Stiahnut.sk

Ako vypnúť oznámenia v Chrome a ďalších prehliadačoch

Lezie vám neustále vnucovanie oznámení na nervy? Web sa vyvíja, čo je trend pozitívny, avšak ak sú pre vás oznámenia zbytočnou funkciou, pre pokoj na duši bude lepšie, keď sa oznámení webových aplikácií zbavíte.

Zvlášť posledných niekoľko mesiacov pri surfovaní na webe pozorujeme trend, ktorý nie každému vyhovuje. Každý druhý web sa k vám pokúša prepašovať oznámenie o novom obsahu prostredníctvom notifikácií. Váš postoj k tejto problematike sa bude odvíjať od toho, ako máte svoj informačný priestor nastavený. Mnohým ľuďom, ktorí navštevujú pár stránok a služieb, môžu oznámenia prísť vhod.

Oznamenie

Ak ste skôr ako ja a nové príspevky v prípade obsahových webov sledujete inými kanálmi, ku ktorým dnes patria bezpochyby primárne sociálne siete, ďalej však tiež čítačky RSS, neustále spytovanie sa vás môže obťažovať. "Chcete, aby web zobrazoval oznámenie o novom obsahu?" Ak viete, že je vaša odpoveď vždy záporná, môžete pýtanie sa priamo vypnúť vo svojom prehliadači. Aspoň väčšina z nich vám dnes túto možnosť ponúka.

Prirodzene nájdeme prípady, keď oznámenia môžu byť užitočné. K typickým prípadom patria komunikátory ako Messenger, Skype alebo WhatsApp. Oznámenia patria k relatívne čerstvým funkciám webu a jedným zo znakov novej generácie webových aplikácií, ktoré bývajú nazývané ako tzv. progressive web apps.

Zobrazenie oznámenia

Stáva sa štandardom, že vám web ponúka oznámenia ohľadom nového obsahu

Kým na mobiloch progresívne webové aplikácie aj so svojimi oznámeniami možno ešte klasickým aplikáciám ukážu, čo ste zač, teraz sa radšej pozrieme na to, ako spravovať oznámenia v najrozšírenejších prehliadačoch pre Windows - a hlavne ako prehliadačom zatrhnúť, aby sa vám oznámenia ponúkali. Ak ste ako ja, čítajte ďalej.

Chrome - návod k zablokovaniu

Google svoj prehliadač vybavil dlhou sekciou typov obsahov, ktoré možno vypínať (Google Chrome chce navyše niektoré reklamy rovno blokovať). Modularita v tomto prípade znamená, že sa môžete zbaviť aj neustáleho vtierania zo strany webov, ktoré by k vám chceli prostredníctvom oznámení distribuovať nejaký obsah. Otvorte Nastavenia | Rozšírené nastavenia | Ochrana súkromia a zabezpečenia | Nastavenia obsahu.

Chrome oznamenie

Chrome nastavenia oznámení schováva pomerne hlboko

V zozname kliknite na Oznámenia a v detailoch predvoľbu deaktivujte prepínačom v hornej časti. V tejto sekcii potom ďalej nájdete už udelené povolenie, ale tiež weby, ktorým ste zobrazovanie oznámení naopak výslovne zakázali. Na tomto mieste teda môžete svoje predchádzajúce rozhodnutie pohodlne meniť.

Firefox - návod k zablokovaniu

Pripadá mi to zvláštne, že práve Firefox neponúka jednoduchú možnosť, ako neustále pýtanie sa na zobrazovanie oznámení vypnúť. Respektíve v nastaveniach prehliadača v sekcii Obsah | Oznámenia nájdete možnosť vypnúť zobrazovanie samotných oznámení, a to len dočasne (Nerušiť ma). Zájsť musíte na stránku about: config, kde nájdite predvoľbu dom.webnotifications.enabled. Zmeňte napr. dvojitým kliknutím hodnotu na False.

Firefox návod k blokaci

Firefox v tomto smere nie je práve užívateľsky prívetivý

Kedykoľvek sa môžete vrátiť späť prepnutím hodnoty späť na True. Pokiaľ na niektorých weboch o oznámenia stojíte, vypínajte žiadosti o schválenie oznámení individuálne. To však platí vždy, bez ohľadu na prehliadač. Zakaždým, keď stránka donúti Firefox zobraziť príslušný dotaz, otvorte ponuku vedľa Teraz nie a vyberte Nikdy nepovoliť.

Nikdy nepovolovat

Firefox navyše schováva permanentné odmietnutia oznámení

Opera - návod k zablokovaniu

Ak používate Operu, nemusíte sa ničoho obávať. Príslušná predvoľba existuje, len je celé nastavenie usporiadané inak ako v prípade aktuálneho prehliadača Chrome, hoci ide o prehliadač založený na Chromiu. Choďte do Nastavenia | Weby. V sekcii Oznámenia nájdete tri zrozumiteľné predvoľby, ktorými správanie funkcie ovplyvníte. V našom prípade sa snažíme oznámenia odstaviť tak, aby nám vôbec neboli ponúkané, takže zvoľte Zakázať webom zobrazovať upozornenia.

Opera návod k blokování

Správa oznámení v Opere predstavuje ideálny mix možností

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.1.2018   |   Zobrazené: 5938x

Značky

Podobné články

Diskusia

ONDREJ MARCINEK
ONDREJ MARCINEK

DOBRY DEN. REAGUJEM NA CLANOK AKO VYPNUT UPOZORNENIA V CHROME V POCITACI.VSETKO JE TO V PORIADKU, AZ NA POSLEDNU VEC A TO JE, ZE PREPINAC V OZNAMENIACH JE NATVRDO ZAPNUTY A PISE, ZE TOTO NASTAVENIE JE VYNUTENE SPRAVCOM. A JE TO HNED AJ PO NOVEJ INSTALACII GOOGLE CHROME. SPRAVCA ZIADEN NENI. A DARMO SA SPUSTI CHROME AJ AKO SPRAVCA. CO ROBIT V TAKOMTO PRIPADE? DAKUJEM

15.11 18:31 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 2 9 f e 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia