Stiahnut.sk

PC na diaľkové ovládanie – pomocou tabletu, telefónu alebo iného PC

Android verzeVäčšina PC užívateľov disponuje viac než jedným zariadením, ktoré je možné pripojiť k internetu a vykonávať s ním sofistikované aktivity. Prístroje vybavené desktopovými alebo mobilnými verziami systémov Windows, Linux, iOS alebo Android je pomocou špecializovaného programu možné pripojiť k domácemu či pracovnému počítaču a na diaľku s ním pracovať. Stačí iba nainštalovať aplikáciu TeamViewer a z vašej stanice sa stane počítač na diaľkové. Podobne ako pri vzdialenom ovládaní automobilov či televízie ide o príjemnú vymoženosť, ktorá zefektívni a zjednoduší prácu s PC.

Ako to celé funguje?

Ovládanie je založené na sieťovom (LAN) alebo internetovom prepojení jednotlivých zariadení. V systémoch Windows je správa na diaľku priamo implementovaná a integrovaný nástroj je možné pomerne pohodlne používať. Špecializované riešenia však ponúkajú oveľa širšie možnosti, ktoré pokrývajú nielen použitie rôznych zariadení, pracujúcich na odlišných operačných systémoch, ale aj najrôznejšie typy spolupráce, kooperácie či jednoduchej prezentácie.Logo programu

Program sa skladá z dvoch základných súčastí, ktoré sú na nekomerčné účely dostupné úplne zadarmo. Ide o serverovú a klientskú časť. Celý proces prebieha na serveroch programu, ktoré zaisťujú spojenie a autentizáciu daných zariadení. Na zabezpečenie je použité 265-bitové šifrovanie AES, poskytujúce maximálnu ochranu – v súčasnosti a pravdepodobne aj v blízkej budúcnosti ho nebude možné prelomiť ani pri použití bežného hesla. A to ani za predpokladu, že útočník vlastní niekoľko nadupaných strojov s pokročilým lámacím algoritmom.

Vráťme sa k programu TeamViewer. Na obe zariadenia, ktoré majú byť vzájomne prepojené ho treba nainštalovať. V prvom kroku dôjde k vygenerovaniu ID a zadaniu hesla. Tieto údaje je nutné predať druhej strane, ktorá sa s ich pomocou dokáže pripojiť priamo k príslušnému zariadeniu. V prípade správy vlastného PC je celý proces prakticky bez rizika. Pokiaľ však predávate heslo inej osobe, radšej zvoľte niektorý zo šifrovaných komunikačných kanálov (videokonferencia cez Skype).Webová verze - přihlášení

Keď druhá strana získa ID a heslo, môže sa pripojiť. Podmienkou je bežiace PC. Existuje síce služba Wake on LAN, ktorá dokáže vypnuté PC prebudiť na diaľku, no štandardne býva deaktivovaná (pri starších doskách je na jej využitie potrebné špeciálne napájacie prepojenie základnej dosky a sieťovej karty; novšie dosky s integrovanou sieťovou kartou prepojenie obsahujú, no je potrebné povoliť napájanie sieťovej karty aj po vypnutí PC. Len vďaka tomu môže prísť špeciálny Magic Packet, obsahujúci MAC adresu prebúdzaného PC, ktorá funguje ako spúšťací pokyn.).

Správa a jej možnosti

Seznam kontaktůMožnosti správy pripojeného PC sú vskutku obrovské. Obmedziť sa ale môžete len na základnú správu, umožňujúcu kopírovanie súborov prostredníctvom prehľadného súborového manažéra (na urýchlenie procesu sú dáta pred odoslaním komprimované). Pri celkovej kontrole a správe je možné presúvať súbory, zdieľať obrazovku a poskytnúť práva na komplexnú správu a prácu so systémom.

Súčasťou programu je aj chat, vrátane zoznamu kontaktov, hlasová komunikácia, prezentačná nástenka a veľa ďalšieho. K špeciálnym funkciám patria skupinová prezentácia (pri tomto móde nejde o správu ale o premietanie prezentácie so zvukovou či hlasovou stopou vybranej skupine pripojených kontaktov) alebo správa cez webové rozhranie.

V rámci obsiahleho nastavenia sa dá ošetriť aj nedostatočne priepustné internetové pripojenie – nastavením nižšej zobrazovacej kvality.Chat, hlas i video

Môžem to využiť?

Možnosti programu sú naozaj široké. Aplikácia totiž pokrýva potreby obsiahleho spektra PC užívateľov, čím je vhodná pre osobné použitie i profesionálov, firmy alebo celé IT spoločnosti. Uvedieme niekoľko príkladov:

Pomocou programu môžete jednoducho monitorovať, či už vaše deti spia (večerné hranie často vedie k zhoršenému prospechu). Nielen, že sa môžete priamo pripojiť a sledovať, čo sa na danom počítači dele, ale hru dokážete ukončiť a dieťa poslať do postele – a to všetko prostredníctvom smartfónu.Souborový manažer

Pracovné konferencie a diskusie pracovných tímov sú bezpochyby dôležité. Pri nedostatku času, roztrieštenosti tímu alebo naliehavej potrebe ich jednoducho zvoláte, kolegom premietnete prezentáciu a doplníte ju výkladom. Všetko z pohodlia domova.

Správa PC na diaľku: Koľkokrát sa vám už stalo, že vám napísal kamarát alebo zavolala mama, že im niečo v počítači nefunguje. Často pritom ide o banalitu, ktorú by ste vyriešili v priebehu pár sekúnd. Lenže vďaka zmätenému popisu problému môže ísť o gordický uzol, ktorý sa vám skrátka nepodarí rozpliesť. S TeamViewerom stačí krátke pripojenie, spustenie zdieľania plochy a problém je vyriešený.Sdílení plochy

Rovnaký postup môžu využiť profesionálni servisní pracovníci alebo zamestnanci zákazníckej podpory.

Pri správe niekoľkých počítačov (typicky správa siete), ktoré často ani nie sú vybavené vstupnými a výstupnými perifériami, nie je nič jednoduchšie, než sa k nim vzdialene pripojiť a nakonfigurovať všetko potrebné. Program ponúka i funkcie ako prihlásenie, odhlásenie alebo reštart. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.12.2012   |   Zobrazené: 12871x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 8 4 7 5 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia