Stiahnut.sk

EA príde o licenciu na vývoj Star Wars titulov: Nové Star Wars vytvoria tvorcovia The Division

Značka Star Wars, teda jej herná odnož, sa presúva pod iné štúdio! Lucasfilm Games pod taktovkou Disney najskôr predstavila novú hru Indiana Jones, na ktorej pracuje švédske štúdio MachineGames, aby dnes prišla s obrovskou zmenou vo fungovaní sveta Star Wars.

Lucasfilm Games pracuje na ďalšej Star Wars hre s ďalším švédskym štúdiom Massive Entertainment. Prinesú severania značke úspech? Šéfom vývoja sa stal Julian Gerighty, ktorý v rovnakej pozícii dohliadal aj na tvorbu hier The Division 2 a The Crew. Nová Star Wars hra pobeží na Snowdrop engine s tým, že bude vytvorená ako open-world, a teda s otvoreným svetom. Massive Entertainment spadá pod Ubisoft a podľa oficiálneho vyjadrenia si na hru ešte niekoľko rokov počkáme.

„Star Wars galaxia je úžasným zdrojom motivácie našich tímov pre inováciu a toho, aby sme posúvali hranie. Budovanie nových svetov, postáv a príbehov je integrálnou súčasťou Star Wars sveta. Pre nás to predstavuje úžasnú možnosť a sme nadšení, že naše Massive štúdio bude pracovať úzko s Lucasfilm Games na vytvorení Star Wars dobrodružstva, ktoré je iné ako čokoľvek, čo sme doteraz vytvorili.“

Toto ohlásenie však znamená aj iné oznámenie s ktorým sa asi EA nebude chváliť. Vydavateľ totiž v roku 2023 oficiálne stratí exkluzívnu možnosť vytvárať hry zo sveta Star Wars, ktorú mali od roku 2013. A až na pár výnimiek sa nedá povedať, že by išlo o úspešné obdobie, čo asi prispelo k rozhodnutiu Disney otvoriť svoje populárne svety aj pre iných vývojárov.

„EA pre nás bol aj bude strategickým a dôležitým partnerom aj v budúcnosti. No cítili sme, že máme priestor aj pre ostatných,“ povedal viceprezident Global Games and Interactive Experiences v Disney Sean Shoptaw.

Nadchádzajúce SW hry budú súčasťou oficiálnych vydaní zo sveta Star Wars a Disney tak pozýva vývojárov, aby prispeli svojimi nápadmi a dali tomuto obrovskému univerzu ďalší dych: „Určite nebude núdza o ľudí, ktorí nám klopú na dvere, ktorí sa budú chcieť hrať s našimi hračkami.,“ dodal viceprezident Lucasfilm Games Douglas Reilly.

Autor: Michal Santoris  |   Publikované: 14.1.2021   |   Zobrazené: 585x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 2 9 e 1 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia