Stiahnut.sk

10 najlepších programov pre hráčov PC hier

Bez veľkého naťahovania vám dnes priblížime 10 programov, ktoré sú podľa nás pre skutočných hráčov nevyhnutnosťou. Nie všetky a nie pre každého, ale všetci by sme ich mali poznať, pretože nám môžu spríjemniť herné zážitky alebo sprostredkovať úplne nové.

Avast

Podľa download.com je Avast najpoužívanejším a najsťahovanejším antivírusovým programom n svete. Prečo je dôležitý pre hráčov? Kvalitný antivírus je skrátka základ – bez neho sa do PC, skôr či neskôr, dostane nejaký ten červík, trójsky kôň alebo deštruktívny vírus a s hraním je koniec. Avast ako ochranný prostriedok odporúčame všetkými desiatimi. Je totiž zadarmo a smelo sa môže porovnávať s najlepšími platenými programami. Viď náš článok tu.

Razer Game Booster

PC je nástroj univerzálny a hranie hier je iba jedným z možných spôsobov jeho využitia. Bohužiaľ, práve univerzálnosť mu často zabraňuje dosiahnuť v rámci hier maximum deklarovaného výkonu. Razer Game Booster to dokáže napraviť, nakoľko slúži na nasmerovanie výkonu celej zostavy na spustenú hru. Vypne alebo obmedzí všetky nepotrebné zbytočnosti, ktoré zo systému odčerpávajú prostriedky.

DOSBox

Program nám zo všetkých najmilší, pretože umožňuje bezproblémové hranie DOSáckych hier. Jeho používanie je veľmi jednoduché, no napriek tomu by sa vám mohol hodiť náš návod (odporúčame posledný odsek o najjednoduchšom spôsobe spustenia hier). A čože si s ním budete môcť zahrať? Čokoľvek, pretože väčšina hier je (aj na Stiahnut.sk) prístupná na stiahnutie zadarmo. Prince of Persia, Warcraft, Supaplex, Prehistorik 2 a stovky ďalších titulov čakajú iba na to, kým si nainštalujete a oprášite ich slávu.

Daemon Tools

Program, ktorí milujú nielen softvéroví piráti. V súčasnosti je celkom bežné, že hráči do svojich PC DVD mechaniku nemontujú, no predsa sa môže stať, že občas potrebujú pracovať s optickými diskami. Najmä vtedy, ak si chcú zahrať nejakú staršiu kaľbu alebo požadovaný program nemôžu nájsť v digitálnej distribúcii, čo dokáže pekne naštvať. Riešením je Daemon Tools, teda nástroj na emulovanie optickej mechaniky. S jeho pomocou ISO obrazy diskov ľahko vložíte do virtuálnej mechaniky, spustíte inštaláciu a hráte. Vo verzii Lite je Daemon Tools zadarmo.

Origin

Herný gigant EA je taký silný, že si mohol dovoliť vytvorenie vlastnej digitálne distribučnej siete a dedikovaných serverov pre multiplayer. Dnes si bez účtu na Origin väčšinu EA hier skrátka plnohodnotne nezahráte. Dôležitá je aj socializačná zložka, vďaka ktorej si môžete nájsť priateľov a zdieľať s nimi svoje zážitky z hrania či vytvárať multiplayerové seansy.

Steam

Steam je priekopníkom digitálnej distribúcie a jeho pôvodcom je spoločnosť Valve. Dnes však už Steam dávno prekonal svoj pôvodný účel a vychádza na ňom takmer každá nová PC hra plus hromada nezávislých titulov, ktoré inými kanálmi nezoženiete. Okrem výhod digitálnej distribúcie skrýva Steam aj ďalšie lákadlá – pravidelné obrovské zľavy, výhodné balíčky starších hier a podobne.

Hamachi

Tento šikovný program umožňuje cez internet vytvoriť takmer plnohodnotnú sieť (LAN). ktorá má oproti iným formám spojenia PC mnoho výhod. Jediným limitom je rýchlosť internetového pripojenia takže spravidla nebudete dosahovať klasických 100Mbitov či 1 Gbit, ktoré prepúšťa klasická LAN. Hlavnou prednosťou Hamachi je možnosť vzdialeného hrania titulov, ktoré umožňujú multiplayer len prostredníctvom LAN. Okrem toho však ponúka jednoduché zdieľanie súborov a tlačiarní, vytváranie zaheslovanej siete a podobné zaujímavosti, ktoré nie sú prežitkom ani v dnešnej "online" dobe.

TeamSpeak

Synonymom pre hlasovú komunikáciu cez internet je Skype, ktorý sa však príliš nehodí pre potreby hráčov. Tí často vyžadujú niekoľko miestností (chat rooms) či úrovní komunikácie, push2talk a iné vymoženosti, zatiaľ čo usmievanie sa do kamery je pre nich zbytočné. TeamSpeak je vytvorený na mieru pre náročných hráčov, ktorým poskytuje bezkonkurenčnú zvukovú kvalitu, široké možnosti a hlavne nízke nároky na systémové prostriedky, takže pri hraní neprídete o drahocenné FPS.

Core Temp

Bojíte sa prehriatia vášho PC? Že nie? Tak to robíte chybu, pretože práve vysoká teplota má často za následok zničený komponentov PC alebo výrazné zníženie ich životnosti. S programom Core Temp (a jemu podobnými) sa toho báť nemusíte. Dokáže totiž postrážiť teplotu procesora a varovať vás pri dosiahnutí kritickej hranice. 

Fraps

Program Fraps toho dokáže naozaj veľa. Najprv bol používane najmä na zobrazovanie počtu FPS pri hraní, aby hráči objektívne vedeli, ako na tom sú s grafickým výkonom. Neskôr sa však rozšíril o hromadu ďalších funkcií, medzi ktorými vyniká pohodlné snímanie obrazovky pri hraní, čo PrintScreen vo Windows veľmi nezvláda. Veľmi populárne je aj nahrávanie videí, v rámci ktorého sa Fraps spolu s programom HyperCam radia k špičke.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.6.2013   |   Zobrazené: 17919x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 3 f 0 0 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia