Stiahnut.sk

Total War Saga: Troy

85 %

Legendárna RTS séria prináša do sveta Total War mýty zo starovekého Grécka

Tvorcovia s Creative Assembley hráčom servírujú dlho očakávaný titul Total War Saga: Troy, v ktorom kombinujú historické fakty s mýtami. Hráči tak môžu vôbec prvýkrát nahliadnuť aj do vymyslenej histórie, ktorá sa neopiera len čisto o reálne udalosti, ale aj o bájne príbehy založené na predstavivosti spisovateľov.

Je to zapríčinené aj tým, že o trójskej vojne toho veľa nevieme a dozvedáme sa o nej najviac z gréckeho eposu Ilias a Odysea od Homéra. Jablkom sváru bola Helena, žena spartského kráľa Meneláa. Ten spolu s bratom Agamemnónom vyrazí k Tróji, kde chce svetu ukázať, že únos manželky sa jednoducho stále nerobí. Štart hry je pomerne pomalý a výrazne sa podobá na filmové spracovanie z roku 2004 v hlavnej úlohe s Bradom Pittom.

Hráči majú od začiatku k dispozícii dve frakcie pokúšajúce sa o Helenu a viacero menších kráľovstiev. Výber ale nie je veľký a v podstate ide o dve strany, ktoré si môžu vybrať a podrobiť si okolité mestá. Dokopy tak ide o osem frakcií z dvoch odlišných kultúr. Ofenzívni Danajci alebo defenzívni Trójania disponujú vojvodcami, ktorí majú rôzne schopnosti a odlišujú sa od iných legendárnych vojvodcov.

Nechýba systém ekonomiky, kde namiesto peňazí vládne obchod so surovinami – drevo, potraviny, zlato, kameň a bronz. S nimi potešíte obyvateľstvo, nakŕmite armádu alebo sa zavďačíte nejakému bohu, ktorý vás potom odmení radom benefity. Bytosti z legiend potom budú slúžiť ako klasickí špióni. Na túto úlohu tu budú k dispozícii satyrovia, veštci alebo gorgon. Jednoducho takí silnejší agenti s božským požehnaním.

V mestách potom staviate rôznu infraštruktúru podľa toho, akým smerom sa chcete vydať. Administratívne budovy, vojenské budovy, produkčné aj náboženské budovy sú základom už od začiatku. Pre každú z frakcií je potom typických niekoľko rozdielnych a špecifických štruktúr aj špeciálnych jednotiek. Nechýba ani výmenný obchod. Ten je dôležitý, pretože úplne chýbajú peniaze a každá z frakcií disponuje len určitou surovinou. Budú tak predstavovať zásadnú zložku pri diplomatických jednaniach.

Umelá inteligencia ale nie je príliš najbystrejšia a činí nelogické rozhodnutia už od počiatku hry. To sa však mení na bojisku kampane, kde dosahuje výrazné úspechy aj za cenu menšej škály jednotiek, s ktorými môže operovať. Vojvodcovia predstavujú elitu ovplyvňujúcu výsledky bitiek. Medzi nimi vynikajú aj mýtické príšery, už horšie je to s obyčajnými pešiakmi. Postavy sú spracované nádherne, rovnako ako aj zbroj, ktorá sa líši od jednotky k jednotke, od frakcii ku frakcii.

Temno bitiek je rýchle, do 10 minút majú hráči určite postarané o výsledok. Menší výber jednotiek spôsobí, že sa bitky stanú časom nudné a opakujúce sa, ale vždy je tu možnosť simulovať bitku, teda klasika pre Total War sériu.

Prostredia sú ale na druhej strane nádherné a detailne prevedené. Obliehanie, bránenie, dobývanie mosta… To všetko ponúka jedinečné bojiská tejto spin-off časti série Saga. Kampaň ale stále ponúka skvelý herný zážitok postavený na surovinách a mýtických postavách. Všetko sa odohráva v detailných mapách a absentujú len viaceré jednotky, ktoré by hre Total War Saga: Troy dodali potrebnú hĺbku. Ak ale hľadáte kombináciu histórie a mýtov, nebudete sklamaní!

Total War Saga: TroyA Total War Saga: TROYA Total War Saga: TROY

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • História s mýtickými postavami
  • Výmenný obchod so surovinami
  • Viaceré frakcie so špeciálnymi vlastnosťami
  • Detailné mapy
  • Diplomacia
  • Veľké, ale kratšie bitky
  • Simulovanie bitiek
  • Postavy z eposu Ilias od Homéra
  • Nádherné spracovanie jednotiek
 

Total War Saga: Troy

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.totalwar.com/
Operačný systém: Win 7, Win 10, Win 8
Verzia: Steam 1.0
Počet stiahnutí: 333
Publikované: 7.9.2021
Poslední aktualizace: 7.9.2021
Zaradené v kategóriách: 3D hry, Epic Games hry, Multiplayerové hry, Simulátory, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 f 6 1 6 e  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Total War Saga: Troy

Total War Saga: Troy

A Total War Saga: TROYTotal War Saga: Troy

A Total War Saga: TROY

A Total War Saga: TROYTotal War Saga: Troy

A Total War Saga: TROY

A Total War Saga: TROYTotal War Saga: Troy

A Total War Saga: TROY

A Total War Saga: TROYTotal War Saga: Troy

A Total War Saga: TROY

A Total War Saga: TROYTotal War Saga: Troy

A Total War Saga: TROY

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  4 d 1 3 8 1  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia