Stiahnut.sk

Ako odstrániť nežiadúce objekty z fotografií v Google Fotkách?

Spoločnosť Google prichádza so skvelými nástrojmi na úpravu fotografií. Najväčšiu pozornosť vzbudzuje „čarovný zmizík“, vďaka ktorému si z fotografií odstránite neželané objekty z pozadia. Funkcia je dostupná v aplikácii Google Fotky pre predplatiteľov služby Google One.

Mazanie rušivých objektov zo zhotovených fotografií je funkcia, ktorá mnohým používateľov smartfónov chýba. Ak si chcú vylepšiť fotky z dovolenky či rodinnej oslavy, často musia siahnuť po rôznych aplikáciách zameraných na editovanie Google ale prichádza s riešením, ako túto funkciu získať tak nejak prirodzene.

Dnes už si obrovské množstvo používateľov platí cloudovú službu Google One, ktorá okrem iného rozširuje úložný priestor pre email aj fotografie. A práve predplatitelia majú odteraz možnosť vymazať z fotiek objekty, ktoré im kazia záber. Google fotky tak okrem skvelých koláží či spomienok prinášajú ďalšiu skvelú funkciu. Informácia prišla predplatiteľom na email.

Táto „guma na objekty“, ako sa nástroj zvykne označovať, je už dlhšie k dispozícii pre majiteľov telefónov Samsung Galaxy. Pochopiteľne je ale viazaná na značku smartfónu a čarovný zmizík ju v tomto ohľade poráža. Dostupný je totiž pre všetkých majiteľov telefónov s operačným systémom Android aj iOS, ktorí si predplácajú službu Google One.

Aké novinky pribudli vo Fotkách Google?

Tou najzásadnejšou je bezpochyby čarovný zmizík na odstránenie nežiadúcich objektov z vašich fotiek. Ten okrem toho ponúka aj ďalší skvelý nástroj, s ktorým si jednoducho rušivé objekty zamaskujete tak, aby lepšie splynuli s prostredím. Ak chcete zachovať autenticitu fotky čo najviac, ale predsa len ju chcete o čosi vylepšiť, Maskovanie vás poteší. Obidva nástroje sme odskúšali a v mobilných aplikáciách podľa nás nemajú konkurenciu v kvalite ani dostupnosti.

Ďalšia funkcia HDR vám pomôže vylepšiť jas a kontrast nielen fotiek, ale aj videí. Novinky sa dotkli aj nových štýlov v editore koláží, nechýba rozmazanie portrétu a pridanie svetla, možnosť zvýrazniť fotografiu jednou farbou alebo zmena návrhu oblohy.

Návod na retušovanie fotografie v Google Fotkách

1. Prvým krokom je aktualizovanie aplikácie Fotky Google na najnovšiu verziu. Tú stiahnete z obchodu Google Play.

2. Otvorte aplikáciu Fotky Google a vyberte si fotografiu, z ktorej chcete rušivý objekt odstrániť.

3. Zvoľte možnosť „Upraviť“ a v spodnej lište prejdite na „Nástroje“. V možnostiach sa objaví položka „čarovný zmizík“, na ktorú kliknete.

4. Otvorí sa fotografia, na ktorej môžete začať „čarovať“. Pohybom prsta približne obkreslíte objekt, ktorý chcete odstrániť a po chvíľke sa fotka vyretušuje. Po objekte nezostane ani stopy a miesto splynie s okolím.

5. Ak ste s výsledkom spokojný, všetko potvrďte a fotografiu si uložte.

Odstránenie objektu z fotky vo Fotkách Google má svoje limity rovnako, ako každý iný automatický nástroj na retušovanie fotiek. Najväčšou výhodou čarovného zmizíka je bezpochyby intuitívnosť a jednoduchosť používania, kedy si fotky upravíte takzvane „za behu“. S kvalitou odstránenia napríklad elektrického vedenia, stĺpov, stromov či vlajok sme viac než spokojní.

Rovnako tak si poradí aj s celými postavami. V zásade platí pravidlo čo najjednoduchšieho pozadia – ak je pozadie prevažne monotónne, zásah do fotky ani nespoznáte. Naopak, ak je pozadie príliš špecifické a viacfarebné, bude to chcieť o čosi viac úsilia, aby ste dosiahli želaný výsledok.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.4.2023   |   Zobrazené: 1200x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a a 5 9 1 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia