Stiahnut.sk

Aká je maximálna dĺžka videa na TikToku?

Sociálna video platforma TikTok sa od roku 2016 teší obrovskej obľube miliónov používateľov po celom svete. Interakcia formou krátkych videí, kde si môže každý vytvoriť a zdieľať svoje vlastné videá, ľudí jednoducho baví. Každý deň sa zviezť na novom trende a byť stále v obraze, či už z pozície sledovateľov, alebo tvorcov obsahu je pre používateľov veľmi podstatná. Tým, ktorí videá pravidelne vytvárajú a zdieľajú, sa bude hodiť poznať históriu maximálnej dĺžky videí.

Pre rok 2023 platí, že dĺžka videí vytvorených cez aplikáciu TikTok, môže trvať od 15 sekúnd po 3 minúty. Ak sa ale používatelia rozhodnú už hotové video do aplikácie nahrať z mobilu, môže mať až 10 minút. V minulosti táto dĺžka rôzne narastala alebo sa videá skracovali.

História dĺžky TikTok videí

V úplných počiatkoch aplikácie v roku 2016 bola maximálna povolená dĺžka TikTok videa len 15 sekúnd. Nekonečné scrollovanie obsahom tak udržalo používateľov stále v pozore a videá mohli konzumovať ako na bežiacom páse.

V roku 2017 ale prišlo prvé rozšírenie a dĺžka videí sa posunula na 60 sekúnd. S tým súvisel aj nárast času, ktorí používatelia v aplikácii strávili, čo sa podpísalo aj na zvýšení počtu používateľov. Písal sa rok 2018 a TikTok hlásil viac ako 300 miliónov ľudí využívajúcich aplikáciu.

Odvtedy sa toho veľa zmenilo a aj TikTok sa musel prispôsobiť trendom, ktorý započali konkurenčné platformy. V roku 2021 preto navýšil maximálnu dĺžku videí na 3 minúty a práve to bol okamih, kedy popularita TikToku raketovo vzrástla. Možnosť točiť videá v 3-minútovom formáte prilákala obrovské množstvo používateľov a číslo sa nezastavilo ani na 1 miliarde. A už to bolo približne o polovicu viac, ako mali v tej dobe napríklad Instagram alebo WhatsApp.

Začiatkom roka 2022 preto spoločnosť prišla s ďalším navýšením rozsahu videa, ktoré vtedy mohlo mať až 10 minút. Začal sa tak boj o návštevníka, kedy sa TikTok pokúsil prilákať aj používateľov YouTube a staršie publikum. Dlhšie videí totiž znamenali rozšírenie obsahu z vtipných videí na rôzne, vážnejšie témy, a tvorcom obsahu dali priestor na vyjadrenie svojho názoru či tvorbu podcastov priamo v aplikácii.

Predlžovanie videa neprinieslo želaný úspech

Až tento posledný ťah s tvorbou 10 minútových videí ale priniesol v spoločnosti azda prvý väčší neúspech, pretože možnosť po roku fungovania z aplikácie v apríli 2023 zmizla. Priamo v TikToku si tak používatelia vytvoria maximálne 3-minútové video ale s možnosťou uploadovať (nahrať) video z mobilu, ktoré môže mať už spomínaných 10 minút.

Toto rozhodnutie ale nie je náhodné. Väčšina používateľov totiž konzumuje práve kratšie videá a ak sa stretnú s dlhším formátom, nerobí im problém prehrávať video zrýchlene.

Keď TikTok zadelil trend krátkych videí, konkurenčné platformy nezaháľali a prišli so svojimi nápadmi. Instagram rozbehol dlhšie videá s názvom Reels, YouTube prišlo s formátom Shorts a Snapchat ponúka funkciu Spotlight, kde zobrazuje tie najlepšie trendujúce videá. Víťazom je ale stále TikTok, minimálne, pokiaľ ide o rozsah používateľskej základne.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.5.2023   |   Zobrazené: 1166x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 1 b 0 f c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia