Stiahnut.sk

Najlepšie mobilné navigácie: Veľký test s prekvapivým výsledkom

Výber navigácie do auta môže byť pomerne náročný, preto je pri nerozhodnosti dobré pozrieť na rôzne porovnávania a výskumy. Jeden taký sa uskutočnil aj na stránke counterpointresearch.com, ktorá porovnala navigácie dostupné pre mobilné zariadenia s Androidom.

Pravdepodobne už máte svoju obľúbenú navigáciu, ktorú používate denne a ste s ňou spokojný. Ani to ale nie je dôvod na to, aby ste boli zbytočne ochudobnený o skvelé funkcie iných mobilných navigácií, ktoré napríklad tá vaša neponúka. Ako teda dopadol nezávislý test mobilných navigácií pre Android?

Do úvahy sa brali viaceré kritériá

Portál Counterpoint sa zameral na niekoľko kategórií, ktoré medzi sebou porovnával a vyhodnocoval. Pod drobnohľad si vzali skoro 30 mobilných navigácií do auta, v ktorých sa zamerali na údaje máp, lokalizačné služby ako celok, inteligentnú lokalizáciu, dátovú platformu, ekosystém pre vývojárov, partnerov aj na rast zákazníkov.

 

Prvá trojica najlepších navigácií do auta pre Android možno viacerých z vás prekvapí. Bronzovú medailu si z testu odnáša navigácia TomTom so súčtom bodov 387. Na trh priniesla viacero skvelých mapových a navigačných produktov, pričom sa najnovšie zameriava aj na majiteľov elektromobilov. S tým súvisia aj asistenčné systémy, digitálny kokpit a pod.

Až na druhej priečke sa umiestnila aplikácia Google Mapy, ktorá patrí medzi tie úplne najobľúbenejšie pre jej dostupnosť aj jednoduchosť. V teste získali 451 bodov, ktoré aplikácia nahonobila najmä pre jej komplexnosť, pokrytie, aktuálne údaje na mapách aj pravidelné aktualizácie s novými funkciami. Nechýba jej rozšírená realita. V porovnaní s víťazom testu ale navigácia od Googlu zaostáva vo sfére automobilového priemyslu.

Víťazom, pre mnohých možno prekvapivým, sa stala aplikácia HERE, ktorá rebríčku na webe kraľuje už 5 rokov. Za obdobie posledného roka a pol prišla s novými partnermi, obohatila svoje portfólio a získala si väčšiu používateľskú základňu, než konkurencia. V teste dostala navigácia HERE skvelých 516 bodov aj za nové produkty ako HERE Anonymizer, ISA Map alebo EV Routing. Používateľom tak ponúka súkromie, neutrálnosť aj transparentnosť, pričom si pred konkurenciou udržuje značný náskok.

V našich končinách veľmi obľúbený Sygic sa umiestnil až na 13. priečke. Zaujímavosťou je, že mnoho Android navigácií je u nás pomerne neznámych, čo dokazuje, kam až sa môžu navigácie neustále posunúť. 

Autor: Michal M.  |   Publikované: 21.1.2022   |   Zobrazené: 3535x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 5 d 7 f c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia