Stiahnut.sk

7 najlepších aplikácií na predpoveď počasia

Vždy, keď sa niekam chystáte, je ideálne vedieť, aké bude počasie. A keďže dnes už máme všetci po ruke vlastný smartfón, nič nie je jednoduchšie ako si pozrieť aktuálne počasie na mobile. Existuje nespočetne veľa aplikácií, ktoré vám predostrú aktuálnu aj dlhodobú predpoveď počasia. Vyberať si môžete podľa funkcií, vlastnej skúsenosti či dizajnu, alebo sa zameriate na krátkodobú či viacdňovú predpoveď.

V tomto výbere najlepších aplikácií s predpoveďou počasia na mobil nájdete 7 skvelých služieb, ktoré vám zaručene vyhovejú. Všetky z nich sú úplne zadarmo a niektoré oceníte pre skvelé widgety, iné si vás získajú prehľadnými grafmi o počasí alebo podrobnými informáciami o akejkoľvek lokalite z celého sveta.

Windy.com

Windy.com je aplikácia, ktorá vám poskytuje prehľadnú a graficky atraktívnu predpoveď počasia na základe jednoduchého zadania mesta alebo kliknutím na mapu. Tento spoľahlivý nástroj zobrazuje teploty, zrážky, smer a rýchlosť vetra pre niekoľko dní vpred, a je obľúbený nielen medzi športovcami, ale aj rybármi, príslušníkmi armády a záchrannými tímami po celom svete.

S Windy.com môžete ľahko plánovať dovolenku, sledovať počasie na horách alebo skontrolovať, či vás čaká daždivý víkend. Aplikácia ponúka jednoduchú a intuitívnu prezentáciu na mape aj v grafoch, s modelmi ECMWF, GFS, NEMS, AROME, ICON a NAM, pokrývajúcimi rozsiahle oblasti Európy, Ameriky, Ázie a Austrálie. Okrem toho získate informácie o letiskách, paraglajdingu a prístup k topografickým mapám od portálu Mapy.cz prostredníctvom tisícok kamier po celom svete.

Klara

Klara vám prináša spoľahlivú predpoveď počasia pre Českú a Slovenskú republiku. S jednoduchým výberom mesta získate informácie z Nórskeho meteorologického inštitútu, prezentované prehľadne v grafoch, zahŕňajúce teploty, zrážky, atmosférický tlak a veterné podmienky na niekoľko dní dopredu.

Táto sofistikovaná aplikácia vám poskytuje detailnú predpoveď na hodinu, spolu s možnosťou uložiť si obľúbené lokality, využiť widget a prispôsobiť si farebnú tému podľa svojich preferencií. Klara je zároveň prepojená so službami Meteoradar a Aladin, takže získate množstvo dodatočných informácií v prehľadných grafoch a mapách zobrazovaných v reálnom čase.

ČHMÚ

Aplikácia ČHMÚ ponúka jedny z najpodrobnejších predpovedí počasia v Českej republike priamo na váš mobil. Funkcia "Počasie dnes" poskytuje hodinovú predpoveď s detailmi ako maximálna a minimálna denná teplota, oblačnosť, zrážky a rýchlosť vetra. Meteogram s grafickým zobrazením údajov vám umožňuje rýchlo analyzovať aktuálne podmienky.

Okrem toho môžete sledovať predpoveď na ďalších šesť dní s informáciami z modelu Aladin a Českého hydrometeorologického ústavu. Aplikácia zahŕňa radar s aktualizovanými zrážkami štyrikrát denne a ponúka textovú predpoveď na 8 dní od samotného ČHMÚ, s výstrahami pred extrémami počasia a aktuálnym hodnotením rizika od kliešťov až po znečistenie ovzdušia na desaťbodovej stupnici. ČHMÚ+ verzia pridáva ešte podrobnejšie informácie pre náročnejších užívateľov, a to všetko zadarmo. Pre Slovensko existuje obdobná aplikácia SHMÚ.

Today Weather

Today Weather vyniká nielen aktuálnymi informáciami o počasí, ale aj 15-dňovou predpoveďou v elegantnom prostredí s jednoduchými, no efektívnymi animáciami. Aplikácia ponúka tisíce fotografií pre každý typ počasia a zobrazuje podrobnosti ako zrážky, teplota, UV index, veterné podmienky, oblačnosť a ďalšie.

Vyhľadávanie aktuálnych informácií o počasí je mimoriadne jednoduché – s Today Weather môžete ľahko zdieľať screenshoty so všetkými potrebnými údajmi. S možnosťou pridávať vlastné fotografie a širokým výberom widgetov, aplikácia poskytuje pohodlný prístup k počasiu priamo na ploche vášho zariadenia, vrátane denných notifikácií o zmene počasia. Today Weather tiež umožňuje výber zo serverov ako Weather Underground, Dark Sky, Weather.com, AccuWeather a YR.no pre personalizované informácie o počasí.

Morecast

Morecast je jednou z najlepších aplikácií na predpoveď počasia, s radarovým zobrazením a pestrými widgetmi pre jednoduchý prístup k podrobným údajom. Poskytuje komplexné informácie o počasí na hodinové presnosti nielen pre Slovensko a Česko, vrátane zrážok, slnečnej intenzity, vetra a UV indexu.

Táto aplikácia umožňuje výber obľúbených lokalít, poskytuje detailné predpovede s notifikáciami o zrážkach, bleskoch a búrkach až 60 minút vopred. Funkcia navigácie s počasím na cestách vám pomôže pri rozhodovaní o lepšej trase, a prostredníctvom webových kamier môžete sledovať aktuálne podmienky v reálnom čase.

Morecast zabezpečuje meteorologické údaje najvyššej kvality a disponuje komunitou nadšených používateľov, ktorí zdieľajú zaujímavé príspevky o počasí. V bezplatnej verzii sú reklamy, no za malý poplatok môžete užívať počasie bez obmedzení.

Weather - By Xiaomi

Weather - By Xiaomi je skvelou voľbou pre fanúšikov značky Xiaomi, prinášajúca čerstvé informácie o počasí po celom svete. Aplikácia vizualizuje počasie v dynamických grafikách a poskytuje detailné údaje o teplote, zrážkach, kvalite vzduchu, vetre a ďalších faktoroch.

S možnosťou pridávať až desať rôznych miest do vlastného zoznamu, Weather - By Xiaomi vám umožňuje sledovať podrobné informácie o hmle, UV indexe, atmosférickom tlaku a pocitovej teplote.

Overdrop

Overdrop možno nie je najpodrobnejšou aplikáciou na predpoveď počasia, no exceluje svojím jednoduchým a moderným dizajnom, ktorý ponúka prehľadné informácie. Animácie počasia v hornej časti obrazovky dodávajú aplikácii štýlový vizuálny prvok.

Dáta o počasí, získavané spoľahlivo z Dark Sky, poskytujú informácie o teplote, zrážkach, vetre, vlhkosti a ďalších faktoroch na týždeň dopredu a 24 hodín denne. Overdrop navyše disponuje prispôsobiteľnými widgetmi rôznych veľkostí pre plochu a rozsiahlymi možnosťami nastavení, vrátane voľby temného alebo svetlého dizajnu a jednotiek fyzikálnych veličín.

Používate niektorú z aplikácií z nášho zoznamu? Alebo máte iného favorita, na ktorého nedáte dopustiť? Podeľte sa o svoje skúsenosti s aplikáciami predpovedajúcimi počasie v komentároch.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 7.10.2023   |   Zobrazené: 286x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 7 3 f d 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia