Stiahnut.sk

Linux Mint

93 %

Najpopulárnejší operačný systém s jadrom Linux

Operačné systémy založené na známom jadre Linux majú väčšinou rovnakú filozofiu, ale líšia sa medzi sebou v prevedení. Sú alternatívou k najrozšírenejšiemu operačnému systému Windows a takmer všetky sú zadarmo.

Linux Mint je najobľúbenejším zo všetkých. Tento post prevzal od distribúcie Ubuntu v dobe, kedy sa rozhodla prejsť na užívateľské rozhranie Unity, ktoré sa neukázalo byť príliš prívetivé. Avšak Ubuntu má stále veľa užívateľov a dokonca vyvíja vlastný operačný systém pre mobilné telefóny, ktorý je veľmi ambiciózny a máme sa na čo tešiť.

Tento operačný systém bol vždy považovaný ako užívateľsky nenáročný a prechod zo systému od firmy Microsoft je úplne bezbolestný. Samozrejme každému chvíľu trvá, kým sa zoznámi s niečím novým, ale rozhodne sa v prostredí Linux Mint nebudete cítiť stratení. Systém je dostupný aj v slovenskej lokalizácii.

Vo verzii 15 tejto distribúcie s menom Olivia si môžete vybrať z niekoľkých prostredí. Prvým z nich je Cinnamon, ktoré majú na svedomí vývojári tohto systému a ponúka pokročilé funkcie a elegantný vzhľad. K dispozícii je tiež prostredie MATE, ktoré ponúka tradičný dizajn.

Cez  softvérové ​​centrum si môžete stiahnuť veľa užitočných aplikácií a môžete ich všetky naraz aktualizovať pomocou nástroja mintUpdate. Linux Mint je plnohodnotný systém, v ktorom zvládnete všetko, čo robíte v systéme Windows a ešte omnoho viac. Nájdete v ňom vopred nainštalované programy, ktoré si však môžete kedykoľvek vymeniť za iné. K otvoreniu dokumentov vám poslúži LibreOffice a na surfovanie na internete prehliadač Firefox.

Ak chcete kvalitnú alternatívu k systému Windows, tak už ďalej hľadať nemusíte. Všetky verzie systému sú postavené na Live princípe, čo znamená, že si ich môžete vyskúšať bez akejkoľvek inštalácie. Stačí obrazy disku iso napáliť na CD alebo nahrať na USB. Potom si danú jednotku zvolíte v bootovacom menu a môžete si vyskúšať tento vynikajúci systém.

Linux MintProstredie CinnamonNastavenie systému

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Alternatíva k operačnému systému Windows zadarmo
  • Niekoľko rôznych používateľských prostredí
  • Pohodlná aktualizácia programov
  • Jednoduchá inštalácia aplikácií
  • Bezpečný systém
 

Verze 15 - Cinnamon… - 973,08 MB

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Zadarmo
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: http://www.linuxmint.com/
Veľkosť súboru: 973,08 MB
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 8
Verzia: 15 - Cinnamon (32-bit)
Počet stiahnutí: 3226
Publikované: 9.8.2013
Poslední aktualizace: 1.8.2013
Zaradené v kategóriách: Operačné systémy

Značky

Podobné programy

Diskusia

Nik
Nik

Ja mám tento Linux Mint. je dobrý len mi niektoré aplikácie nejdú naištalovat Nevedel by mi niekto poradit dobrú aplikáciu na grafiku ako napríklad Paint.net. ktorá by mi tu išla naištalovat ? a zadarmo. dakujem

28.10 18:48 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 d a 5 5 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Linux Mint

Linux Mint

Prostredie CinnamonLinux Mint

Prostredie Cinnamon

Nastavenie systémuLinux Mint

Nastavenie systému

Pohodlná inštalácia programovLinux Mint

Pohodlná inštalácia programov

Moderný vzhľadLinux Mint

Moderný vzhľad

Plnohodnotný operačný systémLinux Mint

Plnohodnotný operačný systém

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  0 4 9 6 4 0  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia