Stiahnut.sk

Angry Birds: Terorizujte prasiatka, je to zábava

Na poli zábavy pre smarfóny a tablety dominujú Angry Birds už tri roky, čoraz častejšie sa dokonca ocitajú aj na obrazovkách osobných počítačov. Naštvané vtáčiky za sebou majú 5 plnohodnotných častí a 1200 úrovní, to ale počítame len tie oficiálne a bežné. Tieto čísla pritom neustále rastú. Ako to vlastne všetko začalo?

Angry Birds po prvý krát: iPhone a prasacia chrípka

Ako inak, Angry Birds pôvodne vyšli pre iPhone, ktorý v roku 2009 neohrozene kraľoval svetu mobilných telefónov. O revolúciu sa však nepostaral iba vďaka hardvéru ale aj množstvom dostupného užívateľského obsahu. Pri geniálnych dielach sa občas stáva, že autori spočiatku ani poriadne nevedia, čo chcú vytvoriť. Angry Birds sú toho jasným dôkazom. Skica naštvaného vtáka bez krídel sa im jednoducho páčila, a tak okolo nej vyvinuli celú hru.

Rovnako kľúčové bolo neskoršie rozhodnutie o hlavných antagonistoch, teda zákerných prasiatkach. Hoci svinky bežne kurníky neprepadávajú a nekradnú vajcia, v dobe tvorby hry svetom otriasala prasacia chrípka. Odvtedy je Kráľ prasiat neustále šikanovaný pomstychtivými, prakom vystreľovanými vtákmi. Pritom, keby bola hra vyvíjaná o pár rokov skôr, mohli sme teraz v koži Naštvaných prasiat likvidovať zlovestné operence, ktoré v roku 2004 vydesili ľudstvo vírusom H5N1.

Výsledkom je našťastie bezchybná kombinácia, ktorá baví desiatky miliónov ľudí po celom svete. Prasiatka sú záporné, no roztomilo krochkajú a cez všetku svoju snahu sú nakoniec vždy nemilosrdne vyhubené. A nezáleží ani na tom, za aké obranné konštrukcie sa skryjú, čo za helmy si nasadia na hlavičky (ostatne, inú časť tela nemajú), ani v akom počte sa snažia Naštvané vtáky pokoriť. Tie totiž majú navrch vďaka superschopnostiam, medzi ktorými vynikajú vybuchujúce vajcia (ehm, nešli pôvodne unesené vajcia zachrániť?), prierazný útok alebo efektné roztrojenie.

Prvá časť prešla posledným veľkým rozšírením vo februári 2012. To ale vôbec nevadí, má totiž zdatných nasledovníkov.

 • Počet úrovní: 360 v 9 kapitolách (finálny počet)
 • Cena: Zadarmo (Chrome, Android) až 5 EUR (Windows)

Angry Birds Seasons: Vo sviatočnom

Pokračovanie na seba nenechalo dlho čakať a s názvom Seasons sa stalo oslavou sviatkov, ročných období či ďalších zaujímavých, väčšinou príjemných, udalostí. A tak tú máme súboj vtákov s prasatami v kulisách Halloweenu, Vianoc, Veľkej noci, ale aj obyčajného leta, alebo naopak exotického čínskeho Nového roka.

Seasons sa pýšia najvyšším počtom rozšírení, ktorých vyšlo už 14! V Seasons boli tiež postupne predstavené dva nové vtáky, konkrétne oranžový a ružová – prvýkrát sa objavila v rozšírení Back to School. V ňom si všetci školopovinní môžu vybiť zlosť na prasatách v učiteľskom odeve. Rozmanitejšiu a rozsiahlejšiu časť v sérii Angry Birds nenájdete.

 • Počet úrovní: 352 v 14 kapitolách (ešte porastie)
 • Cena: Zadarmo (Android) až 5 EUR (Windows)

Angry Birds Rio: Opičky, papagáje a pašeráci

Spojiť už zavedenú hernú značku s očakávaným animákom o vtákoch? Výborný nápad. Rovio tak tretích Angry Birds previazalo s filmom Rio, v ktorom sa vzácny papagáj Blu dostáva do milostných i život ohrozujúcich patálií.

Okrem použitých miest a postáv z filmu sa tento diel Angry Birds od ostatných odlišuje aj v tom, že zloduchmi nie sú prasce, ale pašeráci a ich vycvičené opičky.

Hoci posledný prídavok pre Rio vyšiel na začiatku roku 2012, tvorcovia fanúšikov uistili, že plánujú ďalšie kapitoly.

 • Počet úrovní: 207 v 8 kapitolách (ešte porastie)
 • Cena: Zadarmo (Android) až 5 EUR (Windows)

Angry Birds Space: Nekonečná vesmírna zábava

Prelomový diel, ktorý súboj vtákov a prasiat preniesol do inej galaxie a hlavne do vesmírneho prostredia. To prináša výrazné zmeny v hrateľnosti, kedy sú vtáky vypúšťané do voľného priestoru bez pôsobenia gravitácie (pohybujú sa po priamej dráhe). Hráč ich však musí vystreľovať tak, aby využil gravitačné pole okolitých planét. Space sa teda hrá úplne inak a mnohokrát i zložitejšie. Zábavnosť ale hru neopustila ani náhodou.

Nové sú aj schopnosti Naštvaných vtákov, ktoré sú tiež dostatočne „vesmírne“. Tento, po všetkých stránkach, podarený diel rozhodne odporúčame vyskúšať.

 • Počet úrovní: 161 v 6 kapitolách (ešte porastie)
 • Cena: Zadarmo (Android) až 5 EUR (Windows)

Angry Birds Star Wars: Stane sa Luke Birdwalker rytierom Jedi?

Napriek tomu, že nedávno vyšla už druhá veľká online hra zo sveta Star Wars, nesporne najhranejším titulom z tohto univerza bude remake od vývojárov z Rovio. Už pri spustení hry vás uvíta tradičný hudobný sprievod od Johna Williamsa, z ktorého väčšine fanúšikov okamžite nabehne husia kožia. Pozor, táto hra je naozaj pomerne verným „remakom“ pôvodnej trilógie! Nájdete v nej obrázky z deja filmov, blastery Pigtrooperov majú ten správny nezameniteľný zvuk (áno, budú po vás strieľať, ale čo je blaster v porovnaní so svetelným mečom a Silou?) a v hre navštívite vesmír i viaceré známe planéty.

A to je veľké plus tohto dielu, ktorý kombinuje hrateľnosť tradičných častí a predchodcu Space. Ak si k tomu pripočítate prítomnosť známych postáv (Luke ako červený vták, Leia ako ružová alebo žltý Han, ...), dostanete jednoznačný hit.

 • Počet úrovní: 120 v 3 kapitolách (ešte porastie)
 • Cena: Zadarmo (Android) až 5 EUR (Windows)

Bad Piggies: Konečne za práva utláčaných a hladných prasiatok

Pokiaľ by sa voči Roviu chcel niekto ohradiť kvôli nedostatku invencie a ryžovaniu na jedinom hernom princípe, ukážte mu Bad Piggies. Samostatný titul, spin-off k pôvodnej sérii, ktorý do hlavnej role stavia Prasiatka a navyše prináša úplne novú hrateľnosť. Zachovaný pritom nie je ani základný koncept. Bad Piggies sú oveľa komplexnejšie a zložitejšie, avšak obrovská miera zábavnosti zostala zachovaná.

Vašou úlohou je zostavovať a do určitej miery ovládať dopravné prostriedky, v ktorých sa prasiatka musia dostať do cieľa každej úrovne. O tom, že nepôjde o nič ľahké sa presvedčíte najmä v pokročilejších úrovniach. Ruku na srdce, je spravodlivé 3 roky šikanovať úbohé prasiatka, keď ich jediným prehreškom je chuť na poriadnu omeletu? Pokiaľ im chcete aspoň raz pomôcť, vytvorte im jazdiace či lietajúce stroje, pomocou ktorých sa možno dostanú až k samotným vtáčím vajciam!

 • Počet úrovní: 140 v 4 kapitolách (ešte porastie)
 • Cena: Zadarmo (Android) až 5 EUR (Windows)
Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.11.2012   |   Zobrazené: 7012x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 9 d 8 5 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia