Stiahnut.sk

Call of Duty: WWll

71 %

Najnovší pohľad na druhú svetovú vojnu od spoločnosti Sledgehammer Games

Call of Duty: WWll bol očakávaný titul tohto roku pýšiaci sa vyjadreniami ako „návrat ku koreňom“ alebo „nové zadefinovanie zážitku z obdobia druhej svetovej vojny“. Popravde ani jedno z toho sa nepodarilo tak, ako sa na tak obrovský herný počin s obrovským rozpočtom a pod taktovkou vývojárov zo Sledgehammer Games patrí. Ale poďme pekne poporiadku.

Hra hráčov zavedie na najznámejšie bojiská Európy, kde tak nemôže chýbať vylodenie v Normandii, prechod Ardenami, operácia Cobra, oslobodenie mesta Marigny alebo mesto Aachen. Hlavnou postavou je desiatnik Daniels, americký vojak, ktorý čoskoro okúsi hrôzy vojny. Či je ale v hre skutočne tak ponurá a hrozná, o tom by sa dalo polemizovať. Až na niekoľko mrazivých pasáží totiž táto vojna pôsobí skôr ako americký filmový trhák s nezničiteľným hlavným hrdinom a množstvom momentov, kde si aj tí najtolerantnejší hráči povedia, že kaskadérske kúsky sú tu jednoducho cez čiaru.

Umelá inteligencia je až neskutočne tupá, a to na strane spojencov, ako aj nepriateľov. Aj na najvyššej obtiažnosti sa totižto stáva, že vojaci sa netriafajú, protivníci veľmi rýchlo zomrú a ich pohyby na bojisku sú častokrát žalostné. Z trailerov efektne pôsobiace tankové súboje alebo tie letecké v hre majú minimálny priestor a keď si k tomu pripočítame aj lineárnosť kampane a prakticky žiadne motivácie, prečo si hru prejsť znovu, aj na tomto poli zaostáva CoD: WWll za očakávaniami.

Kampaň hry má smiešnych 4-7 hodín podľa toho, akú náročnosť hráči zvolia, takže za vysokú cenu sa dostane minimálny herný čas. Čo na tom, keď je hra graficky úchvatná a optimalizovaná, keď je herný zážitok na jednu z najočakávanejších vojnových hier pre rok 2017 ďaleko za očakávaniami. Rovnaký počet hodín ponúknu iné tituly za oveľa menšiu sumu. Ako námietka môže byť uznesený multiplayer, ktorý síce hru o čosi vyzdvihne, no pri tak obrovskej značke, akou CoD bezpochyby je, sa dĺžka kampane javí ako poriadny výsmech. Posledné herné tituly s týmto označením jednoducho neponúkajú to, čo konkurencia v podobe Battlefieldu.

Ak teda hráčom nestačí herný čas v singleplayeri (čo teda za tie peniaze rozhodne nemôže), môžu sa vyblázniť v multiplayeri. Ak upustíme od akejkoľvek snahy tvorcov spraviť realistickú hru, môžeme sa online hraním baviť naplno. Známe módy ako Team Deathmatch, Capture The Flag, Domination, FFA alebo Kill Confirmed dávajú množstvo možností, ako sa zabaviť. Mapky sú nádherné, ale vo všeobecnosti malé a často aj neoriginálne. Konečne sa ale zapracovalo na oživovacom systéme, takže sa už nestane, že sa hráči zrodia na bojisku v centre diania a bez možnosti zareagovať dostanú headshot a pod. Celkovo je v multiplayeri 5 herných tried – pechota, výsadkári, podpora, ostreľovači a expedičný zbor, pričom majú všetci iné schopnosti, zbrane a atribúty (jeden je rýchlejší, druhý zdrží viac a pod). Nechýba ani možnosť vylepšovať zbrane.

Trošku ironicky pri hre potom vyznieva fakt, že pre mnoho hráčov je tak stále najväčším lákadlom Nazi Zombie mód, obľúbená kooperácia, kde sa snažia ubrániť čo najdlhšie nemŕtvej pliage v nemeckých uniformách.

Takže pre koho vlastne Call of Duty: WWll je? Rozhodne nie pre milovníkov dlhých kampaní. Takisto si ju neužijú ani historický znalci alebo hráči zameraní na realistickosť bojov. Lákadlom môže byť spomínaný Zombie mód alebo krásna grafika. V konečnom hodnotení ale hra nikam značku neposúva a prepadáva základných herných mechanikách, ktoré má konkurencia vyladené lepšie. Je škoda, že v tak vďačnej téme, akou 2. sv. vojna bezpochyby je, došli vývojárom nápady. Hráči si hru možno užijú, ale bude to na krátko a rozhodne nejde o titul, ktorý by čeril hladiny žánru a stal sa niečím, k čomu sa hráči budú po dlhej dobe radi vracať. 

Call of Duty: WWllGuľometná paľbaHerná mapka

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Krásna grafika
 • Európske bojiská
 • Väčšina hry je za Spojencov
 • Žalostne krátka kampaň
 • Hrozná umelá inteligencia aj na najvyššej náročnosti
 • Minimálny čas v tankových bitkách...
 • ...ako aj vo vzduchu
 • Množstvo herných módov v multiplayeri
 • Vylepšovanie zbraní
 • Vyladené oživovanie v centre bitiek
 • Zombie mód je späť!
 

Call of Duty: WWll

Odporúčame

Súhrnné informácie

Licencia: Platená
Potreba inštalácie: áno
Domovská stránka: https://www.callofduty.com/wwii
Operačný systém: Win 7, Win Vista, Win XP, Win 10, Win 8
Verzia: 1.0
Počet stiahnutí: 689
Publikované: 6.11.2017
Poslední aktualizace: 6.11.2017
Zaradené v kategóriách: Akčné hry, Multiplayerové hry, Steam hry, Stratégie

Značky

Podobné programy

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 4 d a 1 a  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Call of Duty: WWll

Call of Duty: WWll

Guľometná paľbaCall of Duty: WWll

Guľometná paľba

Herná mapkaCall of Duty: WWll

Herná mapka

KrytieCall of Duty: WWll

Krytie

Nazi zombieCall of Duty: WWll

Nazi zombie

PlameňometCall of Duty: WWll

Plameňomet

Pochod lesomCall of Duty: WWll

Pochod lesom

Spojenecké jednotkyCall of Duty: WWll

Spojenecké jednotky

ZombíkCall of Duty: WWll

Zombík

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  b d 1 e 8 6  :
 
Nadpis:
Text:

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia