Stiahnut.sk

Sony sa spojilo s Discordom a ponúka cross-play podporu

O spoločnosti Sony sa v posledných dňoch veľa hovorí najmä v súvislosti s odkúpením štúdia Bungie stojaceho za hrou Destiny. Len pár hodín po oficiálnom oznámení prichádza ďalšia veľká novinka: Sony zavádza plnú podporu Discordu na svojich konzolách PlayStation 5 a PlayStation 4. Ide o prvý veľký krok týchto dvoch spoločností, ktoré už minulý rok oznámili spoluprácu.

Aktuálne funguje prepojenie služby Discord s konzolami PlayStation pre americký trh, ďalšie krajiny budú pribúdať postupne. Nebude tak chýbať prepojenie účtov, vďaka ktorému priatelia na Discorde uvidia, čo práve na konzole hráte. Pôjde tak o úplne rovnaký princíp, na ako funguje aktuálne PC verzia Discordu – zobrazovanie aktuálne hranej hry, informácie o prehrávaných skladbách na Spotify a pod.

Samozrejmosťou bude aj zobrazenie vášho PlayStation ID, ktoré využijete v prípade cross-play hier, takže si môžete zahrať na rôznych platformách rovnakú hru a ešte k tomu spoločne.

Ako prepojiť účet na Discorde s PlayStation?

Spojenie účtov prebieha cez používateľské nastavenia, kde ďalej kliknete na prepojenie a mala by sa zobraziť ikonka PlayStation. Kliknete na ňu, otvorí sa vám prehliadač, cez ktorý následne potvrdíte účet v sieti PlayStation Network.

Hráči tak budú odteraz môcť vytvárať komunity aj v rámci rôznych herných platforiem a užiť si spoločné herné zážitky. Mesačne Discord využije viac ako 140 miliónov používateľov, čo je veľmi slušné číslo a Sony, ako aj samotnému Discordu, toto spojenie značiek len prospeje.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 6.2.2022   |   Zobrazené: 2406x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 6 0 6 f c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia