Stiahnut.sk

Winamp zažije vzkriesenie ako opensource: Na vývoji sa môžete podieľať aj vy

Kedysi jeden z najpopulárnejších prehrávačov je dnes už skôr legendou, ale stále má čo ponúknuť. Winamp je v dnešnej dobe streamovacích služieb skôr pre pamätníkov, a práve na tých cieli v najnovšom oznámení.

Spoločnosť Winamp vyhlásila, že 24. septembra 2024 otvorí zdrojový kód svojho ikonického hudobného prehrávača pre systém Windows. Táto iniciatíva vyzýva vývojárov na celom svete, aby prispeli k vývoju softvéru a prostredníctvom globálnej spolupráce zlepšili jeho vlastnosti a funkčnosť.

Winamp, ktorý sa rozrástol nad rámec jednoduchého hudobného prehrávača a stelesňuje jedinečnú digitálnu kultúru a používateľský zážitok, podniká tento významný krok, aby umožnil používateľom priamo produkt vylepšovať.

Alexandre Saboundjian, generálny riaditeľ spoločnosti Winamp, sa vyjadril, že toto rozhodnutie poteší milióny používateľov, no zdôraznil, že spoločnosť sa zameriava na nové mobilné prehrávače a ďalšie platformy, pričom nový mobilný prehrávač by mal byť vydaný začiatkom júla.

Napriek týmto novinkám zostáva Winamp naďalej oddaný svojim používateľom, ktorí budú môcť využívať kolektívnu tvorivosť a odborné znalosti tisícov vývojárov. Hoci komunita môže prispievať, Winamp si zachová vlastníctvo softvéru a kontrolu nad inováciami oficiálnych verzií. Vývojári, ktorí majú záujem o účasť, sa môžu zaregistrovať na adrese about.winamp.com/free-llama.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.5.2024   |   Zobrazené: 125x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 1 d 5 8 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia