Stiahnut.sk

Najlepšie navigácie do mobilu a tabletu

Nie je to tak dávno, kedy sme za plnohodnotnú navigáciu museli draho platiť. Dnes už to neplatí a offline navigácií si môžete do mobilu zaobstarať toľko, že sa vám tam ani (s mapami) nevojdú. My sme pre vás prichystali predstavenie troch typických navigácií a dvoch mapových aplikácií, vďaka ktorým sa nestratíte v SR/ČR ani vo svete, pešo ani autom.

Mapy.cz

V celosvetovom meradle vládne mapám Google, ale u našich susedov to tak nie je. V Českej republike i u nás s ním hrá (prinajmenšom) vyrovnanú partiu na poli vyhľadávania, emailu aj práve mapových podkladov Seznam.cz. Mapy.cz sú dostupné na internete, ale práve aj ako aplikácia, ktorej zásadnou výhodou je možnosť si ich stiahnuť celé do mobilu/tabletu. Svojou podrobnosťou za sebou nechávajú Google Mapy aj všetku konkurenciu. Mapy.cz čerpajú aj z katalógu Seznamu Firmy.cz a z najobsiahlejšieho množstva popisných čísel. Mapy spolupracujú aj s GPS senzorom pre určenie polohy, ale plnohodnotnú navigáciu nečakajte, napriek tomu by vám v mobile nemali chýbať, už len kvôli tomu, že nepotrebujú pre svoje fungovanie internet (po stiahnutí máp do pamäte).

Google Mapy

To, že sme vyzdvihli Mapy od Seznamu, ešte neznamená, že tie od Googlu sú zlé. Sú vlastne prvotriedne, len si nemôžu dovoliť venovať takú starostlivosť jednému konkrétnemu štátu. Google Mapy pohodlne zvládajú aj navigáciu a ich mapy sú presné a podrobné. Naviac ich asi máte v mobile už od výroby, takže sú prirodzenou voľbou číslo jedna, aspoň pre používateľov Androidu.

Sygic

Prvá klasická offline navigácia v našom výbere sa dá s určitými obmedzeniami používať aj vo svojej free verzii. Ak oželiete podrobnú hlasovú navigáciu alebo napríklad špeciálny mód, pri ktorom je navigácia premietaná na sklo vozidla, môžete si stiahnuť akúkoľvek podrobnú mapu (od TomTom) a užívať si vlastne plnohodnotnú navigáciu zadarmo. Mapy sú kvalitné, doživotne zadarmo a často aktualizované. Zatiaľ čo ostatné navigácie zadarmo lákajú platiacich používateľov na príplatkové mapy TomTom, tu ich máte už zadarmo, avšak obmedzená je funkčnosť, ktorá je u týchto dvoch programov kompletná. A teraz si vyber... Sygic je mimochodom slovenskej výroby.

MapFactor

Asi najlepšia úplne plnohodnotná navigácia zadarmo pre mobily a tablety je MapFactor: GPS Navigation. Možno na prvý pohľad nepôsobí tak uhladene ako pestrofarebný Sygic, ale vďaka veľmi kvalitným mapám z projektu OpenStreetMap a poctivo odvedenej práce programátorov je radosť s MapFactorom pracovať. Obsahuje hlasovú navigáciu (aj v češtine), 2D aj 3D mód, vyhľadávanie presnej adresy, body záujmu, mapu radarov a mnoho ďalšieho, napríklad alternatívne vyhľadávanie v mape skrz informácie od Googlu. Čo sa týka nastavení parametrov cesty (typy preferovaných ciest,...), nemá MapFactor konkurenciu. MapFactor je softvér českého pôvodu.

BE-ON-ROAD

Ďalšia česká navigácia, navyše kvalitná a vo väčšine ohľadov porovnateľná s MapFactorom. V čom ale stráca, sú možnosti nastavenia trasy a hlavne, čo je pre užívateľsky upravované mapy OpenStreetMap veľmi zásadné, vykonáva aktualizáciu mapových podkladov veľmi zriedka. V ostatných ohľadoch sú navigácie viac-menej porovnateľné a chybu neurobíte ani s jednou z nich.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.10.2014   |   Zobrazené: 25147x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a e a 2 0 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia