Stiahnut.sk

15 najlepších módov pre Minecraft

Minecraft a módy, to je veľká láska. Nedá sa síce povedať, že by bez nich hra trpela nedostatkom obsahu alebo nezaujímavým konceptom, to vôbec nie. Lenže ide o tak univerzálnu hru, že v určitých smeroch skôr kĺže po povrchu, než aby vykopala šachtu do poriadnej hĺbky. Na to sú tu našťastie rôznorodé módy, ktoré dokážu každú vlastnosť hry poriadne nakopnúť. Vždy však majte na pamäti, že módy nemusia byť kompatibilné jeden s druhým a že by ste si pred ich inštaláciou mali zálohovať uložené hry.

Magic Launcher

Magic Launcher robí presne to, čo sľubuje v názve - ​​magicky uľahčuje spúšťanie módov do Minecraftu. Žiadne manuálne pachtenie s módmi, žiadne otravovanie s prepisovaním súborov. Magic Launcher, hoci nie je podporovaný všetkými módmi, je nutnou súčasťou pre kvalitu vašej skúsenosti s aplikovaním rôznych módov. Budete ho potrebovať takmer vždy, keď chcete skúšať väčšie množstvo módov.

Magic Launcher sťahujte TU

MCNostalgia

Na inštaláciu niektorých módov budete potrebovať staršiu verziu Minecraftu, či už kvôli prerušeniu vývoja módu, alebo kvôli zdĺhavej úprave na najnovšie patche. Poslednou podporovanou verziou je Minecraft 1.4.6, takže stačí získať tento launcher a potom môžete s MCNostalgia downgradovať čo len chcete.

MCNostalgia sťahujte TU

Optifine

Optifine je, podľa nás, mód všetkých módov. Vo verzii HD Light na väčšine PC zvyšuje framerate o 20 a viac FPS. Z nehrateľnej hry dokáže urobiť hrateľnú, z pomalého načítavania kusov sveta zase bezproblémové vykresľovanie, ktoré nenecháva diery s kilometrovou rozlohou, keď si dovolíte prejsť dlhšiu vzdialenosť bez zastavenia. Ak budete chcieť naopak kvalitnejšiu grafiku, môžete využiť Optifine HD Ultra.

Optifine sťahujte TU

Xray

Tento mód je, bez akýchkoľvek pochybností, veľkým cheatom, napriek tomu sa hojne používa pre úsporu času, ktorú dokáže hráčom zaistiť. Ako už jeho názov sľubuje, ide vlastne o taký röntgen, ktorý vám ukáže, kde sú žily drahých kameňov a ďalšie užitočné veci.

Xray sťahujte TU

Hack/Mine

Výborný mód, ktorý by sme radi zaradili vyššie, ale nemôžeme, pretože je príliš neaktuálny. Inak ide o naozajstný klenot, ktorý z Minecraftu urobí akčné RPG z pohľadu prvej osoby. Svet Minecraftu je s Hack Slash Mine jednoducho oveľa živší, obývanejší (nepriateľskými monštrami) a bohatší na rôzne predmety. Navyše si môžete vybrať z niekoľkých rás a povolaní s unikátnymi skillmi.

Hack slash Mine sťahujte TU

Mo' Creatures

Do Minecraftu síce nedávno pribudli kone, ale tento mód berie zvieraciu populáciu sveta veľmi vážne. Pridáva snáď všetko, čo by ste si mohli priať, od medvedíkov, cez líšky, až po desiatky ďalších živčíchov. Dokonca môžete mať aj kone a to tiež v desiatkach druhov vrátane craftovateľného sedla a ďalších vylepšení, ktoré nie sú ani v update 1.6.

Mo' Creatures sťahujte TU

Inventory Tweaks

Inventár je v Minecrafte tiež nutné zlo. Nepracuje sa s ním dobre, takže sme veľmi radi, že existuje tak skvelý mód, ako je Inventory Tweaks. Ten obsahuje veľa šikovných riešení, ale hlavne inteligentné automatické usporadúvanie inventára a nahrádzanie rozbitých predmetov novými.

Inventory Tweaks sťahujte TU

Rei's Minimap

Rovnako nevyhnutný mód ako Inventory Tweaks, teda aspoň pokiaľ nepatríte medzi fanúšikov zbytočného blúdenia po rozľahlom svete Minecraftu. Ponúka nespočetne veľa možností nastavenia minimapy, ktorá v základnom Minecrafte výrazne chýba. Nastavíte si čokoľvek, od pozície minimapy, po zobrazované dáta (teplota, biom, povrch ...) a desiatky ďalších veci, bez ktorých si už potom hranie Minecraftu nedokážete predstaviť.

Rei's Minimap sťahujte TU

BuildCraft

Podľa nás je Minecraft o niečom inom, než o šialených mechanizmoch, ktoré je možné s jeho pomocou vytvoriť, ale veľa hráčov si myslí opak. Preto existujú módy ako BuildCraft, ktoré prinášajú úplne nové možnosti, ďaleko za hranicou obyčajných redstone obvodov, pre automatizáciu a tvorbu veľkých mechanizmov. BuildCraft je v tomto smere jedným z najlepších módov, takže ak vás tento typ hrania zaujíma, určite ho vyskúšajte.

BuildCraft Minimap sťahujte TU

Millenaire

Zdá sa vám svet Minecraftu trochu mŕtvy? Nám teda áno, ale iba do nainštalovania módu Millenaire, ktorý pridáva naozaj žijúce NPC dediny. Rozrastajú sa a dedinčania sa naozaj snažia, aby ste im nepriali premenu na zombíkov, čo bola jediná vec, ktorá vás mohla v originálnom Minecrafte v spojitosti s nimi pobaviť.

Millenaire sťahujte TU

Weather & Tornadoes

Počasie, ďalšia slabá stránka Minecraftu. S módom Weather and Tornadoes to už tak zlé nie je. Nielen tornáda dodávajú celému systému na realistickosti, ale aj rôzne silné búrky, ktoré môžu dokonca ničiť aj povrch sveta, tak ako v skutočnosti.

Weather & Tornadoes sťahujte TU

Better Breeding

Tento mód dovoľuje kríženie zvierat spôsobom, ktorý by sa páčil rôznym, po dokonalých rasách bažiacim, osobám. Každé zviera má svoje štatistiky a výberom silných jedincov môžete dosiahnuť vytvorenie napr. nadprasaťa, alebo nadovce.

Better Breeding sťahujte TU

WizardCraft

Chýba vám v Minecrafte mágia? S WizardCraftom sa môžete stať kúzelníkmi a metať okolo seba firebally s pomocou magických palíc.

WizardCraft sťahujte TU

Biomes O'Plenty

Povedzme, že variabilita prostredia je v Minecrafte dostatočná, nie však dych berúca. S módom biomes O'Plenty už je viac ako vyčerpávajúca. Okrem desiatok nových prostredí prináša tento mód aj niekoľko nových predmetov alebo napríklad drahokamov.

Biomes O'Plenty sťahujte TU

The Flashlight

Tento mód pridáva do hry ... baterku. Keď vám zase raz dôjdu lúče uprostred jaskyne alebo dungeonu, v bezproblémovom cestovaní, v nájdení cesty späť na povrch alebo kamkoľvek, kde si vytvoríte nové lúče vám pomôže baterka.

The Flashlight sťahujte TU

Herobrine

Nie, o tomto móde sa vyjadrovať nebudeme, boli sme len donútení prázdnymi bielymi očami, ktoré nás navštívili v spánku, aby sme ho tu uviedli, aj keď je naozaj na nič. Kto by preboha chcel do hry pridávať niečo tak desivé, ako je Herobrine?

Herobrine sťahujte TU

Aj do budúcna sa môžeme tešiť na veľa skvelých módov, ktoré pre Minecraft vznikajú a vzniknú. Na tomto mieste musíme spomenúť aj Aether II, pokračovanie unikátneho módu, ktorý si zamilovali milióny fanúšikov Minecraftu. Cieľom módu bude priniesť opäť novú dimenziu plnú obsahu, ktorý sa nikde inde nenachádza. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.8.2013   |   Zobrazené: 19657x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 4 1 9 e 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia