Stiahnut.sk

Čo nainštalovať na nové PC?

Našli ste pod stromčekom nový počítač a potrebujete ho vybaviť všetkými dôležitými programami? Neviete, ktorý antivírus bude lepší, prípadne potrebujete schopný internet browser a prehliadač obrázkov k tomu? V článku nájdete prehľadný zoznam programov, ktoré by vo vašom PC nemali chýbať. Všetky sú navyše na stiahnutie zadarmo.

Internetový prehliadač (Mozilla Firefox)

Internetovým prehliadačom by malo začať vybavovanie akéhokoľvek nového PC. Ako víťaza som vybral obľúbenú líšku - Mozilla Firefox. Má prehľadné prostredie, nie je náročný na operačnú pamäť a nedávno prekonal naozaj veľký update.

Mozilla Firefox

Ďalšie Internetové prehliadače na stiahnutie zadarmo (Chrome, Opera,…)

Antivírus (Avast Free Antivírus)

Po nainštalovaní vhodného prehliadača je najvyšší čas na zaobstaranie neohrozeného strážcu. Nielen pri sťahovaní sa hodí mať kontrolu nad vlastnými dátami. Skvele k tomu poslúži bezplatný antivírus Avast Free Antivírus - český ochranca PC s pravidelnými aktualizáciami a dokonale intuitívnym rozhraním.

Avast Free Antivirus

Ďalšie Antivírusy na stiahnutie zadarmo (ESET, Kaspersky,…)

Multimediálny prehrávač (GOM Player)

Po práci je čas na zábavu - sledovanie videí a počúvanie hudby. Na trhu je nepreberné množstvo bezplatných nástrojov, ale GOM Player je predsa len jeden. Všetko v jednom okne, veľká séria vstavaných funkcií aj dostupných modulov.

GOM Player

Ďalšie Prehrávače na stiahnutie zadarmo (BS Player, Winamp,…)

Správca súborov (Total Commander)

U predchádzajúcich kategórií by sa dalo veľmi jednoducho polemizovať o tom, kto by mal byť skutočným víťazom. Medzi správcami súborov je však kráľ skutočne len jeden a tým je po dlhé roky Total Commander. Dve pracovné polia v jednom okne, bleskurýchla práca s dátami a klasické F-skratky pre kopírovanie súborov a pod.

Total Commander

Ďalší Správcovia súborov na stiahnutie zadarmo (Q-Dir, free Commander,…)

Kancelársky balík (OpenOffice)

Keby bol Microsoft Office ponúkaný zadarmo, opäť nie je potrebné o víťazovi dlhšie debatovať. Našťastie je k dispozícii celý rad nemenej kvalitných freeware kancelárskych balíkov. Prvé miesto medzi free riešeniami zaberá Apache OpenOffice, ktorý dokáže pracovať s textom, tabuľkami, prezentáciami a hlavne si rozumie s formátmi MS Office.

Apache OpenOffice

Ďalšie Kancelárske balíky na stiahnutie zadarmo (LibreOffice, Kingsoft Office Suite,…)

Komunikácia (Skype)

Absolútne nevyhnutnou súčasťou SW výbavy sa stali komunikačné nástroje. Svoje miesto na slnku si vydobyl Skype. Aj keď primárne patrí medzi video/audio komunikátory, veľká masa užívateľov skrz neho komunikuje aj klasickou textovou formou. Doby ICQ sú už dávno minulosťou - nech žije nový kráľ.

Skype

Ďalšie Komunikačné nástroje na stiahnutie zadarmo (Miranda, Viber,…)

PDF prehliadač (Adobe Reader)

Dokumenty vo formáte PDF prijímajú úrady, skenujú tlačiarne a sú v nich napísané všetky manuály. PDF prehliadač patrí medzi nástroje, ktoré musia vaše PC nutne obsahovať. Synonymom pre PDF prehliadač je potom Adobe Reader a to aj napriek tomu, že mu rastie silná konkurencia.

Adobe Reader

Ďalšie PDF prehliadača na stiahnutie zadarmo (Nitro PDF Reader, Foxit Reader,…)

Virtuálna mechanika (Daemon Tools)

Práca s ISO súbormi a všeobecne s diskovými obrazmi dokáže zjednodušiť život nielen hráčom hier. Obrazy diskov využívajú autori operačných systémov pre distribúciu a pod. Ak tak chcete pracovať so súbormi ako .iso, .bin, .cdi a ďalšími, nainštalujte si freeware verziu Daemon Tools.

Daemon Tools Lite

Ďalšie Virtuálne mechaniky (Virtual CloneDrive, Nero,…)

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.1.2018   |   Zobrazené: 11564x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 a 8 e 9 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia