Stiahnut.sk

PUBG hlási rekordný počet hráčov

Akčná hra Playerunknown's Battlegrounds vyšla v rámci Early Access koncom marca tohto roka. Za vývojom PUBG, ako sa hre najčastejšie hovorí (slovná skrátenie plného názvu), nestál nikto menší ako autor módu DayZ pre ARMA 2 a hlavne tvorca populárneho titulu H1Z1. Brendan Greene svojou poslednou produkciou prekonal aj tie najväčšie úspechy, ktoré kedy dosiahol. PUBG sa už v priebehu niekoľkých mesiacov na scéne radí ku kasovým trhákom a hrám, ktoré sa navždy zapíšu do historických tabuliek Steamu. 

Popularita Playerunknown’s Battleground

PUBG spadá do veľmi špecifického žánru Battle Royale. Ten kombinuje prvky survivalu, objavovania a lootovania s herným mechanizmom Last man standing (posledný nažive vyhráva). Už Minecraft vo svojej dobe jasne ukázal, že široké herné možnosti hráča uchvacujú. Voľnosť nielen v pohybe, ale aj v prístupe k hre samotnej, funguje ako kľúč k spokojnosti más. PUBG navyše vo svojom akčnom poňatí nebol žiadny výstrel naslepo - cestu mu vydláždili hry ako Arma 2 a 3, H1Z1 a v mnohých ohľadoch aj rôzne zombie survival hry ako 7 Days to Die a pod. Úspech hry sa teda dal očakávať, ale niečo také myslím nepredpokladali ani autori a majitelia herných práv. 

Playerunknowns Battleground logo

Steam sa klania

Herná platforma Steam a jej štatistiky dokážu skvele opísať úspech danej hry. Veľakrát totiž nejde brať počet predaných kópií za finálne meradlo úspechu. Čo v danej chvíli najviac vypovedá o okamžitom stave hry, sú čísla zo štatistiky hranosti. V najväčšom počte aktívnych hráčov online počas dňa sa PUBG podarilo o pár desiatok tisíc predbehnúť do tej doby jasnú ikonu menom Dota 2. O mesiac neskôr už všetkých poráža na hlavu a s 2 miliónmi hráči online dosahuje vrchol (do štatistiky sa nepočítajú Valve hry). Veď posúďte sami a mrknite sa na priložené obrázky.

Steam štatistika (online Steam hráči vs. online PUBG hráči 12. a 13. októbra 2017):

Denní maximum PUBG hráčů vs celkový počet online Steam uživatelů

Steamcharts štatistika PUBG (prehľad rastu, denný priemer/maximum):

Denní průměrný a maximální počet hráčů - Playerunknowns Battleground

Dá sa stiahnuť Playerunknown’s Battleground zadarmo?

Ak si chcete PUBG zahrať, ale nechce sa vám dávať plnú cenu (29.99 €), potom pre vás mám zlú správu. Autori zatiaľ s cenou nepohli ani o piaď a to ani počas obľúbených letných zliav (čo som prorokoval v jednom z predchádzajúcich článkov). Predaje totiž neustále raketovo rastú a nie je teda potrebné útočiť nižšou cenou. Buď si teda musíte na hru našetriť, alebo sa mrknúť po konkurencii, ktorá ponúka obdobný zážitok s nulovou cenovkou. Veľmi zaujímavým adeptom by mohol byť Fortnite, ktorý navyše disponuje možnosťou stavať jednoduché, ako aj zložité konštrukcie. Oproti PUBG sa potom líši najmä použitím cartoonovej grafiky.

Ak si stále nie ste istí, môžete sa pozrieť na Fortnite gameplay:

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.10.2017   |   Zobrazené: 5303x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 8 0 4 3 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia