Stiahnut.sk

Ako Predĺžiť výdrž batérie mobilu

Moderné smartphony a výdrž batérie na jedno nabitie? To je zložitá otázka, ktorá v súčasnej dobe nemá žiadnu dobrú odpoveď. Kapacity rastú, efektivita práce s energiou taktiež, ale zo všetkého najviac rastú energetické nároky hardvéru a hlavne displejov, ktoré svojimi kvalitami hravo predbehnú monitory stolných počítačov.

Niet teda divu, že tolerovaným štandardom sa stal "jeden deň", pričom je tým myslené od rána do večera. Ráno mobil vytiahneme z nabíjačky a v noci ho tam zase dáme. Existujú výnimky a veľa záleží aj na tom, ako mobil používate, ale normálny užívateľ s normálnym chytrým telefónom sa spravidla nemôže na 2 dni na príjme spoľahnúť. A to je problém. Otázkou je, do akej miery sa s tým dá niečo robiť.

Tipy ako pracovať s batériou a mobilom

Pri moderných mobiloch a tabletoch s modernými batériami sa nemusí príliš pozerať na to, či batériu vybíjate a nabíjate správne. Je to v podstate jedno, pretože batéria si sama postráži, aby jej nebolo ublížené. Stále je však dobré ju chrániť pred vecami ako je voda, mráz alebo extrémne horúco a hlavne veľké výkyvy teplôt. To ale platí aj pre samotný mobil, takže nemusíte na batériu brať extra ohľady.

TIP: Ak máte telefón s Androidom a zdá sa vám, že sa batéria vybíja príliš rýchlo, môžete sa pozrieť, čo vám ju najviac vyťažuje. Vlezte do Nastavení a tu do Batérie, kde vidíte, ktoré aplikácie sa na kynožení najviac podieľajú - spravidla však väčšina kapacity padne na úkor displeja alebo pohotovostného režimu, ak nechávate telefón len tak ležať a nevšímate si ho.

Čo sa týka používania, tak každý mobil najviac vybíja rozsvietený displej - čím vyšší jas, tým rýchlejšie vybíjanie. Nastavte si teda jas tak, aby vám vyhovoval, ale skúste byť triezvi. V type použitia sa nemá zmysel príliš obmedzovať - ​​ak by ste s mobilom nemohli robiť to, čo robiť chcete, tak by vám bol na nič. Pre extrémne prípady je však dobré vedieť, že Wifi, dátové služby, GPS a hranie náročných hier vybije batériu najrýchlejšie.

Takže ak potrebujete, aby vám mobil vydržal čo najdlhšie, a je už skoro vybitý, vypnite Wifi a dátové pripojenie, nepoužívajte GPS, stiahnite jas na minimum a nehrajte hry - vlastne, majte mobil ideálne s vypnutým displejom.

Riešením je kompromis

Ako vyriešiť krátku výdrž? Existujú v podstate 4 riešenia:

  1. Väčšia batéria so špeciálnym krytom. Problém je, že ide často o neoficiálne riešenie, takže vzhľad nemusí byť nič extra a zároveň kvalita batérie je veľkou neznámou. Navyše to funguje len s mobilnými telefónmi, ktoré majú odnímateľný zadný kryt.
  2. Externá batéria ako zásobáreň energie, mobilná nabíjačka. Takáto batéria je spravidla celkom veľká (oproti batérii v telefóne), ale tiež má väčšiu kapacitu. Dvojaké nabíjanie síce znamená stratu okolo 1/3 deklarovanej kapacity externej batérie, ale pri vysokých kapacitách vás to nemusí toľko trápiť a svoj mobil možno 2x-3x naozaj nabijete, než budete musieť nabiť externú batériu.
  3. Telefóny s veľkou batériou nie sú u výrobcov príliš populárne, ale existujú. Hlavne čínski výrobcovia sa toho neboja a vzdajú sa extrémnej (nepraktickej) štíhlosti mobilu a veľkú batériu do mobilu dajú. Premiantami v tomto odbore sú THL a napríklad tiež Lenovo.
  4. Obyčajný telefón. Áno, stále sa vyrábajú. Síce sú spravidla ešte hlúpejšie ako vyspelé telefóny klasickej konštrukcie pred nástupom dotykáčov, ale ak preferujete výdrž, môžete sa na ne spoľahnúť. Paradoxne tieto telefóny majú oveľa menšie a slabšie batérie, ale pretože sa na takýchto mobiloch nedá nič robiť a ich displej je veľmi malý, vydržíte s nimi na príjme napríklad týždeň.
Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.4.2015   |   Zobrazené: 2624x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c b f 4 f c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia