Stiahnut.sk

Hry cez Steam si na Windows 7 a 8 už nezahráme. Poznáme dátum ukončenia podpory

Valve už čoskoro zruší podporu operačných systémov Windows 7 a 8 na Steame. Pre hráčov to znamená nutný upgrade na Windows 10 a 11 v krátkom časovom horizonte. Kedy sa tak stane a čo to znamená v praxi?

Množstvo hráčov ešte stále používa PC s Windows 7 a Windows 8. Aby si mohli zahrať hry cez platformu Steam, už o pár mesiacov budú musieť prejsť na novšie verzie OS. Táto skutočnosť platí pre všetkých bez ohľadu na to, aký výkonný počítač doma majú. Alebo môžu hráči siahnuť po niečom novom a vyskúšať Linux alebo SteamOS.

Kedy skončí podpora Windows 7 a 8 na Steame?

Valve v oficiálnom vyhlásení uvádza, že podpora týchto operačných systémov skončí 1. januára 2024. Znamená to, že hráči majú čas do konca aktuálneho roka, aby s Windows 7 a 8 skoncovali.

Spoločnosť z toho čiastočne viní prehliadač Google Chrome, pretože nové funkcie si už vyžadujú vstavanú verziu prehliadača, ktorá práve na starších systémoch Windows nefunguje. Ďalším dôvodom je aj nedostatok aktualizácií operačného systému a nedostatočné zabezpečenie, čo vo Windows 10 a 11 problémom nie je.

Ak budú chcieť hráči využívať Steam platformu, od začiatku budúceho roka si budú musieť zaobstarať Windows 11 alebo Windows 10. Desiatky podobný osud pravdepodobne v budúcnosti postihne tiež, ale nateraz sú používatelia v pohode. Podľa dostupných údajov totiž stále viac ako 60 % hráčov na Steame využíva operačný systém Windows 10, ktorý vyšiel ešte v roku 2015.

Toto oznámenie môže pre veľké percento používateľov znamenať nový štart, či už upgradovaním OS Windows, alebo prechod na alternatívy ako SteamOS či samotný Linux. Tieto zmeny sa ale dotknú aj vývojárov hier, najmä starších titulov. S ukončením podpory Windows 7 a 8 na Steame budú musieť vývojári počítať a minimálne aktualizovať systémové požiadavky.

So zmenou operačného systému by preto nemali otáľať najmä tí, ktorí stále hrajú nejaké herné vykopávky, a keď už sa bude meniť OS, prečo nie rovno aj pevný disk? Ideálny čas zadovážiť si SSD, ktorý je rýchlejší, bezpečnejší a spoľahlivejší než HDD disk.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.4.2023   |   Zobrazené: 703x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 4 6 7 3 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia