Stiahnut.sk

Ako aktivovať sledovanie zásielky v Gmaile na mobile

Google pridal do svojho emailového klienta Gmail funkciu zjednodušujúcu online nakupovanie. Po novom je možné po prihlásení k svojmu Gmail účtu sledovať všetky zásielky ešte podrobnejšie než doteraz. O pridaní novej funkcie vylepšeného sledovania všetkých zásielok informoval Google už v novembri roku 2022 na svojom blogu. Implementovanie novinky si ako prvý všimol portál Xda-developers.

Vďaka funkcii trackovania zásielky tak môžeme zabudnúť na zdĺhavé hľadanie v prijatých emailoch o stave doručenia. V emailoch sa dokonca odteraz zobrazuje aj malý zelený štítok, ktorý informuje o stave balíka bez nutnosti otvoriť email. Nový spôsob sledovania všetkých zásielok je k dispozícii pre zariadenia s operačným systémom Android aj iOS. Túto funkciu je možné aktivovať ručne, ale pre každý z operačných systémov platí iný postup. 

*Dôležité upozornenie: Pre aktivovanie služby sledovania zásielky v Gmaile sa uistite, že máte stiahnutú aktuálnu verziu emailového klienta.

Aktivovanie služby sledovania zásielky v Gmaile pre iPhone

Majitelia iPhonu si sledovanie zásielky aktivujú po otvorení Gmailu veľmi jednoducho. V ľavom hornom rohu stačí vybrať tlačidlo s tromi čiarkami a následne zvoliť Nastavenia. V spodnej časti potom kliknúť na tlačidlo Ochrana osobných údajov. V zobrazenom menu je potrebné odškrtnúť položku Inteligentné funkcie a prispôsobenie a následne sa zobrazí možnosť Sledovanie zásielky, ktorú je možné povoliť alebo zakázať.

Aktivovanie služby sledovania zásielky v Gmaile pre Android

Pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android je postup rovnako jednoduchý a líši sa len v niektorých bodoch. Prvým krokom k aktivácii služby sledovania zásielok je otvorenie Gmailu. Následne zvolíme tri čiarky v ľavom hornom rohu a vyberieme Nastavenia.

Gmail nás potom vyzve, aby sme zvolili požadovanú emailovú adresu, na ktorú nám bol doručený email o objednávke. Po zvolení emailu sa zobrazí možnosť aktivácie funkcie sledovania zásielky. Povolením tejto služby je možné funkciu plne využívať.

Existuje ešte jedna možnosť, ako si zobraziť detaily o doručení objednávky. Po otvorení emailu so zásielkou sa navrchu zobrazí nový widget, kde nájdeme podrobnosti o doručení.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.2.2023   |   Zobrazené: 957x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 f 1 4 8 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia