Stiahnut.sk

Ako zrušiť Facebook účet

Hoci je Facebook taký, aký si ho každý z nás urobí, niektorým ľuďom napriek tomu nevyhovuje. Ak je to aj váš prípad, potom máte vlastne tri možnosti - Facebook prestať používať, deaktivovať ho alebo ho úplne zrušiť. V tom prvom vám asi radiť nemusíme, ale ďalšie dve možnosti je lepšie poriadne zvážiť. Čo ktorá obnáša a prináša?

Medzi deaktiváciou a zrušením účtu je pomerne výrazný rozdiel. To prvé zvládnete sami v nastaveniach Facebooku - deaktivácia nie je nezvratná a na Facebook sa môžete kedykoľvek vrátiť, keď si svoje rozhodnutie rozmyslíte a modrá sociálna sieť vás opäť vtiahne do svojich osídiel.

Deaktivácia účtu

Deaktivácia je veľmi jednoduchá. Vlezte na Facebook a tam do Nastavení, kde v záložke Zabezpečenie stačí kliknúť na Deaktivácia účtu/Upraviť a tu na riadok Deaktivujte svoj účet. Takýto účet potom nebude ostatnými vyhľadateľný, ale vaši priatelia vás stále medzi svojimi priateľmi mať budú. Väčšina obsahu však už dohľadateľná nebude, avšak fotky a podobné náležitosti sa vám pri reaktivácii znovu k účtu pridajú.

Záloha dát

Či už chcete urobiť ktorúkoľvek z dvoch ponúkaných možností, odporúčame si najprv zazálohovať dáta z Facebooku. Stačí vliezť do Nastavení a tu hneď v prvej záložke Všeobecné kliknúť na "Stiahnite si súbor so svojimi dátami z Facebooku". Chvíľku to trvá, ale po pripravení súboru vám dôjde notifikácia na mail, kde nájdete aj odkaz na stiahnutie vašich fotiek a ďalších vecí, ktoré ste si chceli zazálohovať.

Zrušenie účtu

Zrušenie účtu sami vykonať nemôžete, ale Facebook to za vás "rád" zariadi. Stačí, keď sa prihlásite na svoj Facebook účet a kliknete sem. Pokiaľ tu potvrdíte, že chcete účet zrušiť, ide o nevratnú operáciu, ktorá vás z Facebooku naozaj zmaže. Jediné, čo po vás zostane, sú informácie uložené na iných účtoch, napríklad správy, ktoré ste poslali ostatným užívateľom.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.8.2015   |   Zobrazené: 3996x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 6 5 e 6 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia