Stiahnut.sk

Zaručený návod, ako blokovať reklamu na YouTube v mobiloch s Androidom

Blokovanie reklamy na YouTube v smartfónoch s Androidom funguje. Chce to len jednu veľmi šikovnú aplikáciu od šikovných vývojárov, ktorá túto video službu plnohodnotne nahradí. A čo viac, v mnohých ohľadoch je ešte lepšia, a používateľom prináša napríklad aj minimalizovanie prehrávaného videa cez YouTube na mobile. Jej názov je NewPipe a ak ju raz vyskúšate, nebudete chcieť meniť.

Keď YouTube prišlo s plateným programom YouTube Premium, monetizovanie videí sa pri pozeraní videí stalo pre bežného používateľa neúnosným. Zvýšil sa počet reklám pred spustením videa a počas sledovania dlhších videí sme si museli zvyknúť aj na 4 či 5 reklám rozprestretých naprieč videom.

Na počítačoch sa dajú reklamy na YouTube obísť prostredníctvom AddBlock-u či rozšírení pre prehliadače Chrome, Opera, Firefox a ďalšie. Na mobilných zariadeniach s Androidom sme ale boli vždy odkázaní len na aplikácie tretích strán.

V pamäti mnohých je tak skvelá aplikácia Vanced, ktorá nahradila platformu YouTube a priniesla zážitok bez otravných reklám. Keď sa ale Google, pod ktorý YouTube patrí, začal oháňať súdnymi žalobami, tvorcovia boli nútení od projektu upustiť. Našťastie už vtedy existovala alternatíva zvaná NewPipe, ktorá sa stala novým útočiskom všetkých používateľov túžiacich po púšťaní YouTube videí na svojom mobile bez rušivých reklám.

Čo je NewPipe?

NewPipe je bezplatná aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom na prehrávanie médií pre zariadenia so systémom Android, ktorá používateľom umožňuje sledovať videá YouTube bez reklám a sťahovať videá a zvukové súbory do svojich mobilných zariadení na prehrávanie offline. NewPipe ale s pochopiteľných dôvodov nenájdeme v obchode Google Play. Kde stiahnuť NewPipe sa dočítate nižšie.

Je NewPipe lepší ako YouTube?

V mnohých ohľadoch ÁNO! NewPipe totiž ponúka funkcie, ktorými YouTube v bezplatnej verzii nedisponuje. Používatelia si môžu napríklad prispôsobiť rozhranie pomocou rôznych tém či farebných schém.

Najžiadanejšou funkciou, hneď po blokovaní reklamy, je možnosť prehrávať videá na pozadí. Používatelia si môžu video spustiť, minimalizovať ho a venovať sa na Androide inej činnosti. Zvuk videa sa bude prehrávať naďalej, zatiaľ čo vy môžete mať spustené iné aplikácie.

Niekto určite ocení, že sa do aplikácie netreba prihlasovať pod žiadnym účtom a aplikácia nevyžaduje zdieľanie osobných údajov s YouTube ani Googlom. NewPipe je tak alternatívou k YouTube, ktorá ho poľahky a najmä plnohodnotne nahradí a to úplne zadarmo. A keďže vývojári na nej neustále pracujú, dočkala sa aj radu noviniek.

V aktuálnej verzii zobrazuje všetko presne tak, ako YouTube – odberateľov, komentáre, pozretia, podrobnosti o videu a pod. Skvelou funkciou je aj možnosť skopírovať názov videa (podržaním prsta na názve) a vložiť ho napríklad do webového prehliadača alebo download manažéra. Zabudované je aj sťahovanie videí z YouTube priamo do telefónu s možnosťou zvoliť úložisko v pamäti zariadenia.

Majitelia Apple zariadení s iOS ale majú smolu – NewPipe je k dispozícii len pre smartfóny s operačným systémom Android.

Návod na blokovanie reklamy na YouTube v mobiloch s Androidom

Keďže YouTube patrí pod Google, je pochopiteľné, že sa aplikácia NewPipe nenachádza v obchode Google Play.

1. Aplikáciu je nutné stiahnuť buď z oficiálnej webovej stránky, alebo z bezplatného úložiska aplikácií F-Droid.

2. Najaktuálnejšiu verziu aplikácie NewPipe spustíte na mobiloch s Androidom 5.0 a vyšším, staršiu verziu aj na Androidoch verzie 4.1 a vyššie.

3. Po stiahnutí .apk súboru do mobilu si nainštalujte aplikáciu a môžete ju začať používať.

Tak jednoduché to je. Po spustení si môžete užívať všetky výhody aplikácie NewPipe bez obmedzení. YouTube na mobile bez reklám? Check. Prehrávanie videí na pozadí? Check. Nemusíte sa prihlasovať k žiadnemu účtu a je to úplne zadarmo? Check a Check. NewPipe je presne tou bezplatnou alternatívou YouTube, ktorú ste hľadali. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.3.2023   |   Zobrazené: 1381x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 c 2 4 7 c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia