Stiahnut.sk

Najlepšie hry pre Windows Phone

Pravdepodobne ste zachytili náš seriál článkov o hrách pre tablety a smartphony, kde sa však venujeme skôr hrám, ktoré sa preslávili na Androide alebo iOS. Dnes sa však zameriame na platformu, ktorá je povestná tým, že kvalitných hier je na nej nedostatok. Tým najmladším z veľkých mobilných systémov je Windows Phone 8. Nižšie uvedený výber je síce stručný, no zas tak málo hier na Windows Phone 8 nie je, a dokonca by sme si dovolili povedať, že núdzou o kvalitné tituly trpieť nebudete, nech ste akokoľvek náročným hráčom na mobilných platformách.

Defend Your Life

Keď vyjde kvalitná hra na Windows Phone, je to skôr zázrak, už vôbec nie je ale zvykom, aby tam vychádzala prednostne. Českí vývojári ale majú k tejto platforme blízko, čo je aj prípad Alda Games a ich nového prírastku Defend Your Life! ktorý vychádza na Windows Phone s časovou exkluzivitou. Ide o tradičnú tower defense hru v netradičnom prostredí - vaše veže a jednotky totiž chráni útroby ľudského tela a protivníkov im nebude nič iné ako vírusy, baktérie a podobná háveď. Dosť možno najlepšie Tower Defense hra poslednej doby, ktorá ťaží okrem nápadu aj zo skvelej grafiky, kvalitného originálneho soundtracku a zábavnej strategickej hrateľnosti.

Angry Birds

Legendárni pomstychtiví operenci nemôžu chýbať nikde, teda ani na Windows Phone. Ak hru nejakým zázrakom nepoznáte, vedzte, že stojí za vzostupom záujmu bežných (ne)hráčov o smartphony a hry na nich. V Angry Birds ovládate prak, ktorý vystreľuje vtáky útočiace na ošípané a ich opevnenia z rôznych materiálov. Každý druh vtáka má špeciálne schopnosti aktivované kliknutím na displej, takže z malého modrého sa vykľujú počas letu tri, žltý má extra prieraznú silu a podobne. Stovky levelov znamenajú desiatky hodín zábavy a občas aj poriadnu výzvu. Odporúčame vám vyskúšať aj ďalšie diely Angry Birds série.

Sýrový svět

Dnes tu budeme zhusta propagovať hry od českých tvorcov a pokračujeme počinom od Alda Games s názvom Syrový svet. Hra je určená pre celú rodinu, kde si dospelí užijú riešenie zábavných hádaniek a deti poriadne potrápia svoj ​​rozvíjajúci sa mozog. V hlavnej úlohe nájdeme myšiaka bažiaceho po syre, ktorý sa v každom leveli musí vysporiadať s nejakou tou prekážkou, aby dosiahol vytúženú žltú odmenu. Hru zdobí pekná kreslená grafika a vďaka štyrom desiatkam levelov vás na pár ciest do školy či práce rozhodne zabaví.

Subway Surfers

Partia mladých výtržníkov je pristihnutá pri poškodzovaní verejného majetku, a tak začína nebezpečný útek skrz metro, ktoré vás môže každú chvíľu poraziť. Takto nejako by sa dala charakterizovať hra Subway Surfers, a akokoľvek vás učí samé nerozumné veci, je to veľká zábava. Uhýbate sa všelijakým prekážkam, zbierate mince a snažíte sa dobehnúť čo najďalej, aby ste sa posunuli do ďalšej úrovne.

Fruit Ninja

Legendárna porcovacia hra, v ktorej sa snažíte ťahom prsta rozsekať čo najviac ovocia, by vám rozhodne nemala uniknúť. V podstate ide o jednoduchú hru, ktorá vás spriatelí s dotykovým displejom, zostrí vaše reflexy a spoľahlivo vás pobaví. Od rovnakých tvorcov by sme vám tiež radi odporučili originálnu 2D bežeckú/skákaciu/lietaciu hru Jetpack Joyride.

Zachraň Šneka

Druhá česká hra je opäť logická, opäť od Alda Games a tentoraz v nej nebojujete za práva myší, ale slimákov. Zachraň Šneka využíva hlavne fyzikálne hádanky, kedy je potrebné rôznymi prostriedkami dostať slimáky do bezpečia pred smrtiacimi vplyvmi ako sú padajúce šutre alebo príliš ostré slnko. Okrem boja o prežitie vás hra vedie aj ku zbieraniu hviezdičiek, ako je v mobilných hrách časté, a dokončiť niektoré levely "na plný počet" je poriadna výzva.

Where's My Water?

Swampy je roztomilý krokodíl, ktorý si zo všetkého najradšej vychutnáva poriadny kúpeľ. Náplňou hry je mu tú vodu obstarať, aby sa jeho vaňa naplnila až po okraj, čo je spočiatku pomerne jednoduché, ale postupom levelami sa táto misia značne komplikuje. Vaším základným nástrojom je kopanie - odbúravaním zeminy totiž voda prúdi dole (keď je hra zlá, tak i hore) a vy ju môžete správne nasmerovať, či už priamo do rúrky vedúcej ku Swampyho sprche, alebo kamkoľvek inam, napríklad k otváraciemu mechanizmu, bez ktorého odomknutia ani žiadna cesta ku krokodílom neexistuje.

Vďaka niekoľkým krokom, ktoré vedú k dokončeniu levelu, je potrebná veľmi starostlivá práca s väčšinou obmedzenými vodnými zdrojmi.

Robotek

Štvrtá hra z domácej produkcie, tentoraz od vývojárov z Hexage. Ujmete sa v nej role bojovníka proti robotom, ktorí ovládli svet. Bitky prebiehajú na rôznych uzloch na mape sveta, alebo "len tak" v online multiplayerových zápoleniach. Vždy ovládate jednu základnú jednotku, ktorá môže vykonávať 9 základných činností z troch kategórií - útok, obrana a tvorba robotkov. Výber kategórie je na hráčovi, samotné činnosti sú ale potom čiastočne dielom náhody vďaka 3 točiacim sa valcom, ktoré obsahujú ony 3 schopnosti prislúchajúce ku každej kategórii. Výsledok žrebovania je možné trochu ovplyvniť, a ak sa vám podarí vytočiť tri rovnaké činnosti, tak sa vykonajú v maximálnej sile a ešte môžete točiť znova (inak sa striedate so súperom po jednom zatočení). Návykový súbojový systém je vyšperkovaný vynikajúcou neónovou grafikou, ktorá je pre tvorbu Hexage už typická. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.1.2015   |   Zobrazené: 6757x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 0 f 6 3 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia