Stiahnut.sk

FIFA 21 - demo, dátum vydania, ikony a trailer

Nová verzia najočakávanejšej futbalovej série, FIFA 21, sa už nezadržateľne blíži. Čo v nej bude a čo sa k nám zas a znova nedostane? Všetko, čo potrebujete o hre vedieť ešte pred jej vydaním, sa dočítate nižšie.

Ľahký začiatok

Pár úvodných slov by mohlo byť rovnakých, ako každý jeden rok – zlepší sa grafika, hra bude realistickejšia, obrovské množstvo licencií, offline aj online zápasy, nové módy… Ale bude to skutočne tak? Už niekoľko týždňov máme stále viac a viac indícií, že to tak celkom nebude. Je dosť možné, že FIFA 21 bude najväčším sklamaním za posledných, povedzme, 5 rokov a to hneď z niekoľkých príčin. O nich ale až neskôr.

Dátum vydania FIFA 21

Milióny hráčov po celom svete sa už nevedia dočkať dátumu 9. októbra, kedy je naplánované oficiálne vydanie hry FIFA 21. Tí, ktorí si titul predobjednali, budú dokonca môcť hrať od 6. októbra, a to na všetkých platformách. Podporované sú PC, PS4, X box One, Switch aj novinky PlayStation 5 a Xbox Series X. Dokonca príde na rad aj Stadia od Googlu, len o čosi neskôr.

Zaujímavou informáciou je použitý engine v hre. Zatiaľ čo PC bude bežať na rovnakom engine ako PS4 a Xbox One, PS5 a Xbox Series X dostanú ešte lepší “motor”.

Demo FIFA 21 sa tento ročník nekoná

Od 1. októbra sme mali mať možnosť skúsiť si hru “nanečisto” v klasickej demo verzii. V EA sa ale rozhodli, že tento rok nám toto potešenie nedoprajú, a tak sme zostali čumieť ako teľa na nové vráta. Tento nečakaný krok má ale pôvod o čosi hlbšie, než len v tom, že sa tvorcovia vyjadrili, ako chcú radšej pracovať na finálnom produkte, než nám dať týždeň dopredu nedokončené demo.

V kuloároch sa povráva, že hra prejde len minimom zmien oproti minulému roku a že EA tento ročník vôbec nezvládla. Tomu môže napovedať aj vyladenie hry FIFA 20 na poslednú chvíľu len pár týždňov pred oficiálnym vydaním tohto ročníka – nový patch priniesol plynulosť aj minimalizovanie bugov.

Ďalšia strata licencií národných tímov Portugalska a Talianska, množstvo absolútne prestrelených hodnotení hráčov – to sú všetko veci, ktoré sa v konečnom dôsledku sčítajú a neprinášajú hráčom pokoj na duši. Na druhej strane, drvivá väčšina komunity si titul aj tak kúpi kvôli FUT módu.

Trailer pre FIFA 21 ukazuje novinky

Na teraz nám nezostáva nič iné, než čakať na to, ako sa vývojári popasovali s prechodom na nové konzolky. Posunie sa grafika o level vyššie? Doposiaľ nevieme, ale pravdepodobne to nebude nič výrazné. Dočkáme sa prelomovej hrateľnosti? Ťažko.

Čo očakávať od novej FIFA 21?

  • Balast spomeniem len v rýchlosti – vylepšená fyzika a chovanie lopty, zlepšenie umelej inteligencie, krajšia grafika… Máte pocit, že to čítate každým rokom? Cítite dobre. A teraz k tým konkrétnejším zmenám:
  • Je možné, že sa dočkáme cross-playa a budeme môcť hrať medzi sebou na rôznych platformách. To znamená, že si proti sebe budú môcť zahrať konzoloví hráči proti PC maniakom. Zatiaľ sú to ale iba špekulácie.
  • FUT režim by mal prejsť zmenami a body by sa mali spravodlivejšie prerozdeľovať v prípade výpadku internetu a odpojenia hráča. FUT režim takisto dostane kooperáciu, takže budeme môcť hrať s priateľmi online a spoločne plniť Objektívy. Odstránené budú Tréningové karty.
  • Rozhodcovia dostanú vyššiu inteligenciu a budú lepšie posudzovať jednotlivé herné situácie – fauly, výhody, góly, auty... Zapracovať by sa malo aj na VAR-e, ktorý je teraz neoddeliteľnou súčasťou najvyšších svetových súťaží. Vo FIFA 21 ale VAR ešte neuvidíme a pôjde tak už o tretiu hru po sebe, ktorá s touto funkciou zatiaľ nepočíta. Pracovať sa tak bude len za oponou. Tak teda možno budúci rok.
  • Volta bude podporovať kooperáciu až troch hráčov.

Nové hráčske ikony sú pravidelným potešením

Ani tento rok nevynechali v EA pridanie nových futbalových ikon. Sú to hráči, ktorí už aktívne nehrajú a vyslúžili si miesto medzi celosvetovými titánmi. Tešiť sa tak môžeme na mená ako Eric Cantona, Petr Čech, Ferenc Puskas, Xavi, Nemanja Vidic, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Fernando Torres.

FIFA 21 cena

Cena hry FIFA 21 bude podobná tomu, ako to bolo predošlé ročníky. Od štandardných edícií naprieč platformami, ktoré sa pohybujú od 60 dolárov až po Ultimátnu edíciu za 100 dolárov.

Česká liga a FIFA 21. Ako to je tento rok?

Prakticky totožné, ako v predošlom ročníku. Česká liga nie je oznámená, ale pár tímov v hre z Česka nájdeme. Napríklad Spartu Prahu, Sláviu Praha či Plzeň.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 1.10.2020   |   Zobrazené: 953x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 9 d 2 7 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia