Stiahnut.sk

FIFA 21 návod: Ako hrať na PC s PS4 ovládačom + konfigurácia?

Herná séria FIFA je jednou z tých najhranejších súťažných PC a konzolových športových hier a každoročne prichádza s novým vydaním pre nadchádzajúcu sezónu. Celá hra je momentálne postavená na online súťažných zápasoch v rámci FUT módu. Každý rok so sebou FIFA ale zatiaľ prináša rovnaké problémy, pokiaľ ide o kompatibilitu ovládačov. Aj napriek tomu, že sú oficiálne gamepady od SONY kompatibilné s počítačom, FIFA 21 (a všetky staršie vydania) to oficiálne nepodporujú. Problém sa ale dá vyriešiť, napríklad zapojením ovládača určeného priamo pre PC. Ak si ale chcete spárovať svoj PS4 ovládač s PC, môžete, je to pomerne jednoduché. Ako na to? Poďme na to.

Základ riešenia sa skrýva v emulátore, programe, ktorý z vášho PS4 ovládača spraví zariadenie, ktoré aj FIFA rozpozná a všetky tlačidlá si nastavíte podľa potreby tak, ako sa vám hrá najlepšie. Toto riešenie využijete v prípade, že ste starý konzolový hráč a z nejakých dôvodov prechádzate na PC, kde si chcete užívať obľúbený online futbal na svojom ovládači z PlayStation 4.

Emulátor x360ce sa jednoducho používa a na oficiálnej stránke nájdete podrobný návod, ako ho spojazdniť. Ubezpečte sa, že z oficiálnej stránky stiahnete x64 verziu, pretože aj FIFA 20 a 21 bežia na verzii x64. Po stiahnutí nájdite odkaz na spustenie a presuňte ho do zložky, kde máte uloženú hru FIFA 21. Nemôžete zložku nájsť? Použite vyhľadávanie Windows vyhľadávanie.

Emulátor x360ce na stiahnutie zadarmo

Program spustite ako ADMINISTRÁTOR – kliknutie pravým tlačidlom myši na odkaz programu a následné vybratie možnosti „spustiť ako administrátor“. Zobrazí sa chyba, ktorú odstránite VYTVORENÍM .dll súboru. Následne vyberte možnosť konfigurácie podľa internetu a mala by sa vám zobraziť obrazovka, na ktorej uvidíte rozostavenie všetkých tlačidiel na gamepade. Vyskúšajte, či vám vyhovujú, či reagujú správne alebo si ich nastavte manuálne. Ďalej stačí uložiť a zavrieť aplikáciu.

Je tu ešte jeden posledný krok, aby všetko išlo tak, ako má. Položku xinput1_3.dll musíte premenovať na xinput1_4.dll. Hotovo. Pokiaľ sa objavia problémy, neváhajte ma kontaktovať priamo pod článkom, pozrieme sa na vec spoločne. Budem sa vám venovať len čo to bude možné, resp. dohrám zápas.  :)

Autor: Michal M.  |   Publikované: 20.10.2020   |   Zobrazené: 3304x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 7 0 f b 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia