Stiahnut.sk

Test detekce virů – srpen 2015

Po niekoľkých mesiacoch sme tu s najnovšími údajmi z testov AV-Comparatives, ktoré sa snažia odpovedať na otázku, ktoré antivírusové programy sú najlepšie. Dnešný článok sa venuje testu detekcie, ktorý je vykonávaný na Windows 7 s aktualizovanými programami tretích strán (Flash, Java,...).

Ide o reálne výsledky, ktoré je možné dosiahnuť, avšak ani 100% zvládnutie hrozieb z testu neznamená, že antivírus zachytí vždy všetko - to sa nedá s určitosťou tvrdiť. Tento test tiež neberie do úvahy falošné poplachy, vplyv antivírusu na výkon systému a podobné prvky, v ktorých by mal dobrý antivírus taktiež excelovať.

Test detekcie: Koľko % útokov antivírusy zastavili?

Metodika tohto testu je jednoduchá - počítač je vystavený škodlivým kódom a záleží na tom, s koľkými z nich dokáže zatočiť. Do toho vstupujú iba momenty, kedy antivírus "nevie" a pýta sa užívateľa, či má daný súbor blokovať alebo nie. Test čiastočne rieši aj počet falošných poplachov, ale antivírusy komplexnejšie nehodnotí, pretože to je vlastné až veľkému polročnému testu, ktorý vychádza na konci a v polovici roka.

Najlepšie sa darilo antivírusu AVIRA, ktorý dosiahol 100% úspešnosť s jednoduchým jedným falošným poplachom. Rovnakú úspešnosť, ale dva falošné poplachy predviedol BitDefender a Panda. Ešte o jeden falošný poplach viac mal taktiež stopercentný Trend Micro antivirus. Na opačnom konci tabuľky, avšak s nulou falošných poplachov, je Lavasoft, ktorý prepustil 7,2% hrozieb, čo je zhruba na úrovni referenčnej ochrany, ktorá je súčasťou OS Windows 7. Najlepším antivírusom s nulovým počtom falošných poplachov je Kaspersky, ktorý prepustil 0, 2% hrozieb. Český Avast hlásil falošný poplach iba raz a jeho úspešnosť 99,3% je taktiež viac než dobrá (keďže sa zúčastňuje testu vo svojej bezplatnej verzii, čo pre väčšinu ostatných neplatí).

Zdroj: AV-Comparatives

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.10.2015   |   Zobrazené: 2754x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 7 b 9 d c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia