Stiahnut.sk

Programy na ovládanie PC na diaľku

Vzdialené ovládanie PC už nie je len luxus pre programátorov a správcov serverov. Dostupnosť permanentného pripojenia k internetu z tejto skôr prémiovej služby urobila bežnú súčasť života mnohých užívateľov, ktorí chcú pracovať aj so vzdialeným PC alebo napr. pomôcť svojim priateľom a svojej rodine s problémami, ktoré s počítačom občas nastanú. Dnes dokonca nie je problém ani ovládanie PC cez mobil alebo tablet, a to úplne zadarmo. Pozrime sa na 5 obľúbených programov, ktoré vám to umožnia.

TeamViewer

Ak chcete najlepšie a najlacnejšie riešenie pre každú situáciu, s TeamViewerom nešliapnete vedľa. Je zadarmo pre osobné použitie a to hlavne aj na mobile a tablete s Androidom alebo iOS a dokonca aj Windows Phone 8, čo u väčšiny konkurentov neplatí a zadarmo býva iba desktopová aplikácia.

Zabezpečenie je riešené silným šifrovaním 256bitovým algoritmom AES, a keď by vám nestačila bezplatná licencia, môžete si kúpiť doživotnú licenciu. Spojenie medzi počítačmi je naozaj jednoduché a bezpečné a program zvláda aj prebúdzanie vzdialeného PC. Viac už v našom samostatnom článku TU, kde sa dozviete aj viac detailov o tom, ako vlastne také pripojenie sprevádzkovať krok za krokom.

Mikogo

Mikogo funguje vlastne skoro rovnako ako TeamViewer, ale jeho zásadným obmedzením je iba limitovaný mobilný prístup, kedy sa môžete iba zúčastniť meetingov a sledovať, čo sa deje na obrazovke hosťujúceho PC. Rovnako ako TeamViewer, aj Mikogo sa hodí aj pre rýchly prístup na riešenie problémov, tu navyše uľahčený možnosťou spustenia v ktoromkoľvek prehliadači.

LogMeIn

Opäť, LogMeIn zvláda všetko, čo je potrebné, aby išlo o plnohodnotnú konkurenciu TeamVieweru, ale len kým sa pohybujete na desktopoch. Keď potrebujete ovládať PC z mobilu alebo tabletu, aplikácia na to existuje, ale už spoplatnená (cca 20 €). Bezplatne je z mobilu možné len sledovať, čo sa na hosťujúcom PC deje. Napriek tomu možno program odporučiť kvôli úplne jednoduchému ovládaniu, ktoré pochopia aj užívatelia, ktorí sa inak do žiadnych experimentov neodvažujú púšťať.

ShowMyPC

Nech žije jednoduchosť, teda aspoň v bezplatnej verzii programu ShowMyPC, ktorý sa ani neinštaluje. Stačí stiahnuť a spustiť. Program je aj v češtine, takže s jeho ovládaním nebude najmenší problém.

RealVNC

RealVNC náš výber uzatvára a nie preto, že by bol najhorší. Ide o kvalitný program, ktorý umožňuje bezplatné zdieľanie pracovnej plochy a tak ovládanie PC na diaľku. Za ďalšie funkcie si už ale musíte priplatiť, rovnako ako za spoluprácu s mobilnými zariadeniami.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.9.2013   |   Zobrazené: 42822x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 8 7 8 2 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia