Stiahnut.sk

Online kancelárske balíky a užitočné editory

Nastal už čas na zahodenie obyčajných programov a presunutie svoje aktivity čisto do internetových prehliadačov? Podľa ponuky najrôznejších online programov, ktoré donedávna zaberali gigabajty na našich diskoch, sa zdá, že je to tak. Nikto vás do zmeny (zatiaľ) nenúti, avšak webové aplikácie majú aj svoje výhody. Veľakrát sú zadarmo, umožňujú napríklad spoluprácu viacerých ľudí na viacerých miestach v reálnom čase a ukladajú vašu prácu do cloudu, do ktorého sa dostanete odkiaľkoľvek a to nielen z počítačov, ale aj z mobilov a tabletov.

Kancelárske balíky

Dlhú dobu bol Microsoft Office synonymom pre kancelárske balíky, ale dnes už existuje celý rad programov, ktoré môžu tomuto kultovému softvéru konkurovať. A to aj v čisto online prevedení, ktoré má tú výhodu, že k nemu môžete pristupovať odkiaľkoľvek a vaše dáta sú uložené v cloudovom úložisku. Tieto nástroje sa hodia aj k spolupráci vďaka ľahkému zdieľaniu a možnosti editácie viacerými užívateľmi.

Google Dokumenty

Google si vďaka vynikajúcemu emailovému účtu Gmail a internetovému prehliadaču Chrome vytvoril skvelú pozíciu pre online útok na všetkých frontoch. Jednou z nich je aj kancelársky balík, ktorý je nazvaný Google Dokumenty. Všetky služby Googlu vlastne patria pod cloudovú službu Google Drive, ktorá je zdieľaným miestom pre ukladanie vašich fotiek na Google+, mailov na Gmaili, alebo práve dokumentov, či akýchkoľvek iných súborov, ktoré do služby uploadujete. Dokumenty sú dôležitou súčasťou ekosystému, pretože ich použitie je nesmierne jednoduché a vďaka rozšírenosti Gmailu je prvým variantom pre každého, kto chce svoju prácu prezentovať po internete ostatným, alebo chce na jednom projekte spolupracovať (aj v reálnom čase) s ľuďmi vo vedľajšej kancelárii, krajine, alebo kontinente.

Samotné Google Dokumenty sa obmedzujú na tri základné typy – dokumenty (obdoba Wordu), tabuľky (spreadsheet, obdoba Excelu) a prezentácie (obdoba Powerpointu). Zoznam funkcií tu nehľadajte, veď nakoniec si môžete schopnosti týchto editorov vyskúšať sami. Pre bežnú prácu úplne a bohato postačujú a obsahujú aj pokročilejšie funkcie, hoci sa napríklad Excelu od Microsoftu pravdepodobne Spreadsheets nevyrovná. Veľmi pohodlný je import a export dokumentov práve z balíka Microsoft Office, takže sa o kompatibilitu svojich výtvorov báť nemusíte. Prvotriedne sú možnosti spolupráce, kedy môžete určovať, kto smie dokument vidieť, kto editovať a kto trebárs aj pozývať ďalších spolupracovníkov.

https://docs.google.com/

Microsoft Office Web Apps

Rovnako ako sú Google Dokumenty vlastne len jednou z funkcií cloudu Google Drive (Disk), tak sú aj Microsoft Office Web Apps len rozšírením cloudového úložiska Microsoftu, SkyDrive, ktoré by sa malo v dohľadnej dobe kvôli sporu s jednou firmou premenovať na OneDrive.

Okrem tradičného trojlístka aplikácií pre vytváranie a úpravu dokumentov, tabuliek a prezentácií obsahuje aj podporu pre OneNote. Možnosti spolupráce a ukladania v cloude sú vlastne totožné s Google Dokumentami, takže všetko je jednoduché a pripravené pre skupinovú prácu na konkrétnych projektoch. Špecialitou microsoftského riešenia je aj previazanie na stolný MS Office (pre Windows a OSX), kde je možné dokumenty zo Sky(One)Drive upravovať a rovno uploadovať.

http://office.microsoft.com/cs-cz/web-apps/

Zoho Docs

Zoho Office Apps sú súčasťou asi najväčšieho podobného ekosystému vôbec. Zoho ponúka desiatky služieb integrovaných pod jeden účet a Docs sú len malou kvapkou v mori, ktorá nás ale zaujala. Ide o multiplatformové riešenie, takže okrem prístupu cez internet si môžete Zoho Docs stiahnuť zadarmo aj do mobilných telefónov, hoci nejde o aplikáciu pre úpravu dokumentov, iba pre prehliadanie a download do zariadenia.

Zoho Docs ponúkajú Word Processor, Spreadsheet a Presentation, takže klasickú sadu nenahraditeľných nástrojov pre domácnosť aj biznis.

https://www.zoho.com/docs/

Editory

Online možno dnes robiť skoro všetko, preto nie je o najrôznejšie editory núdza. My sme pre vás vybrali pokročilý editor obrázkov, realtime HTML editor a efektný video editor, ktorý z vašich obrázkov a videí urobí takmer sám unikátny mišmaš.

Pixlr

Pixlr dostupný zo stránky http://pixlr.com/editor/ je jedným z najpokročilejších editorov, ktoré si môžete zadarmo a bez registrácie užiť vo vašom prehliadači. Stačí do neho nahrať fotku z PC alebo z internetu a začať upravovať. Možností je nepreberné množstvo, aj keď hĺbku GIMPu alebo Photoshopu samozrejme Pixlr dosahovať nemôže.

http://pixlr.com/editor/

Real-time HTML Editor

Pre užívateľov, ktorí občas potrebujú vytvoriť kúsok html kódu a ktorí si nie sú úplne istí tým, čo aká postupnosť kódov urobí, je ideálnou kontrolou a ihriskom v jednom Real-time HTML Editor. Nejde o spôsob, ktorým by ste navrhli nejakú komplikovanú stránku, ale o užitočnú výpomoc v každodennej úprave a tvorbe skôr jednoduchých html kódov.

http://htmledit.squarefree.com/

Magisto

Ak sa vám zdá väčšina video editorov príliš zložitá, dosť možno si Magisto naozaj obľúbite. Ide totiž o maximálne jednoduchý editor, do ktorého len naskladáte videá a fotky a potom si necháte vygenerovať video. To môžete zdieľať (sťahovanie až v platenej verzii) a pozerať sa na neho vo svojom webovom profile. V rekordne krátkom čase môžete vďaka Magisto vytvoriť naozaj efektnú snímku, ktorá poteší vás aj ostatných divákov.

http://www.magisto.com/

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.9.2014   |   Zobrazené: 7009x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 1 a b 8 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia