Stiahnut.sk

Virtuálne farmárčenie - najlepšie hry na všetkých platformách

Farmárčenie na počítači má mnoho podôb, ktoré majú spoločnú nielen tému, ale aj obrovskú obľúbenosť, ktorá je zaručená už tým, že dopyt po poľnohospodárskom dobrodružstve je zrejme nevyčerpateľný. My sme pre vás vybrali 3 hry pre PC, rovnaký počet pre browser a taktiež trojicu pre mobilné telefóny, aby ste sa mohli v hline hrabať doma, v práci i na cestách.

PC

Najlepšie farmárske hry nájdete podľa nás len ako inštalovateľné hry pre PC. Sú určené hlavne náročnejším hráčom, ktorí chcú riadiť farmu ako celok. Obzvlášť Farming Simulator vyniká tým, že si okrem komplexnej starostlivosti o ekonomickú stránku veci aj zajazdíte v rôznych poľnohospodárskych strojoch.

Farming Simulator 2013

Predtým známy ako Traktor Zetor alebo pod svojím nemeckým názvom Landwirtschafts Simulator. O tomto skvoste už sme napísali niekoľko článkov, najmä o rôznych módoch, ktoré pridávajú všetko, na čo stačí fantázia fanúšikov hry. Bezpochyby ide o najdospelejšie a najkvalitnejšie farmárčenie, ak si nechcete zašpiniť ruky so skutočnou hlinou. Ovládanie traktorov a podobnej techniky je prepracované a ekonomický model motivujúci. Postupom času skupujete väčšie pozemky a najímate si vlastných zamestnancov, ktorí vám pomôžu budovanú farmu udržiavať.

Agrar Simulator

Agrar Simulator, niekedy tiež Traktor Simulator alebo Agricultural Simulator, je pomerne vernou kópiou slávnejšieho Farmingu, ktorý dokonca v niektorých ohľadoch aj prekonáva. Hovoríme hlavne o grafickej stránke hry, ktorá je podľa nás u Agrar Simulatora prinajmenšom na prvý pohľad trochu sympatickejšia.

Farming Giant

Z trochu iného pohľadu sa na farmárčenie vrhla hra Farming Giant, čistokrvná stratégia s niekoľkými veľmi zaujímavými prvkami. Tým prvým je otáčanie polí a budov, takže nemusíte stavať len nudné štvorce jeden vedľa druhého. Aby vás hra prikoval na dlhšiu dobu, obsahuje aj RPG prvky, kedy získavaním úrovní odomykáte nové možnosti a budovy. Za získané skill pointy si navyše môžete vylepšiť niektorú zo svojich vlastností.

Internetový prehliadač

Doménou internetových prehliadačov sú hlavne jednoduchšie, pekne animované farmárske hry, v ktorých plníte najrôznejšie úlohy a staráte sa o jednotlivé políčka alebo menšie farmy. Niekedy ale nájdete aj výnimky, v ktorej sú vaše úlohy oveľa menej prízemné.

Farmerama

Farmerama je jednou z online farmárskych hier, ktoré vsádzajú na túžbu hráčov po spoločnosti. Ostatným hráčom môžete posielať odkazy alebo dokonca darčeky. Náplňou Farmeramy je pestovanie rozmanitých plodín aj chov zvierat. So získanými produktmi potom vyrážate na trh, aby ste si zarobili na rozširovanie svojej farmy. Hra ponúka aj niekoľko rôznych prostredí a misie, za ktorých splnenie budete samozrejme po zásluhe odmenení.

Goodgame Big Farm

Pomerne jednoduchá online farmárčina Goodgame Farmer sa dočkala svojho pokračovania, ktoré originál v mnohom rozvíja a rozšiřuje. Goodgame Big Farm je už poctivou hrou na poľnohospodárov, v ktorej pestujete, chováte, predávate a nakupujete a to všetko vo veľmi podarenej grafike.

Farm Frenzy

Nemáte zas tak vysoké ambície, ale radi by ste poctivé hrabanie v zemi? Farm Frenzy vám dá presne to. Budete sa starať o každú rastlinku, o každý úkon, ktorý je potrebné urobiť. Zasiať, poliať, okopať, zožať, odniesť, predať. Nekonečný kolobeh života každého poľnohospodára je vám vo Farm Frenzy podaný v príjemnom prevedení a detailnej, hoci nenáročnej grafike.

Mobilné telefóny

Na mobilných telefónoch nájdete ako tie najjednoduchšie hry, tak čím ďalej častejšie aj tie zložitejšie, občas dokonca pokusy o simulácie, ktoré donedávna kraľovali iba na počítačoch.

Farming Simulator 2012

O Farming Simulatore už sme v tomto článku písali a chválili sme ho ako asi najlepšiu farmársku hru vôbec. Preto sa nám nechce ani veriť, že taká pecka má aj mobilnú verziu, ale je to tak. Pritom nejde o žiadnu úbohú náhradu, ale čo najvernejšie prevedenie hry pre mobilné telefóny.

Hay Day

Chcete najlepšiu farmárčinu pre iPad alebo iPhone? Hay Day bude pravdepodobne vašuo prvou voľbou. Disponuje čarovnou grafikou, množstvom vtipu a nadhľadu, ale aj špeciálne navrhnutým ovládaním, ktoré je na dotykových displejoch naozaj intuitívne.

Farm Story

Veľmi obľúbenou hrou, v ktorej sa staráte o vlastnú farmu, je aj Farm Story. Nenájdete na nej nič špeciálne, snáď len trochu nešťastné ovládanie na malých displejoch. Na druhú stranu je to ale zábava, v ktorej vás nikto nenúti míňať reálne peniaze, pretože sa ku všetkému obsahu dostanete aj poctivým hraním. Veľké množstvo obsahu je navyše stále aktualizované, aby sa hráči nezačali nudiť.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.4.2014   |   Zobrazené: 11631x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 a a 9 1 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia