Stiahnut.sk

Najlepšie hry pre Váš tablet (4. diel)

Príval hier na tablety a mobily nie a nie skončiť, takže sme už pri štvrtom diele nášho špeciálu, ktorý patrí medzi vôbec najobľúbenejšie a najčítanejšie na našom portáli. Opäť sme si pre vás prichystali skvosty pre Android a iOS, ktoré si najlepšie vychutnáte na tablete, ale rozhodne stojí za to ich vyskúšať aj na mobiloch.

Prvý diel nájdete TU, druhý TU a tretí  TU.

Flappy Bird

Flappy Bird sú hitom, ktorý skoro každý neznáša. Je to droga, ktorá vás vysáva, čo síce viete, ale nemôžete sa od nej odtrhnúť. Berie vám čas, rozčuľuje vás, ale napriek tomu musíte znovu a znovu spúšťať ikonu s rozpixelovaným vtákom. Princíp hry je jednoduchý - vtáčik lieta, len keď kliknete na displej, inak padá ako kameň k zemi. Vďaka tomu má značne rozhádzaný štýl letu (najrovnejšie dokáže letieť len strmo nahor alebo naopak strmo dole), čo je vzhľadom k podobe hernej mapy, ktorá je plná zúžením v rôznych horizontálnych úrovniach, dosť problém. Ak sa dostanete cez prvé zúženie, gratulujeme vám, ak zvládnete 10, tak už ste závisláci a mobil alebo tablet by vám mal byť zabavený. Ak poznáte verziu z PC, tak vedzte, že tá je proti originálnemu Flappy Bird nesmierne primitívna a pravou výzvou je až klopanie na dotykový displej. Aj keď výzvou... skôr rýchlou a istou cestou k šialenstvu a hodeniu vášho zariadenia o stenu alebo na podlahu, to všetko len z pocitu beznádeje a hnevu.

Republique

Tam kde hry na mobilné platformy strácajú na AAA tituly z počítačov a konzol, vypomáhajú si originalitou, ktorá je občas naozaj dychberúca. Príkladom je aj Republique, čo je adventúra so stealth prvkami, v ktorej hráte za tajomného a veľmi schopného hackera. Ten v totalitnom štáte pomáha s útekom mladej revolucionárke pomocou kamier, do ktorých sa nabúrava, a bezpečnostných systémov.

Dead Trigger 2

S Dead Trigger 2 posunuli českí vývojári z Madfinger Games latku strieľačiek na prenosných zariadeniach o poriadny kus nahor. Fantastická je najmä grafika, ktorá prekypuje detailnými textúrami aj efektami, ktoré by sa nestratili ani v trojáčkovej strieľačke na počítačoch. Opäť, rovnako ako v prvom diele, budete strieľať hlavne zombíkov, ale to neznamená, že budete mať čas a kľud mieriť. To nehrozí, pretože sa na vás ženú vždy zo všetkých strán, v hojnom počte a mnohokrát aj veľmi nepozorovane, takže kým vystrieľate jeden vchod, tak za vaším chrbtom vás čaká nepríjemné veľmi blízke stretnutie so zhnitými zubami.

Sýrový svět

A pokračovať budeme ďalšou českou hrou. Ide o jeden z prvých výtvorov mladého štúdia Alda Games a tentoraz je hra zameraná na mladšie publikum, prípadne celé rodiny, ktoré sa pri mobilnej hre dokážu baviť spoločne. V hre pomáhate myšiakovi nájsť poschovávané kúsky syra, aby nimi nakŕmil hladujúcu myšiu rodinku. Úlohy, ktoré k tomu vedú, sú šialene rozmanité a spoločne s vynikajúcou kreslenou grafikou ide o najväčšie lákadlo hry.

Slash of the Dragoon

Japonci vedia bojovky a rpgčko ako nikto na svete, aj keď ich štýl nemusí vyhovovať každému. Spoločnosť Wonderplanet vytvorila Slash of the Dragoon ako de facto ťahové RPG s unikátnym súbojovým systémom, v ktorom schopnosti vyvolávate kreslením liniek skrz lietajúce bloky. Ak máte radi japonské hry a ste RPG pozitívny, Slash of the Dragoon na mobile či tablete musíte mať a to teraz hneď.

Deus Ex: The Fall

Deus Ex, aj na pomery PC veľmi komplexná hra, sa na mobily nehodí. Ak si to myslíte, tak vás The Fall s prehľadom presvedčí o opaku. Ten vychádza z moderného Human Revolution, ale sústreďuje sa na inú hlavnú postavu, bývalého člena SAS Bena Saxon. Hra svojmu vzoru zodpovedá hrateľnosťou, zasadením príbehu i celkovou atmosférou, takže pre fanúšikov Deus Ex ide o povinnosť, hoci za hru dajú celé dve stovky.

Osmos HD

Jedna z najkrajších a najnápaditejších hier pre Android a iOS vám dáva do rúk kontrolu nad guľou, ktorá sa pohybuje v prostredí plnom... ďalších gulí. Pohybom sa zmenšuje, čo sa dá napraviť pohlcovaním menších gúľ. Tie väčšie naopak môžu fungovať ako nepriatelia alebo prekážky. Keďže vám obrázok nič nepovie, zvolili sme radšej rovno ukážku skrz video, tak sa kochajte, hudba i grafika k tomu priamo nabádajú.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.10.2014   |   Zobrazené: 5970x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a c b 4 d 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia