Stiahnut.sk

Ako stiahnuť a nainštalovať aplikáciu Threads na Slovensku?

Nová sociálna sieť Threads je konečne k dispozícii a len za prvých päť dní si ju stiahlo viac ako sto miliónov používateľov. Stala sa tak najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou vôbec. Stojí za ňou spoločnosť Meta, ktorá má pod sebou Facebook, WhatsApp a Instagram. A je to práve Instagram, cez ktorý sa do Threads zaregistrujete a prihlásite. Iná možnosť neexistuje. V článku si okrem iného rozoberieme aj to, ako si Threads nainštalovať.

Čo je sociálna sieť Threads?

Aplikácia Threads je sociálna sieť zameraná na písanie krátkych textov do 500 znakov. K textu je možné pridávať odkazy, fotografie a videá do dĺžky 5 minút. V podstate môžeme hovoriť o priamej konkurencii Twitteru, akejsi alternatíve, čo sa pochopiteľne nepáči jeho vlastníkovi Elonovi Muskovi, ktorý zvažuje žalobu.

Dokonca je veľmi pravdepodobné, že na Threads pracovalo niekoľko vývojárov, ktorých Musk len nedávno z Twitteru vyhodil. Threads je priamo prepojená s Instagramom, čo má svoje výhody aj nevýhody.

Threads a prepojenie s Instagramom

Aby ste mohli začať používať sociálnu sieť Threads, musíte mať účet na Instagrame. Tieto dve služby sú navzájom prepojené a veľkou výhodou je plynulosť vytvorenia účtu v aplikácii Threads – použijú sa totiž všetky informácie z Instagramu vrátane používateľského mena, vášho bia alebo sledujúcich. Import vám ponúkne aplikácia Threads automaticky pri prihlasovaní. Aj vďaka tomu ide o najrýchlejšie rastúcu sociálnu sieť, ktorú si za prvých 5 dní od spustenia stiahlo viac ako 100 miliónov používateľov.

Nevýhodou je, že ak sa v budúcnosti rozhodnete zrušiť svoj účet na Threads, odstráni sa aj váš Instagramový účet, z ktorého ste sa do Threads zaregistrovali. Odporúčame preto vytvoriť úplne nový účet na Instagrame, ktorý použijete k registrácii do Threads. Zároveň ale môžete Instagram aplikáciu po registrácii na Threads odinštalovať a účet zostane prihlásený.

Je aplikácia Threads dostupná v Českej a Slovenskej republike?

Sociálna sieť Threads bola oficiálne spustená 5. júla v 100 zemiach sveta. Netýka sa to ale žiadnej z krajín EÚ, kde sa pripravuje zákon o digitálnych trhoch (DMA). Práve s Európskou Úniou a jej reguláciami má Meta dlhodobo problémy, preto je Threads v krajinách EÚ aktuálne nedostupný. Pochopiteľne to preto platí aj pre Českú a Slovenskú republiku.

Existuje možnosť, ako si aplikáciu Threads vyskúšať?

Áno a máte na výber z dvoch možností. Buď sa pohráte s VPN pripojením tak, aby ste obchod Google Play a Apple Store "oklamali" a fiktívne si tak zmenili vašu polohu a miesto na jednu z podporovaných krajín sveta, alebo siahnete po APK súbore na Androide. S inštaláciou vám pomôže aplikácia APKMirror Installer, ktorý si už stiahnete aj z obchodu Google Play.

V druhej možnosti ale upozorňujeme, že nejde o oficiálny obchod na sťahovanie aplikácií pre Android, preto môže byť inštalácia riziková a je vždy na osobnej zodpovednosti každého používateľa.

Ako nainštalovať a začať používať Threads cez Google Play a App Store

V prípade, že sa v budúcnosti Threads sprístupní aj pre krajiny EÚ vrátane Českej a Slovenskej republiky prinášame stručný návod, ako si aplikáciu stiahnuť a nainštalovať z oficiálnych mobilných obchodov pre Android a iOS:

  • Prejdite do obchodu Google Play alebo Apple App Store a stiahnite si aplikáciu Instagram Threads.
  • Spustite aplikáciu Threads.
  • Ak ste už prihlásení do služby Instagram na tom istom zariadení, mala by sa zobraziť možnosť prihlásenia. Klepnite na možnosť Prihlásenie pomocou služby Instagram.
  • Ak sa chcete prihlásiť pomocou iného konta Instagram, môžete klepnúť aj na položku Prepnúť kontá.
  • Budete vyzvaní, aby ste vyplnili svoje Bio a pridali odkaz podľa vlastného výberu. V tomto kroku si môžete tiež zvoliť profilovú fotografiu. Po vyplnení údajov stlačte šípku Ďalej.
  • Prípadne môžete ťuknúť na tlačidlo Importovať z Instagramu, aby boli vaše informácie synchronizované. Potom stlačte tlačidlo Pokračovať.
  • Vyberte, či chcete Verejný alebo Súkromný profil, a potom vyberte položku Pokračovať.
  • Teraz si môžete vybrať, či chcete sledovať všetky rovnaké účty, ktoré sledujete na Instagrame, alebo si vybrať, ktoré chcete sledovať. Po dokončení výberu klepnite na šípku Ďalej.
  • Klepnite na možnosť Join Threads (Pripojiť sa k Threads).
  • Povoľte potrebné povolenia.
Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.7.2023   |   Zobrazené: 1134x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 7 0 a 1 c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia