Stiahnut.sk

The Last of Us na PC prinesie skvelé novinky. Bude medzi nimi aj čeština a 3D zvuk?

Jedna z najlepších príbehových hier The Last of Us Part 1 mieri na PC. Po celosvetovom ošiali zo seriálového spracovania tak bolo len otázkou času, kedy sa z konzoly PlayStation rozšíri na počítače ako Cordyceps na ľudí. Osudy Joela a Ellie si tak nájdu cestu k ešte širšiemu publiku, aby si hráči mohli vychutnať emocionálnu cestu na novej platforme.

The Last of Us Part 1 bude plne optimalizovaná pre počítače, aby štúdio Naughty Dog prinieslo prvotriedny zážitok novým hráčom, ako aj tým, ktorí s hrou majú skúsenosti z PS5 a chcú si ju zahrať znovu na inej platforme. S tým prichádzajú aj systémové požiadavky pre všetkých, ktorí majú o hru záujem.

The Last of Us na PC so skvelými novinkami

Part 1 na PC prinesie všetok obsah tak, ako ho hráči poznajú z konzol PS4 a PS5. Zároveň s tým ale tvorcovia priniesli aj informácie pre PC hráčov, bez ktorých sa asi nezaobídu. V PC verzii hry tak nájdeme hlavnú príbehovú kampaňrozšírenie Left Behind, ako aj novinky v podobe Speedrun režimu, Permadeath módu a fotografického režimu (Jarda Konáš musí krochkať blahom).

Niektoré lokality sa ale predsa len zmenili, a to k lepšiemu. Pribudli textúry, tiene, viac vegetácie, alebo boli niektoré úseky hry po dizajnovej stránke úplne prerobené pre maximalizovanie vylepšenia zážitku z post-apo sveta.

Rozlíšenie a možnosti prispôsobenia

Pokiaľ ide o kvalitu videa hry, hráči si užijú tie najlepšie technologické vychytávky, ktoré sú k dispozícii. Podpora AMD FSR 2.2, Nvidia DLSS Super Resolution, VSync a možnosti detailne si prispôsobiť kvalitu textúr, tieňov či odrazov takisto nesmú chýbať pre najlepší zážitok z hry.

To všetko bude k dispozícii v 4K rozlíšení a nesmieme zabudnúť ani na podporu širokých (21:9) a ultra širokých (32:9) monitorov. Po audio stránke sa môžeme tešiť na 3D zvuk a potešení budú aj majitelia DualSense ovládačov, ktoré budú takisto podporované spolu s adaptívnymi triggermi a haptickou odozvou.

Priestorový zvuk a podpora DualSense ovládačov

Práve priestorový zvuk je niečo, čo sme v pôvodnej hre na konzole v prvej časti nemali. Preto bude počítačové TLOU špeciálne aj v tomto ohľade. Hráči, ktorí si budú chcieť užiť ovládač so všetkými jeho funkciami, ho budú musieť pripojiť cez kábel. Podporovaný bude aj DualShock 4 z PS4, ale bez posledných dvoch spomenutých funkcií.

Počítačová verzia The Last of Us Part 1 podporuje aj rad iných gamepadov, klávesníc a myší, aby si každý hráč mohol plne prispôsobiť herný zážitok. Potešia niektoré úplne nové funkcie ako nové možnosti ovládania, kde je možné meniť nabindovanie kláves, alebo adaptívny mód pre skombinovanie tlačidiel klávesnice a ovládača.

Vývojári z Naughty Dog hlásia aj fixnutie viacerých bugov, ktoré hráčov na konzolách miestami vytáčali a to všetko vďaka skvelému feedbacku komunity. Komunikácia sa vypláca, raz darmo.

Hardvérové nároky pre The Last of Us Part 1 na PC

Naughty Dog zverejnili presné požiadavky pre TLOU Part 1 na PC. K dispozícii je aj prehľadná infografika nižšie pre Performance a Ultra výkon.

The Last of Us Part 1 minimálne systémové požiadavky:

 • Minimálne HW nároky pre The Last of Us Part 1 na PC:
 • CPU: AMD Ryzen 5 1500X, Intel Core i7-4770K
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon 470 (4 GB), NVIDIA GeForce GTX 970 (4 GB), NVIDIA GeForce 1050 Ti (4 GB)
 • HDD: 100 GB voľného miesta
 • Ďalšie: Windows 10 64-bit, Verzia 1909 alebo novšia

The Last of Us Part 1 odporúčané systémové požiadavky:

 • Odporúčané HW nároky pre The Last of Us Part 1 na PC:
 • CPU: AMD Ryzen 5 3600X, Intel Core i7-8700
 • RAM: 16 GB
 • GPU: AMD Radeon RX 5800 XT (8 GB), AMD Radeon RX 6600 XT (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (8 GB), NVIDIA GeForce RTX 3060 (8 GB)
 • HDD: 100 GB voľného miesta
 • Ďalšie: Windows 10 64-bit, Verzia 1909 alebo novšia

Všetci, ktorí si hru predobjednajú hru v štandardnej edícii, dostanú bonusy v podobe bonusových súčiastok do zbrane či kozmetické doplnky. Predobjednávky Digitálnej Deluxe edície sa môžu tešiť na viac kozmetických predmetov, skoršie otvorenie niektorého obsahu v hre a ďaleko viac.

Ako Štandardná PC Edícia, tak aj Digitálna Deluxe Edícia budú k dispozícii na platformách SteamEpic Games Store.

Dátum vydania TLOU Part 1 na PC

Záverečná časť seriálového The Last of Us už je za nami, tak zostáva len čakať na vydanie PC verzie prvej časti hry. The Last of Us Part 1 vyjde na počítače 28. marca, kedy pre mnohých nových hráčov započne úžasná cesta Ellie a Joela, ktorá si konzolových priaznivcov podmanila už dávno. A nemala by chýbať ani česká lokalizácia titulkov.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.3.2023   |   Zobrazené: 72x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 6 1 f f 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia