sa tu na mieste dopadu našej vesmírnej lode a máme za úlohu preskúmať svet, na ktorom musíme vydržať aspoň desať dní. Medzitým, ako budeme prežívať vo svete, musíme nazbierať dôkazy o tom, že na svete kedysi žili ľudskí obyvatelia.

Planet Impossible na stiahnutie TU

Wild West

Síce to nie je Red Dead Redemption, ale táto dobrodružná Minecraft mapa zachytáva atmosféru divokého západu naozaj vynikajúco. Čaká nás tu nádherný západ slnka, rozľahlé kaňony a ulica cielene nastavená na epické súboje. Súboje robia z tejto mapy dokonalú arénu pre uspokojenie hráčov, ktorí milujú prestrelky na divokom západe. Skrotenie koňa tu je rovnaké ako v normálnom Minecrafte od Mojangu, a vidieť tu môžeme aj pasce z kaktusov na chytanie monštier.

Všetky spomenuté Minecraft mapy patria medzi najlepšie, aké vieme momentálne nájsť a každá vie poskytnúť veľkú porciu zábavy. Aj keď sú tieto komunitné Minecraft mapy naozaj zaujímavé, tak stále sa nič nevyrovná klasickému Minecraft survivalu.

Wild West na stiahnutie TU

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.4.2022   |   Zobrazené: 1531x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 6 2 f 0 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia