Stiahnut.sk

Čistenie dotykového displeja

Dotykové displeje sú neuveriteľne nepraktické - ľahko sa rozbijú, žerú enormné množstvo elektrickej energie a hlavne sa šialene zapackajú. V momente, kedy na displej prvýkrát siahnete, je už zrelý na vyčistenie, ale väčšina používateľov si už našťastie stihla vybudovať určitú mieru tolerancie k mastným šmuhám, ktoré pri pohľade spredu a pri rozsvietenom displeji nie sú veľmi vidieť. Napriek tomu je občas dobré displej smarthonu, tabletu alebo napríklad dotykového notebooku všetkých nečistôt zbaviť. Ako na to?

Svoju pozornosť by ste mali venovať hlavne mikroutierkám, ktoré vďaka svojim vlastnostiam skvele čistia a nepoškriabu dotykové sklá mobilných telefónov a tabletov. Väčšinou nebudete potrebovať ani žiadny tekutý čistiaci prostriedok, bohato postačí starostlivé "vydrhnutie" displeja jemnou handričkou z mikrovlákna. Ak je displej za hranicou tejto ľahkej záchrany alebo je voči kúzlam mikroutierky z nejakého dôvodu imúnny, budete musieť siahnuť po chémii.

Tekutiny nikdy priamo

Odporučiť môžeme hlavne čističe na monitory a displeje - vyberajte nielen tie funkčné, ale aj dostatočne ohľaduplné, žiadnu agresívne chémiu. Ak si kúpite napríklad štvrťlitrový prípravok s rozprašovačom, pravdepodobne vám vydrží niekoľko rokov, a to aj keď ho použijete aj na čistenie obrazovky televízie alebo PC monitora. Nemusíte sa navyše o nič starať.

Pokiaľ si ale vyberiete čistenie pomocou čohokoľvek tekutého, vyvarujte sa aplikovaniu priamo na displej. Prípravok nastriekajte na handričku z mikrovlákna (ale len na časť, nech to potom máte čím vysušiť) a až takto rozotrite po displeji - handrička by nemala byť napitá, skôr trochu vlhká. Záleží na vás, či si trúfate čistiť displej so zapnutým telefónom/tabletom, teoreticky by sa nič stať nemalo, pre istotu ale vypnutie neuškodí. Po umytí displeja ho vysušte opäť handričkou z mikrovlákna.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.8.2015   |   Zobrazené: 3263x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 c 8 f b 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia