Stiahnut.sk

Najočakávanejšie PC hry roku 2022, ktoré nám vyrazia dych

Sme skoro v polovici roka a už sme boli svedkami naozaj pútavých herných titulov, pričom niektoré nám všetkým naozaj vyrazili dych. Začiatok roka bol nabitý skvelými PC hrami, ako napríklad Total War: Warhammer 3, všetkými ospevovaný Elden Ring či príchod God of War na počítače. Aj keď je prvá polovica roka skvelá, nemôžeme stále zabudnúť na tú, ktorá na nás ešte len čaká, pretože sa stále máme na čo tešiť. Skvelé hry nie sú však jediným lákadlom pre počítačových hráčov v tomto kalendárnom roku. Uvítať tiež môžeme aj Steam Deck od Valve, ktorý prinesie kopec titulov aj na novú konzolu.

Keď sa spoločne pozrieme na náš zoznam hier môžeme mať pocit déjà vu. A to hlavne z toho, že veľké herné tituly majú aj ročné meškanie a natešení sme tak boli už minulý rok. Nuž čo, Covid-19 situácia zasiahla všetky odvetvia a herný priemysel nevynímajúc. V tomto roku to však vyzerá tak, že herné štúdiá a vývojári sa z pandémie už otriasli a začínajú produkovať nové alebo vydávať oneskorené hry.

God of War

Kratos s jeho synom konečne dostanú možnosť pozrieť sa na PC v hre God of War a ukázať aj iným ako konzolovým hráčom čo dokážu v jednom z najúspešnejších herných titulov, ktorý v roku 2018 valcoval konkurenciu na platforme PlayStation. Hru si je možné zakúpiť od 14. januára 2022 a tvorcovia nás v PC verzii neukrátili o žiadnu akciu a vždy napínavé boje s nórskymi bohmi a monštrami si na PC užijeme v 4k.

Dying Light 2

Dying Light 2 je pokračovanie parkúrovej akčnej zombie hry od vydavateľstva Techland. Hra vyšla 4. februára 2022 aj keď jej prvotné vydanie bolo naplánované na minulý rok. Síce ročné, ale určite nie zbytočné čakanie na tento herný počin prináša so sebou ešte väčšiu mapu, viac parkúru a návrat nebezpečných nocí, kedy sa budeme zakrádať po strechách a cez infikované hniezda plné zombie.

Elden Ring

Vydavateľstvo FromSoftware sa vrátilo k úspešnému vzorcu Dark Souls a po inšpirácii sa 25. februára zrodila jedna z najlepších Dark Souls hier, ak nie tá úplne najlepšia. Elden Ring ponúka všetko, čo by milovník Dark Souls a open-world hier čakal a potreboval ku šťastiu. Okrem úžasného fantasy sveta narazíme cestou na rôznych bossov, ktorých nie je vždy jednoduché poraziť a zabrať nám dajú kadejaké monštrá s nádhernými dizajnami a nekonečnými možnosťami, ako nás zabiť.

Rainbow Six Extraction

Herný počin od Ubisoftu si na boj proti hordám nepriateľov požičiava operátorov z titulu Rainbow Six Siege a posiela ich na kooperatívne taktické strieľanie mimozemšťanov, ktorí predstavujú parazitickú hrozbu v 12 uzavretých miestach po celých Spojených Štátoch.  Túto pútavú akčnú hru si na PC môžeme zahrať od 20. januára 2022. Reakcie hráčov boli po vydaní vo väčšine pozitívne.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Lego sa po dlhšej dobe pripomína ďalšou hrou z legendárnej série LEGO Star Wars. Skywalker Saga uzrela svetlo sveta 5. apríla tohto roku a určite patrí medzi najlepšie LEGO Star Wars hry. Skywalker Saga ponúka obrovské zastúpenie SW postáv a ide o pokračovanie pre LEGO Star Wars: Force Awakens. Na tejto vesmírnej púti budeme bojovať, lietať a prechádzať všetkými deviatimi zápletkami filmovej Star Wars ságy.

Saints Row

Volition reštartuje svoju bláznivú akčnú sériu so štyrmi novými mladými a vtipnými protagonistami. My ako nový šéf máme za úlohu zobrať štyroch kamarátov a spoločne založiť zločinecké impérium v americkom juhozápade inšpirovanom Santo Ileso. Nový Saints Row má ponúknuť akčný a divoký príbeh mladých ľudí, ktorí opúšťajú svojho starého šéfa a nechávajú svoju minulosť za sebou. Tento zločinecký zážitok bude dostupný od 23. augusta 2022.

Warhammer 40 000: Darktide

Vydavateľstvo Fatshark vstáva z mŕtvych s vydaním novej hry z temného sveta Warhammer 40 000. Vracia sa klasická kooperatívna FPS hra s bojom na blízko v podobe reťazových mečov. Krvavé valcovanie alebo rezanie nepriateľov teda môže začať. Tí, ktorí sú už navnadení, si musia na vydanie počkať ešte 3 mesiace ale s príchodom 13. septembra sa už  prerezávanie telami môže začať.

Gotham Knights

Gotham Knights predstavuje štyroch členov netopierej rodiny, ktorý dohliadajú na Gotham v Batmanovej neprítomnosti. Celý dej hry je odklonený od časovej osi Arkhamverse. Osamote alebo v spolupráci s jedným kamarátom sa ako Batgirl, Robin, Nightwing alebo Red Hood popasujeme s veľkými problémami, ktoré spôsobuje Court of Owls. Herný titul v spolupráci s DC je naplánovaný na 25. októbra 2022.

Company of Heroes 3

Ťahová kampaň sa pripojila k arzenálu najnovšieho diela zo série RTS z 2. svetovej vojny. Dej hry sa odohráva v Taliansku a severnej Afrike, kde nás čakajú napínavé a hlavne taktické boje. Nové funkcie v podobe taktických páuz pre jedného hráča a dynamického krytia zlepšujú zážitok z tohto vojnového herného titulu. Čaká nás tu veľa ničenia a dynamické krytie a vítané sú aj klasické vozidlá a zbrane z obdobia 2. svetovej vojny, ako aj lokality. Company of Heroes 3 by sme mali dostať ešte tento rok ale presný dátum zatiaľ nie je uvedený.

System Shock

Shodan sa vracia v neónmi presiaknutom remaku v svete klasickej FPS hry System Shock od vydavateľstva Night Dive Studios. Na palube orbitálnej výskumnej stanice sa prebudíme z kómy a budeme mať za úlohu postaviť sa proti návalom mutantov a kyborgov, ktorých vytvorila vražedná stanica-AI. Vydanie hry System Shock bolo naplánované už na rok 2020 ale kvôli pandémii sa vydanie odložilo na rok 2022 avšak presný dátum je zatiaľ neznámy.

Vampire: The Masquerade-Bloodlines 2

Pokračovanie RPG hry World of Darkness bolo už viackrát odložené a zároveň aj odovzdané novému vývojárovi, ktorý zatiaľ nie je známy. Stále sa nedá s úplnou istotou povedať, že hra bude vydaná ešte tento rok, no veríme vo vynikajúci návrat upírskej sandboxovej akcie v Seatli.

Evil Dead: The Game

Ash Williams a jeho posádka sa postavia proti zombíkom v kooperatívnej strieľačke, kde je našou hlavnou úlohou prežiť a ochrániť svojich kamarátov. Zahrať si vieme za skupinku rôznych  postáv alebo za démona, ktorý našu skupinku loví. Vydanie hry je naplánované na 13. mája 2022.

V Rising

Vlastnoručne postavený Draculov dom v otvorenom svete hry V Rising je na trhu dostupný už od 17. mája tohto roka. Loviť tu ľudí môžeme kvôli ich krvi alebo kvôli potrebe zaobstarania nových sluhov, ktorých potrebujeme na udržiavanie nášho hradu. V Rising ponúka kooperatívny zážitok z bránenia nášho temného panstva ale aj dobrodružné napádanie iných hráčov.

Diablo Immortal

Diablo Immortal začalo ako hra určená len pre mobilné zariadenia, ale vydavateľstvo Blizzard sa rozhodlo ponúknuť nám tento pekelný zážitok aj na PC. Diablo Immortal je teraz najlepšou voľbou, ako získať čerstvú korisť z Diablových légií, keďže očakávané Diablo 4 by malo uzrieť svetlo sveta až v roku 2023. Každopádne Diablo Immortal vychádza  už tento rok a to 2. júna.

Stalker 2

Viac ako desať rokov po prvom ohlásení k nám príde Stalker 2, konkrétne 8. Decembra 2022. Táto FPS survival hra z Chernobylského prostredia tentoraz dostane otvorený svet, v ktorom prebiehajú intenzívne boje medzi zombie a ľudmi.

Okrem predstavených 15 titulov príde tento rok, samozrejme, oveľa viac hier, ktoré hráči už očakávajú nejaký ten piatok. Na ktorú sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 30.5.2022   |   Zobrazené: 1594x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 9 f 4 a 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia