Stiahnut.sk

Antivírusy pre Android: Veľký nový test od AV-Comparatives

Nedávno sme sa zaoberali bezpečnosťou mobilných zariadení v článku, ktorý však vychádzal zo starších informácií v teste od AV - Comparatives. Táto dôležitá autorita v oblasti testovania antivírusov ale pred pár dňami vypustila nový test. Tento článok sa tak bude zaoberať konkrétnymi výsledkami konkrétnych antivírusových programov pre Android. Pôvodný článok čítajte ZDE.

Zoznam testovaných antivírusov

Pôjdeme na to pekne zostra. Hneď si uvedieme zoznam testovaných bezpečnostných aplikácií spolu s popismi , ktorými ich v AV - Comparatives ovenčili.

AhnLab V3 Mobile

Pôsobí veľmi dospelým dojmom. Ponúka inovatívne funkcie ako šifrovanie aj kvalitný monitoring siete.

Avast!

Komplexný bezpečnostný nástroj, ktorý je navyše zadarmo. Zatiaľ čo minulý rok zapôsobil veľmi kladne, tento rok dojem ešte vylepšuje vďaka pridanému webovému rozhraniu. Download TU

Baidu Mobile Manager

Čínsky antivírus len v čínštine a zadarmo. Okrem ochrany ponúka aj zvýšenie výkonu telefónu.

Bitdefender

Kvalitný produkt s výnimočným webovým rozhraním, ktoré dokáže obhospodarovať aj viac zariadení naraz.

ESET

Tento rok má veľmi vylepšený dizajn, vďaka ktorému sa aj oveľa lepšie používa. Funkcionalita je taktiež dobrá. Download TU

F - Securea Trend Micro

Veľmi užitočné nástroje pre rodiny s deťmi (rodičovský zámok...).

IKARUS

Obsahuje všetky dôležité funkcie, ale aj niektoré menej časté, ako je ochrana USSD, alebo blokovanie URL.

Kaspersky

Dokáže schovávať SMSky, výpisy hovorov i kontakty. Tento rok navyše prichádza aj s webovým rozhraním. Download TU

Kingsoft

Je zadarmo, ale iba v čínštine. Obsahuje zabezpečenú čítačku QR kódov aj ad - block.

Lookout

Ukladá dáta do cloudu a ani ďalšími funkciami sa v teste nestratil. Download TU

Qihoo 360

Opäť zadarmo a opäť iba v čínštine. Má široké spektrum funkcií, vrátane tých pre optimalizáciu. Dokáže blokovať aj spam.

Quick Heal Total Security

Extrémne dobre vybavený antivírusový program, ktorý obsahuje okrem iného i zálohovanie dát alebo monitoring siete.

Sophos

Proti minulému roku došlo k obrovskému zlepšeniu. Novo ide o komplexný bezpečnostný balík, ktorý zaujal funkcionalitou aj užívateľským rozhraním.

Tencent Mobile Manager

A ešte raz tu máme bezplatný nástroj v čínštine. Inak ide o kvalitný nástroj s mnohými zaujímavými funkciami.

Webroot

Veľkou prednosťou je kombinácia webového rozhrania a ovládania cez SMS správy. V telefóne dokáže nájsť aj aplikácie, ktoré si pre seba uzurpujú príliš systémových prostriedkov.

Batéria

Ako už sme spomenuli v minulom článku, antivírusové programy batériu nevysávajú takmer vôbec. Väčšina sa drží pod 3 % za deň, čo je skvelé a vôbec to nespoznáte. Iba Qihoo a Webroot sa pohybujú v pásme medzi 3 a 8 percentami, čo už nie je tak dokonalé, ale stále je to hlboko pod značne skreslenou predstavou verejnosti, ktorá sa domnieva, že antivírus vyciciava elektrinu z batérie sústavne a intenzívne.

Testovanie aplikácií aj u vás doma

Ak máte pochybnosti o nejakej aplikácii, AV - Comparatives pre vás vytvorili nástroj AVC UnDroid Analyser, ktorý vám dovoľuje na tejto adrese uploadovať aplikáciu, ktorá potom prejde podrobnou bezpečnostnou previerkou a vy dostanete ihneď výsledky.

 

Zachytenieí škodlivých aplikácií

AV - Comparatives vykonali dva testy. Jeden aby zistili, či sa bezpečnostné aplikácie nenechajú nachytať a nenahlásia čistú aplikáciu ako nebezpečnú. Zo 100 aplikácií však u žiadneho programu nedošlo k nesprávnemu informovaniu, takže všetky programy prešli na výbornú.

Iné výsledky samozrejme priniesol skutočný test proti malwaru. Skoro 3 000 nebezpečných aplikácií bolo manuálne inštalovaných a výsledky nájdete v nasledujúcej tabuľke.

V teste AV - Comparatives nasleduje vyčerpávajúci výpočet funkcií každého z antivírusov, vrátane skúseností z používania, teda odporúčame navštíviť tento PDF súbor, kde sa dočítate všetky detaily.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.11.2013   |   Zobrazené: 7675x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 2 3 0 3 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia